Kayıt Ol

Angels & Demons ~ Melekler ve Şeytanlar

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Angels & Demons ~ Melekler ve Şeytanlar
« : 03 Haziran 2009, 11:48:17 »

Tür : Gerilim / Dram / Gizem / Suç
Gösterim Tarihi : 15 Mayıs 2009
Yönetmen : Ron Howard
Senaryo : Akiva Goldsman   , David Koepp , Dan Brown (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Salvatore Totino
Müzik : Hans Zimmer
Yapım : 2009, ABD , 140 dk.

Oyuncular

Tom Hanks (Robert Langdon) , Ayelet Zurer (Vittoria Vetra) , Ewan McGregor (Carlo Ventresca) , Stellan Skarsgård (Richter) , David Pasquesi (Vincenzi) , Cosimo Fusco (Peder Simeon) , Allen Dula (Vatikan Polisi) 

Din uzmanı Robert Langdon, tarihteki en güçlü yeraltı organizasyonu olan İlluminati adlı antik gizli kardeşlik cemiyetinin tekrar dirildiğini öğrenir. Fakat bu durum, onların varlığından en çok nefret eden Katolik Klisesi'nin ölüm tehtidi altında olduğu gerçeğini de ortaya çıkarır.

Robert, İlluminati'nin Vatikan üzerine kurduğu planları gerçekleştirmek için harekete geçtiğini öğrendiğindeyse Roma'ya, güzel olduğu kadar gizemli olan İtalyan bilimci Vittoria Vetra ile güçlere katılmak için uçar. Durduraksız süren bir aksiyonla Robert ve Vittoria, 400 yılık antik sembollerin izini sürerler. Bu Vatikan'ın kurtuluşunun tek anahtarıdır.

Kitabını okuduktan sonra izlediğim filmlerden pek bi şey beklemem normalde, önyargı oluşturdular bende. Bu filme giderken de aynı duygular içersindeydim. 'Amaaan yine kitapla alakası olmıcak, izlemiş olmak için izleyelim' gibisinden. Ama gittim, gördüm, aşık oldum. Kocaman salonda 3 kişiydik, normalde olsa yorum yapa yapa izleriz, konuşuruz ama bunda onu yapıcak zamanımız bile olmadı. Dan Brown beyler de çekim yapılırken setteymiş bi aralar, ondandır belki ama gerçekten kitapla bağlantısı superdi. Unutulmıcak filmlerim arasına girdiler kendileri kısacası. Ölmeden izleyin.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Angels & Demons ~ Melekler ve Şeytanlar
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2009, 11:51:07 »
Kitabı elimde şu an. Önce onu tükettikten sonra izleyeceğim bu filmi. Bu da Ağustos sonlarına falan denk gelir herhalde. Önce film, sonra kitap gidersem yazık olacak Brown'a.