Kayıt Ol

[●REC]

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
[●REC]
« : 30 Mart 2009, 01:09:46 »

Korkuyu yaşayın...

Filmin afişindeki bu slogan zaten filmin çekim yöntemi ve içeriği konusunda oldukça manidar (manidar böyle mi kullanılıyordu?). 2007 İspanya yapımı bu korku/gerilim/fantastik filmi ben oldukça başarılı buldum. Özellikle makyaj, kamera kullanımı ve özel efektler oldukça göz doldurucu.

Kamera kullanımından bahstemişken, bu film Blair Cadısı ile başlayan "1. kişi gözleminden olayları aktarma" furyasının örneklerinden biri. Bir diğeri için; bkz: CLOVERFIELD. Filmin yapısına oldukça uygun düşüyor, fakat aksiyon sahnelerinde ve arada bir kapanan kamera ışığı nedeniyle oluşan karanlıkta filmi takip etmekte zorlanabilirsiniz.

Uzatmadan konuya geçeyim. İspanya'nın bir şehrinde, yerel bir televizyon ekibi, programları "Siz Uyurken"in yeni bölümü için gece vardiyasında çalışan itfaiye ekibinin yanındalar (bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, itfaiye eri'nin ispanyolcası Bombero. çok güzel söylemesi =D). İtfaiye ekibiyle söyleşiler yapıyorlar, mekanı geziyorlar derken kızın (Angela, programın sunucusu) içten dileği üzerine bir ihbar geliyor, fakat bir yangın ihbarı değil.
  Bizimkiler kamyona atlayıp ihbarın yapıldığı yere geliyorlar, bütün bina sakinleri (öhm, çoğu) giriş katında onları bekliyor. Durum hakkında bilgi edindikten sonra, ihbarı yaptıran olayların olduğu daireye giriyorlar ve...

Bütün konuyu anlatacak gibiyim. Şöyle özetleyeyim; ortada hasta bir yaşlı kadın, sebebi oldukça ilginç bir salgın, kan(her anı kanlı değil, ama doyurucu derecede var), zombimsi kuduz mutantlar, oldukça iyi efektler ve klişeler var. Klişeleri önceden tahmin edebilmenize rağmen, bir çok yerde koltuğunuzda zıplayabiliyorsunuz.

Önerim, bir an önce bu filmi edinip izleyin. Fakat Hollywood çakması olan QUARANTINE'in yanına bile yaklaşmayın. Herşeyin orijinali makuldur.

İyi seyirler.

Notum: 8/10

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
Ynt: [●REC]
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2009, 10:07:56 »
Cloverda bu yüzden zıtlaştığımızı hatırlıyorum, ben o tip cekime bi türlü ısınamadım.. cloverda sinir olmuştum yani :D

ama denk gelirse izlerim bunu da kankinim madem sen beğendin =)
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Bin-Jip

• *
  • 37
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2009, 19:58:16 »
Gerçekten de "korku" kategorisine giren filmlerden biri. Devamı çekiliyor, yapım aşamasında.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2009, 17:09:29 »
Evet, afişini görmüştüm.

Bence oldukça yaratıcı. Heyecanla bekliyoruz, evet.

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2009, 15:47:02 »
hadi ya bende bunu izlemedim quarantine'yı izledim ;D çok beğenmiştim halbusi onu.
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2009, 20:27:25 »
Quarantine'i izlemedim ama orijinali olarak onyüzmilyon baloncuk daha iyi olduğu kanaatindeyim. 2. filmin fragmanı çıkmış, psikopatça ehe =) Koyayım mı?

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2009, 20:39:12 »
izledimki fragmanı -burda ağzının suyu akan smiley varmış gibi düşün-
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth