Kayıt Ol

Across The Universe

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Across The Universe
« : 19 Aralık 2008, 21:15:41 »

Tür : Romantik / Müzikal / Dram
Gösterim Tarihi : 2 Kasım 2007
Yönetmen : Julie Taymor
Senaryo : Dick Clement , Ian La Frenais
Görüntü Yönetmeni : Bruno Delbonnel
Müzik : Elliot Goldenthal
Yapım : 2007, ABD , 131 dk.

Oyuncular

Evan Rachel Wood (Lucy) , Jim Sturgess (Jude) , Joe Anderson (Max Carrigan) , Dana Fuchs (Sadie) , Martin Luther (JoJo) , T.V. Carpio (Prudence) , Spencer Liff (Daniel) , Nicholas Lumley (Cyril) 

Liverpool’dan yola çıkıp kayıp babasını aramak üzere New York’a giden Jude, yolunun Lucy ile kesişmesi üzerine, kendini savaş karşıtı protestoların ve rock’n roll temelli bir hayatın ortasında bulur.

Jude’un kardeşi Max’in Vietnam’a gitmesi çifti üzerinde dolaştıkları pembe buluttan indirip başka gerçekleri keşfetmeye zorlar. Bu gerçekler dünyaya bakış açılarını değiştirecektir.

Beatles’ın 33 şarkısından yola çıkılarak hazırlanmış bir aşk hikâyesi. Yapım klasik romantik filmlerin izinden gitmek yerine; aşkın gözüyle düzeni sorguluyor.

~ Var mıdır bilmiyorum, her türlü aradım ama bulamadım konuyu. Her neyse film için söylenebilcek pek bi şey yok. Bir müzikaldan ne beklenebilirse hepsini veriyor, Beatles girince hele işin içine.. Jim'in sesine kurban bi de.

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Ynt: Across The Universe
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2008, 21:24:25 »
of jim. yerim valla. o ne sestir cidden. kesinlikle mükemmel bi film bu. tekrar tekrar izlerim bıkmadan. Filmde söylenen her bir şarkı ayrı güzel. all my loving hepsinden güzel .p ve bi de strawberry fields forever'ın söylendiği sahne filmin en güzel sahnelerindendir. sonra bi de i've just seen a face'i söylerken jude insanının mimiklerine ölürüm. neyse öyle işte gerçekten söylencek pek bişey yok, izlemek gerek.

Çevrimdışı brutal karga

• *
  • 35
  • Rom: 0
  • romantik değil fantastik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2009, 17:04:56 »
akıllara zarar bi film. kesinlikle etkileyici ve insanın aklına bambaşka şeyler getiren bi film. hele o beatles şarkıları süpersonik cidden  :clap
işte bu elimle dindirecem acılarını
kadehin hiç boş kalmayacak
ben olucam şarabı

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2009, 15:43:49 »
türkçeye çevirlişi "seni istiyorum" muş. Yeni gördüm komiğime gitti ;D "ben dinlerim cud" demek isterdim baştaki girl şarkısını söyler iken. ama olmadı olduramadım
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2009, 14:41:13 »
Müthiş filmmiş, I Want You sahnesi bir de Strawberry Fields Forever sahnesi harika :D
try again fail again fail better

malkavian

« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2009, 00:09:36 »
'Close your eyes and i kiss you.. tomorrow I miss you ...' sözleriyle başlayan ve enstrümanları arka plana itip sesi ön plana çıkaran bir cover oldukça başarılı olmuş ve tamamen aklımdaki ile aynı sahneleri filmde görünce sevindim.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2009, 18:32:36 »
Mükemmel ötesiydi gerçekten, üç dört defa izlense bıkılmaz. Özgür'ün dediği gibi I want you sahnesi çok lezizdi, Hold Me Thight'ı daha farklı hayal etsem de o da tadından yenmez hesabıymıştı. Aslında hiçbir şekilde de şu iyiydi bu iyiydi diyemiyorum çünkü Beatles'dan ötürü her sahne ayrı lezzetliydi. Çok daha basit bir film bekliyordum açıkçası, salt aşk falan ama bulduğum şey kesinlikle mükemmel ötesiydi. Eleştirilecek bir yerini de bulamadığım için sadece güzeldi diyip bırakırım :D.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2010, 17:47:56 »
Filmin ilk dakikasında mest oldum :) Şarkılar kadar görseller de çok güzel. Çadır sahnesi örneğin ;D
Bir de çileklere sadece çilek gözüyle bakmam artık :P