Kayıt Ol

110

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
110
« : 16 Şubat 2008, 21:21:10 »
Candan Tezel / Solist & bilgisayar
12 Şubat 1979 doğumlu. Karadeniz Ereğli TED Kolej'i mezunu, halen Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği öğrencisi. Yaklaşık 11 senedir müzikle uğraşıyor.

Ozan Yılmaz / Klavye & bilgisayar
07 Temmuz 1979 Ankara doğumlu. Babası Zeki Yılmaz'ın (saksafon sanatçısı) desteği ile müzikte kendini geliştirdi. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Fizik bölümünden ayrılmış durumdadır. başka bi üniverstede devam etmektedir. 1997 yılından beri birçok müzik grubunda klavye çalmaktadır.

Nedim Ruacan / Davul
21 Aralık 1979 Brooklyn doğumlu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar'ında iki sene keman, yedi sene vurmalı sazlar öğrenimi gördü. Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nü bitirdi. Bir sene Berklee College of Music okuluna devam etti. Babası Neşet Ruacan ile çalışmaya devam ediyor.

Mehmet Esemen / Gitar
29 Eylül 1979 İstanbul doğumlu. Müziğe 12 yaşında gitar çalarak başladı. 1996 yılından itibaren profesyonel olarak stüdyo ve sahne çalışmalarında bulundu. 1997 yılında girdiği Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde Neşet Ruacan, Kamil Özler gibi isimlerle çalıştı. 2002 yılında kurulan Funktion ile birçok yerde konserler verdi.

Serkan Aktaş / Bas gitar
16 Ocak 1981 İstanbul doğumlu. Halen İstanbul Üniversitesi Yunan Dili Edebiyatı Bölümü'nde eğitimini sürdürmektedir.

110

2003 subat ayında soğuk ve karlı bir gecede Kadıköy Ekol Stüdyosunda mahsur kalan Ozan YILMAZ(klavye) ve Candan TEZEL(vokal)'in sıkıntıdan bir demo kaydetmesi ile kurulmaya başladı. İlk albümde de yer alan ''Bu benim dünyam'' ilk yaptıkları kayıttır. 2003 Şubat'tan 2004 ortasına kadar demo kayıtlarını devam ettirdiler ve yaklaşık olarak 50 demo parça kaydı yaptılar. Geçen zaman içinde gruba Serkan AKTAS(bas) ve Mehmet ESEMEN(gitar) katıldı. 2004 Eylül ayında grup EMI ile albüm anlaşması yaptı. Grubun tek eksiği olan davulda Nedim Ruacan'ın katılmasıyla çözülmüş oldu. Kayıtlar Kadiköy Stüdyolarında yapıldı( EKOL). Mart ayında Nedim RUACAN askere gitti ve gruba Turan GÜÇNAR katıldı. 2005 Nisan ayı sonunda albümleri(ATOMLARIN HARİKA DÜNYASI) raflarda yerini aldı ancak grubun sevinci Serkan AKTAS'ı kaybetmeleriyle yerini hüzüne bıraktı. Kendine toplarlama sürecinde gruba Alper KILIÇ(bas) katıldı. Ekim ayından itibaren grup bir menajeri olmamasından çıldırmak üzereyken Serkan FIDAN bu işi devraldı. Ekim Ayında Nedim geri döndü ve gruptaki yerini geri aldi. 2005'in devamında ve 2006 temmuza kadar grup aynı kadroyla devam etti. 2006 temmuz ayında Alper KILIÇ ve kasım ayında Nedim RUACAN'ın ayrılmasıyla grup 3 kişi olarak yola devam etme kararı aldı. Bas gitara Tatufly kurucusu Mehmet FIRIL katıldı. Menajerliği'de toy-box firması aldı. Grup şu anda 2. albüm kayıtlarını devam ettirmekte.

Neden grubun adı 110?

-Grup bir isim bulamadığından,bir arkadaşlarının tavsiyesinden dolayı TAKSİM-KADIKÖY arası İ.E.T.T. otobüsünün numarasını kullanmayı kararlaştırmış.

-Grup bu güne kadar 4 video klip çekti.Bunlar ''Bitti mi'',''Gölge'',''Özledim Seni'',''Tuzak''...

Bitti mi,Gitme,Bu Benim Dünyam,Gölge,Hep Beni Sevsen,Özledim Seni..Hepsi çok güzell=))

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: 110*
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2008, 21:24:01 »
Aneymm 110U açmayı unutmuşum neyse :D Evet çok güzel özellikle Bitti mi şarkısı benide bitiriyor :P
Geri mi dönücem :P

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2008, 21:26:18 »
Aneymm 110U açmayı unutmuşum neyse :D Evet çok güzel özellikle Bitti mi şarkısı benide bitiriyor :P

Ben senin yerine açarım cnm unuttuklarını  ;D  sen uğraşma :P

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2008, 21:29:15 »
Gitme,Gölge,Hep Beni Sevsen,Özledim Seni..

ne denılebılır kı =)
severım cok (=

Çevrimdışı Apocalyptique

• **
  • 193
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2008, 21:30:18 »
Canlı performansları "felaket" dıyebılecegım bır grup bırkac parca soz bakımından hos olabılır ama mecburıyetten gıttıgım konserlerınde kesfettıgım uzre,kotuler.bence =)

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2008, 21:34:44 »
Canlı performansları "felaket" dıyebılecegım bır grup bırkac parca soz bakımından hos olabılır ama mecburıyetten gıttıgım konserlerınde kesfettıgım uzre,kotuler.bence =)

Zaten sevdiğim biçok grubun canlı performansı kötü ama burda konsere gitme gibi bi olanağımız olmadığı için sevmeye ve sevdirmeye devam ediyoruz ;) Bence bütün şarkılarının sözleri güzel ayrıca=)Blki de beni çeken odur :P

Gitme,Gölge,Hep Beni Sevsen,Özledim Seni..

ne denılebılır kı =)
severım cok (=

Sev cnm sen :P

Çevrimdışı Apocalyptique

• **
  • 193
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2008, 21:44:25 »
Zaten sevdiğim biçok grubun canlı performansı kötü ama burda konsere gitme gibi bi olanağımız olmadığı için sevmeye ve sevdirmeye devam ediyoruz ;) Bence bütün şarkılarının sözleri güzel ayrıca=)Blki de beni çeken odur :P
Olabilir :P Bu arada paylasım ıcın tesekkur ederım Hesnacm =)

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2008, 21:51:21 »
Olabilir :P Bu arada paylasım ıcın tesekkur ederım Hesnacm =)

Senin görüşlerini de değerlendiricem :P Her zaman canmm  :oyy

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2008, 12:11:19 »
Bİr zamanlar sardığım bir gruptur kendileri  :uhe Bitti mi, Hep Beni Sevsen, Gölge, Çünkü, Özledim Seni favorilerimdir (=
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2008, 15:35:43 »
Gölge hoş bir şarkı, solistleri de bizim okuldan mezun :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2008, 15:50:28 »
aaaahhhhh 110 sewdiğim gruplardan birisidir :D en çok  bitti mi,  özledim seni,  tuzak şarkılarını severim. :D :D :D
*bitti mi söyleyeceklerin yıllarca biriktirdiklerinnn....

*söylenicek çok sözüm vardı
 hepsi yarım kaldı
 neler ummuştum hayattan
 elimde ne kaldı
 kırılan kalbim miydi yoksa
 karnımdaki bu sancıyla
 küflenmiş ruhum unutmaduı
 unutmadı seni halaaaaa
Nefret'e Sevgiden Daha Çok Güvenirim..Çünkü Nefretin Sahtesi Olmaz

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2008, 13:05:13 »
Solistin sesi teomaninkine feci halde benziyor. Bunlar da uçtu gitti piyasadan, kismet :P

Çevrimdışı simosopo

• **
  • 166
  • anti-kayiprihtim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2008, 13:06:59 »
bn nedense bu gruba hiç ısınamadım. hiç sevemedim ;D bi şarkısını dinlemiştim onu da beğenmemiştim zaten :P
ondan ısınamadım sanırım ;D hala da dinlemeye niyetim yok :P

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2008, 13:48:32 »
Bittimi söyliceklerin yıllarca biriktirdiklerin .. felan.. piyasada pek gözükmez oldular
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen