Kayıt Ol

Amie'ye

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Amie'ye
« : 15 Haziran 2010, 20:58:21 »
                                                                                                                              15.06.2010

Amie,

Bu mektubu yazanı merak ettiğini biliyorum. Kim olduğumu söylesem de hatırlamazsın. Çünkü beni beyninin en izbe kıvrımlarına fırlatalı epey oldu. Çoktan unuttun. Belki hatırlarsın umuduyla bu mektubu yazıyorum.

Katilim olmak üzeresin. Bir süre daha hatırlamazsan sevgili beynin beni silecek. Kısacası ölüyoruz Amie. “Bu ne şimdi? Kimsin? Ne tür bir şaka bu?” dediğini duyuyorum. Bu bir uyarı. Ben ölürsem sen de ölürsün. Bu kadar basit. Senin ölümün tabi ki benimki gibi somut bir ölüm olmaz ama yine de korkunç.

Önceden her şeyi beraber yapardık. Resimleri, besteleri… Şiirleri, hikayeleri beraber yazardık. Beraber hayal kurardık. Onca güzel şeyi tek başına yaptığını söylemeyeceksin değil mi şapşal? Hepsinin altında senin imzan var doğru. Ama ben sendeyim zaten. İyi bir ekiptik vaktiyle.

En son ne zaman bir şeyler yazdığını hatırlıyor musun? Hayır. Oysa eskiden -ben köreltmediğin bir duygunken- test çözmenin haricinde de elin kalem tutardı.  Şimdiyse giderek sabitleşiyorsun. Gözlerin açık uyuyorsun. Yavaş yavaş ölüyorsun Amie. Belki söylediklerim umrunda olmaz. Belki de hatırlayıverirsin kim bilir. Ne yapacağını kestiremiyorum ama dilerim bu vahim durumun farkına varıp derin uykundan uyanırsın.

İmza:

Yaratıcılığın

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Amie'ye
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2010, 21:17:15 »
Bir insanın yaratıcılığının yok olması, yaşamının da yok olması demektir. Bunu çok güzel yansıtmışsın tebrik ederim, ellerine sağlık :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2010, 21:28:53 »
Zzza :D böyle bişey başıma gelse fena eğlenirdim heralde xD Ellerine sağlık...
May the force, be with you.

« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2010, 12:37:53 »
İdare edecek türde bir yazı.
Gri

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2011, 12:41:57 »
İdare edecek türden denilmiş lakin ben çok beğendim. İnsanın kendi yaratıcılığından böyle bir mektup alması çok hoş olur, arada kendini hatırlatması ve bu şekilde dile gelmesi...

Ellerine sağlık.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "