Kayıt Ol

Fallout New Vegas | Oyun İncelemesi

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Fallout New Vegas | Oyun İncelemesi
« : 19 Ocak 2011, 13:33:11 »

Site üyelerimizden M. İhsan Tatari, nam-ı diğer mit'in oyun incelemeleri bu kadarla da kalmıyor! Bizler için iki güzel oyun incelemesi yaptığını söylemiştik. Şimdi geldik diğer incelemsine, yani Fallout New Vegas'a. Oyun dergilerinde bile bulamayacağınız bu güzel incelemelerimiz yeni sayfa tasarımları ile siz değerli okuyucularımıza sunuluyor.

Sizleri daha fazla bekletmeden Fallou New Vegas incelemesi ile başbaş bırakıyoruz. İnceleme BURADAN ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fallout New Vegas | Oyun İncelemesi
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2011, 15:09:35 »
İnceleme tek kelime ile mükemmel olmuş. Okuması zevkli, doyurucu uzunlukta, bol bol bilgi içeriyor ve kesinlikle oyunu oynama isteği uyandırıyor insanda. Öyle ki içimden kalkıp oyunu almak geldi yazı bittiğinde. Sanırım denemenin vakti de geldi artık şu oyunu.

Umarım bağımlılık yapmaz... :)
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2011, 11:10:43 »
Vakit ayırıp da okuduğun, üstüne bir de üşenmeyip yorum yazdığın için teşekkür ederim sevgili KoyuBeyaz. New Vegas ne yazık ki değeri bilinmeyen oyunlar kategorisine giriyor. Tıpkı bir Psychonauts, bir Beyond Good & Evil gibi...

İnsanlar oyunun altında yatan derinliği görmeyip "Fallout 3 oynayın daha iyi" ya da "Umarım Obsidian batar da biz de bu garabet oyunlardan kurtuluruz" gibi boş yorumlar yapıyorlar. Ve bu beni üzüyor.

Oyunu mutlaka oynamanı tavsiye ediyorum. Ama dediğim gibi yamalanmış halini... Haftalarca başından ayrılamayacaksın :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2011, 17:48:17 »
Fallout 3 oynayın daha iyi diyen bir insan, mümkünse benim pek yakınımda dolaşmasın. Fallout 3, bir oyundan çok, bir takım görevlerden oluşan geçiş bölümü gibi bir şeydi. İnsanlara üç boyutlu Fallout evrenini ve karakterlerini tanıttı ve gelecek oyunlara zemin hazırladı. Fakat bunun bedeli de, hiç güzel olmamasıydı.

Fakat New Vegas öyle değil. Fallout 1'in üstüne 2'yi oynayışımı hatırlıyorum ilk, böyle sarhoş gibi ağzımı yaya yaya oynuyordum oyunu. İşte bu benzer zevki, New Vegas'da yaşadım. Yani halen Fallout 2'nin yeri ayrıdır, halen New Vegas, o efsanelerin yanına yaklaşamaz fakat benim gibi eski oyunların yeni versiyonlarını hiç sevmeyen bir adam bile New Vegas söz konusu olunca bir duraksıyorsa, olmuştur o oyun.

Bu arada iyi ki ben girmemişim bu işe. Ellerine sağlık, inceleme enfes.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2011, 19:14:03 »
Fallout 3 de kötü bir oyun değildi bence, kendisini oynatmayı ve beni eğlendirmeyi başarmıştı. Ama Wasteland'in asıl ruhu New Vegas'ta. O havayı tekrar solutturuyor insana resmen.

Ben hala ikimizin ortaklaşa yazacağı bir incelemenin daha doyurucu olacağı kanaatindeyim ama neyse. Yine de teşekkürler. Belki bir sonraki Fallout'a?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.