Kayıt Ol

Avril Lavigne

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Avril Lavigne
« : 01 Ocak 2008, 02:36:14 »
Avril Lavigne, Belleville-Ontario Kanada'da doğdu. Babası Fransa, annesi Ontario doğumludur. Anne ve babası katolik olduğundan Lavigne de bir katolik gibi büyütülmüştür. Avril'in müzik yeteneği ilk kez henüz iki yaşındayken, kilise şarkılarını söylerken annesi tarafından farkedildi. Aile, Lavigne 5 yaşındayken Napanee-Ontario'ya taşındı.

Avril Lavigne Bir Performansı Sırasında
1998 yılında Lavigne bir müzik yarışmasını kazandı ve bunun üzerine yine kendisi gibi Kanadalı bir şarkıcı olan Shania Twain ile beraber ilk büyük konser turnesine çıktı. Twain'in Ottawa konserinde What Made You Say That adlı şarkıda, şarkıcıya eşlik etti.
İlk profesyonel menajeri olan Cliff Fabri onu ilk kez Kingston Ontario'daki bir kitapçıda şarkı söylerken keşfetti. Lennox Community Theatre'da bir performansı sırasında ise Kanadalı yerel bir şarkıcı olan Steve Medd tarafından farkedildi ve Medd'in 1999 yılında çıkmış olan Quinte Spirit albümünde yer alan Touch The Sky adlı şarkıda on
Avril Lavigne, Belleville-Ontario Kanada'da doğdu. Babası Fransa, annesi Ontario doğumludur. Anne ve babası katolik olduğundan Lavigne de bir katolik gibi büyütülmüştür. Avril'in müzik yeteneği ilk kez henüz iki yaşındayken, kilise şarkılarını söylerken annesi tarafından farkedildi. Aile, Lavigne 5 yaşındayken Napanee-Ontario'ya taşındı.

Avril Lavigne Bir Performansı Sırasında
1998 yılında Lavigne bir müzik yarışmasını kazandı ve bunun üzerine yine kendisi gibi Kanadalı bir şarkıcı olan Shania Twain ile beraber ilk büyük konser turnesine çıktı. Twain'in Ottawa konserinde What Made You Say That adlı şarkıda, şarkıcıya eşlik etti.
İlk profesyonel menajeri olan Cliff Fabri onu ilk kez Kingston Ontario'daki bir kitapçıda şarkı söylerken keşfetti. Lennox Community Theatre'da bir performansı sırasında ise Kanadalı yerel bir şarkıcı olan Steve Medd tarafından farkedildi ve Medd'in 1999 yılında çıkmış olan Quinte Spirit albümünde yer alan Touch The Sky adlı şarkıda ona eşlik etmesi için teklif aldı.

İlk profesyonel menajeri olan Cliff Fabri onu ilk kez Kingston Ontario'daki bir kitapçıda şarkı söylerken keşfetti. Lennox Community Theatre'da bir performansı sırasında ise Kanadalı yerel bir şarkıcı olan Steve Medd tarafından farkedildi ve Medd'in 1999 yılında çıkmış olan Quinte Spirit albümünde yer alan Touch The Sky adlı şarkıda ona eşlik etmesi için teklif aldı.
16 yaşındayken, Arista Records adlı müzik firmasının bir temsilcisi olan Ken Krongard, şirketin patronu Antonio "L.A." Reid ile görüşmesi için Lavigne'i davet etti. Reid, Avril ve arkadaşlarını New York'da dinleyip beğenince Avril'in ilk albümü kaydedildi ve tamamlandı.

kişisel hayatı

Lavigne'in vejetaryen olduğu bilinmektedir. Fakat, 2007 yılında yapılan bir röportajda Lavigne, et yemeyi tercih etmediğini söylemiş fakat vejateryenlikle ilgili bir yorum yapmamıştır.
Gençken Napanee'de gittiği bir pizza restoranında yediği zeytin parçalı pizzanın onun en sevdiği yiyecekler arasında yer aldığı, kendisine ait olan Under My Skin Bonez adlı belgeselde belirtilmiştir. Fakat buna ek olarak Avril Lavigne sesine zararlı olacağını düşündüğünden dolayı fazla pizza tüketmemektedir. Avril Lavigne'in ünlü olmasından sonra Kanada'da gittiği pizza restoranı pizzalarından birinin ismini Lavigne'e ithaf etmiştir. Hatta restorana gelen müşteriler hatıra defterine Avril ile ilgili görüşlerini yazmaktadırlar.
Avril Lavigne'in sol bileğinde bir yıldız dövmesi bulunmaktadır. Bu dövmenin deseni ayrıca onun ilk albümünün kapağında da kullanılmıştır. Çalışma arkadaşı ve yakın dostu olan Ben Moody de bu dövmeden taşımaktadır. 2004 yılının sonlarında Lavigne, sağ bileğine, içerisinde D harfi olan pembe kalp şeklinde bir dövme daha yaptırdı. D harfi kocasının isminin başharfini simgelemekteydi.
Lavigne, eski gitaristi Jesse Colbum ile romantik bir aşk yaşadı. Her ne kadar diğer eski gitaristi Evan Taubenfield ile adı dedikodulara karışsa da Avril böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Bununla birlikte Taubenfield, resmi internet sitesinde Avril Lavigne'in dünyadaki en önemli arkadaşı olduğunu açıkladı. Taubenfield Avril'in evlendikten sonra çıkardığı Girlfriend adlı single ın klibinde de yer almaktadır. Avril Lavigne, J-14 adlı bir dergiye ilk öpücüğünü 14 yaşındayken verdiğini söyledi. Şubat 2004'de Kanadalı şarkıcı, Sum 41 grubunun solisti Deryck Whibley ile beraber olmaya başladı. 27 Haziran 2005'de nişanlandılar. Whibley, Lavigne'e Venedik'de bir gondol gezisi sırasında evlenme teklif etti. İkili, 110 misafirin katıldığı bir katolik töreniyle 15 Temmuz 2006'da Kaliforniya-Montecito'da Bella Liliybelle adlı malikhanede dünya evine girdi.
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: Avril Lavignee
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2008, 11:58:12 »
Çok tatlı kız yaa ama ben sevmiyorum :D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2008, 14:10:51 »
Şarkıları hoşuma gidiyor..Ama kendisine çok aşırı sevgim yok ::)

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2008, 14:14:06 »
Dandik. Nokta. :D

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2008, 15:39:17 »
Ooo bende severim Avril'ı :D en sevdiğim şarkıları When You're Gone,Complicated ve I'm With You

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2008, 20:01:13 »
Şarkıları arasında pek de ayrım yapmam :P "Hani şu ekose etekli,kurukafalı bileklikler ve rozetleri, boynuzları( :P),"punk not death" yazan t-shirtleri olan görlfrend-so maç for may hepi ending diye bağırınıp duran kız değil mi o" laflarını çok sık duyarım :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2008, 15:05:44 »
Severim Avril'ı :D Bence başarılı bir sanatçı. (:

Allein

« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2008, 15:11:53 »
Aşırı dinlemişliğim yoktur ama, Avril'ı da kaybettik diyorum başka birşey demiyorum =) 

ßeth

« Yanıtla #8 : 18 Ocak 2008, 16:10:13 »
güzel kdn ama bazen  gereksiz olabilio -hot şarkısını beyndm

Lyna

« Yanıtla #9 : 18 Ocak 2008, 18:15:06 »
bn çok severim avrilii =) bnce çok gzel şarkıları var, ama en sevdiğim when you're gone grçekten çok gzel.. :D
dinlemeyen varsa tavsiye ederim yni.. :D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2008, 18:23:17 »
Son zamanlarda oldukça tiki olup, hayran kitlesinin baştan aşağı değişmesini sağlıycak davranışlar yapan bir insan bence. Bazı şarkılarını ben bile seviyorum :P

Çevrimdışı FiFo

• *
  • 5
  • Rom: 0
  • MutLu oLucm KararLym..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2008, 18:15:47 »
Vala ben avril'i en cok sewnlerdenım herlde cok sewıorm ya
imzaya gerek vR mı ben ımzamı coktan atmışım bu hayata...

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Ocak 2008, 18:33:31 »
Ayrıca iğrenç bir soyada sahip kendisi. :P

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Ocak 2008, 19:50:44 »
Yoo bence güzel. Seside kendisi de soyadı da :P
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 19 Ocak 2008, 20:07:07 »
Yoo bence güzel. Seside kendisi de soyadı da :P
Evrıl lavicn, evrıl laviyn, evrıl lavıgn, evrıl levıyn gibi türevleri istenildiği kadar artırılabilecek bir ad istemezdim ben şahsen. :P