Kayıt Ol

Aylin Aslım

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Aylin Aslım
« : 07 Şubat 2008, 16:54:42 »
Aylin Aslım, Almanya'da Lich adında küçük bir kasabada doğdu. 1994’ten itibaren İstanbul'un çeşitli canlı müzik mekanlarında yabancı coverlar söyledi. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu.1996’da beş kızdan oluşan “Zeytin” adlı rock grubuyla canlı müzik piyasasında dikkatleri çekti.

1998 Roxy Müzik Günleri’nde 2.’lik ve 1999 Roxy Müzik Günleri’nde Jüri Özel Ödülü kazandı. 1998’de “Süpersonik” adlı grubu kurdu ve oldukça alışılmadık elektronik altyapılı parçalardan oluşan repertuarına karşın kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi yarattı.

Gelgit albüm kapağı2000’de “Gelgit” isimli alternatif elektronik pop albümünü Power Records’dan çıkardı. 2000’de müzikal direktörlüğünü yaptığı “H2000” organizasyonunda, BUSH, Chumbawamba, GusGus, Lamb Jay Jay Johanson gibi dünya müzisyenleriyle aynı sahneyi paylaştı. 2001’den itibaren H2000, Creamfieds ve Rockistanbul gibi büyük organizasyonlarda ve Tindersticks, HIM, Placebo, Macy Gray ve Queen Adreena gibi büyük konserlerin açılışında sahne aldı.

2003’te Mor ve Ötesi, Athena, Bülent Ortaçgil, Vega, Feridun Düzağaç, Bulutsuzluk Özlemi ve Koray Candemir’le birlikte “Savaşa Hiç Gerek Yok” single’ında yer aldı. 2003’ten itibaren elektronik sound üzerine kurulu ilk albümünün şarkılarını sahnede “Süt’lü” adını verdiği proje dahilinde, sert rock versiyonlarıyla söyledi. 2003’te ilk albümünde yer alan “Senin Gibi” isimli şarkısı Yunanlı pop müzik sanatçısı Teresa tarafından Yunanca yorumlandı. Teresanın albümü 2005 yılı içerisinde Türkiye’de de yayınlanacak.

2004’te Murathan Mungan’ın “Söz Vermiş Şarkılar” albümünde “Kimdi Giden Kimdi Kalan” şarkısını yeniden yorumladı. 2004’te DJ Mert Yücel’le birlikte yaptıkları “Dreamer” adlı İngilizce single İngiltere’de Baroque Records UK tarafından yayınlandı ve İngiltere’de Balance Chart UK’de 3 numaraya, Amerika’da Balance Chart USA’de 1 numaraya kadar yükseldi. 2004’te Fatih Akın’ın Duvara Karşı filminde ilk albümünden “Senin Gibi” adlı şarkısı yer aldı.

Gülyabani albüm kapağı2005’te Teoman’ın Balans ve Manevra filminde rol alan Aylin Aslım, filmin Pasaj Müzik tarafından yayınlanan soundtrack’inde Teoman’ın “Bazı Yalanlar” isimli parçasını yorumladı. Ayrıca Kutluğ Ataman’ın çektiği “İki Genç Kız” filminin soundtrack’inde ilk albümünden “Keşke” adlı şarkısı yer aldı.

Aynı yıl Aylin Aslım Ve Tayfası adı altında Pasaj Müzik'ten Gülyabani albümünü çıkardı. Bu albümden Gülyabani, Ben Kalender Meşrebim ve Ahh şarkılarına klip çekti. Daha sonra Bulutsuzluk Özlemi’nin “Felluce-Bağdat” adlı single albümünde “Bağdat Kafe” adlı şarkıda vokalde Nejat Yavaşoğulları’na ve Çilekeş'in "Yetmiyor" adlı şarkısına eşlik etti.

2006'da da Ogün Sanlısoy ile "Kendin Oldun" şarkısını yorumladı.

2000  Gel - Git

01-Senin Gibi
02-Dalgalar
03-Zor Günler (Umudum Var)
04-Yıldızlar Var
05-Keşke
06-4 Gün 4Gece
07-Birgün
08-Küçük Sevgilim
09-Aynı
10-Senin Gibi (Aylin Gibi)
11-4 Gün 4 Gece (Remix)
12-Senin Gibi (Remix)

2005  Gülyabani

01-Gülyabani intro
01-Gülyabani
01-Ben Kalender Meşrebim
01-Böyledir Bu İşler
01-Kayıp Kızlar
01-Sokak İnsanları
01-Olduğun Gibi
01-Hadi Buyur
01-Gül Dünya
01-Ahh
01-Gelinlik Sarhoşluğu (Bana ne)
01-Beyoğlu Kimin Oğlu 
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Onirique

• *
  • 44
  • Rom: 0
  • living is easy with eyes closed.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aylin Aslım
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2008, 17:06:21 »
aylin aslımı da severim ben :P güzel müzik yapar (=

zor günler,keşke,4gün 4gece,beyoğlu kimin oğlu,güldünya,ahh,sokak insanları hoştur (= bazı yalanlar favorimdir (= [ki bence teomandan kat kat iyi yorumlamıstır :P ]
~
Herkes ve her şey, beni yok etmek için, durmaksızın payını isteyerek, hiçbir zaman, bana el uzatmadan, yardımıma gelmeden, böyle olduğum için ve böyle kalayım diye beni severek, üstüme geliyor.
AlbertCamus

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2008, 17:08:47 »
severım kendısınııı =)
gel-git albümü ztn cok hostur :D
4 gun 4 gece cok cok özeldir...
ahh,gelınlık sarhoslugu,beyoglu kımın oglu parcalarıda ayrıca guzeldır :D
sölemezsem ıcımde kalır sac rengıne de bıtıyorum :P

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2008, 10:55:43 »
Dinlediği nadir kadın vokallerden biridir.Görsel olarakta güzel şeyler çıkartabilen biri..Ancak Gelinlik Sarhoşluğunda ki Aybenin rap vokali ı ıh tutmamış, o olmasa çok güzel bir parçadır.
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Rom: 0
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2008, 13:22:11 »
Aylin Aslım'ın poz veriş şekillerine, giydiği t-shirtlere, saç rengine, konuşmasına neredeyse herşeyine hastayım..O farklı, o herkes gibi değil ve o cidden çok cesur ve Türklerden takdir ettiğim yegane bayanlardan birisi!
işe sevdiğim resimlerinden ikisi: dile ve tshirtlere dikkat ;D

psycho bitch! evet alırım ben bu t-shirt den (tabi giyer miyim orası meçhul)

I'll be your water. I'll be yours

yeşilboncuk

« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2008, 09:03:05 »
ilkokulda;tenefüste,boş derslerde bağıra bağıra şarkılarını söylerdik... :P  :P hele bi de Gülyabani :P  :P  :P