Kayıt Ol

Azure Ray

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Azure Ray
« : 10 Temmuz 2008, 05:05:02 »

Azure Ray, Amerikalı Indie müzik yapan iki kişiden oluşur. (Maria Taylor ve Orenda Fink) 2oo1'de Gürcistan'da kuruldu ve Nebraska'da aralarında Bright Eyes ve Now It’s Overhead'in bulunduğu gruplarla müzik faaliyetine devam etti. Melodileri yavaş anlaşılırdır, sözleri samimidir. Folk Amerikan'dan nadiren elektronikaya kayarlar.

Azure Ray, 2oo4'de dağıldı. Daha sonra Maria ve Orenda solo albümlerini Saddle Creek Records'tan yayınladı.

* If You Fall, November, We Exchanged Words, Displaced, Sleep.. Hepsi mükemmeldir. Hele o sesleri yok mu.. Rahatlamak istenildiğinde ilk seçenek olmalıdır. Dinleyin pişman olmıcaksınız. :P

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Azure Ray
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2010, 15:53:58 »
Beach House'un albümünü ararken bulduğumu sanıp kendilerinin bir albümünü indirmişim, böyle tanıştım. Silmeden bir dinleyeyim gibisinden şans verdim, iyi ki de vermişim. Tarzları zaten sevdiğim bir şey olduğu için çabukça alıştım. Bir de adamlar sahiden iyi. Mesela Blonde Redhead'in, Bat for Lashes'ın bir yoruculuğu var, belli süre dinledikten sonra ama bu daha mutlandırıcı bir şey. Elimdeki albümden en önerilesiler; Wake up sleepyhead, Larraine bir de Make your heart.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Azure Ray
« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2010, 17:24:26 »
Şu fizy'nin en iyi yanı, böyle bir şey mi gördün? Hemen dinlemeye başlayabiliyorsun!

November adlı bir şarkılarını dinledim şimdi Sleep adlı şarkıya geçeceğim. Tanıtımda yer alan şu ifadeye katılmamak elde değil;

Alıntı
Melodileri yavaş anlaşılırdır, sözleri samimidir. Folk Amerikan'dan nadiren elektronikaya kayarlar.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "