Kayıt Ol

Eolin Destanı - Bülent Ögeyik

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Eolin Destanı - Bülent Ögeyik
« : 10 Mart 2013, 21:53:54 »

Yeni bir fantastik kurgu serisine hazır mısınız? ‎Bülent Ögeyik'in kaleme aldığı ‎Eolin Destanı serisi, ilk kitabı ‎"Bara Tilan'ın Ordusu" ile raflardaki yerini aldı.

Anavatanından çok uzakta, düşman gözlerden sakınmak için, kambur-hizmetkâr Raudel ırkına mensup Mannarg’ın bedenine gizlenmek zorunda kalmış bir Güç Sahibi. Yıllar sonra Raudelin benliğinin uyanması, Güç Sahibi Aephen’in kamuflajını açığa çıkarır ve her şeyi altüst eder. Düşmana yakalanmamak ve kendi hayatını kurtarmak için Aephen’in önünde tek seçenek kalır: Tehlikeli bir yolculuğun tüm risklerini göze alarak eve dönmek.

Etçil hayvanlara hükmeden Klammlar, otçullara hükmeden Alnegler, gözlerden kendilerini sakınacak şekilde kendilerini kamufle etme yeteneğine sahip Raudeller, dağ yaşayanı Galperonlar ve esrarengiz bir Kara Güç’e karşı kurtuluş savaşı veren Temerlinler.

İnsan ırkı -şimdilik- ortalarda görünmese de, Temerlinlerin nesiller boyunca Eolin karası üzerinde verdikleri kurtuluş mücadelesi onları da yakından ilgilendiriyor. Hem de ölümcül bir şekilde.

Alıntı
Tüm bildiklerinizi bir kenara bırakın; çünkü bu, anti-kahramanların destanıdır.

Kapak illüstrasyonunu Ertaç Altınöz’ün hazırladığı ve Laika Yayıncılık etiketiyle raflardaki yerini alan kitabın tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: “Bara Tilan’ın Ordusu” Raflarda
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2013, 18:56:35 »
Laika'yı cidden tebrik ediyorum. Kapak tasarımının başarısı da ortada. Yayınevinden aldığım bilgilere göre üçlemenin diğer kitabı da yakında raflarda olacakmış. Umarım tutar :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
“Dretsull’un Yükselişi” Raflarda
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2013, 00:00:44 »

Bülent Ögeyik'in kaleme aldığı ve bundan birkaç ay önce raflarda gördüğümüz "Bara Tilan'ın Ordusu" romanının devam kitabı "Dretsull’un Yükselişi" çıktı.

Fantastik kurgu türünde yazılan Eolin Destanı’nın ikinci kitabında, Dretsull’daki esrarengiz kara güç Eolin’e ölümcül bir gölge gibi çökmek üzere.

Temerlinler, yıllar önce çaldıkları yazıtlarla birlikte Kyezin’e geçerek ortadan kaybolan ırkdaşlarını bulmak ve yazıtların üzerindeki sırra ulaşmak zorundalar.

Eolin, kuzeydeki diyarların Dretsull hâkimiyetine geçmesi ve Erthlen’in uğradığı esrarengiz saldırı sonrasında Temerlinlerin var oluşları ve ezeli düşmanları hakkında baş döndüren sorularla sarsılırken; Kyezin, kayıp yazıtların peşinden giden Ganador’un liderliğindeki grubun başından geçen trajik olaylara, Mannarg ve Aephen arasındaki savaşın sonlanmasına ve olduruculuk ilmi yolunda güce hükmetmeyi öğrenen Eolinli bir anti-kahramanın doğuşuna tanıklık ediyor.

Alıntı
“Gerçekten var olduklarına emin misin?”

Soruyu garipseyerek, “Elbette,” diye yanıtladı Atu.

“İnsan ırkı asıl düşmanımız Klouy,bunu asla unutma.”

Bunun üzerine, Klouy kafa karıştırıcı asıl sorusunu seslendirdi. “O halde neredeler?”

Kapak tasarımını ilkinde de olduğu gibi Ertaç Altınöz’ün üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
Ynt: Eolin Destanı // Bülent Ögeyik
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2013, 13:07:47 »
Okuyup fikir verecek olan yok mu? Gerek yayınevi, gerek kapak herşey tamam gözüküyor ama içinde ne var acaba?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2013, 19:22:44 »
Bende şöyle güzel bir değerlendirme bekliyorum seri için. Okuyan yok mu? :(
Okumadım ama iyi yönde beklentilerim olan bir seri.
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2013, 03:12:19 »
Öncelikle herkese selamlar.

Siteye üyelik sonrası ilk mesajımda eser hakkında naçizane fikirlerimi belirteyim. Bunu yaparken de fazla spoiler vermemeye özen göstermeye çalışacağım.

Bara Tila'nın Ordusu adlı kitabı şu aralar okuyorum. Sonlarına geldim sayılır. Öncelikle kitabın anlatılış tarzı, yani yazarın dili okuduğum bir çok yabancı eserden iyi. Yazar kelimelere kesinlikle hakim. Kitabın kendini ısrarla okutmasının sebebi de yazarın kelimelere olan hakimiyeti. (Bazı diyaloglar hariç) Konusu için her ne kadar akıcı diyecek olsam da, benim açımdan bazı tutarsızlıklar mevcut. Yazarın iyi olan hayal gücü kitaba çok iyi yansımış olsa da, bazı yerler daha iyi olabilrdi.

Ortada bir çok ırk ve hatta bazılarının alt kolları var. Bu akılda tutmayı zorlaştırıyor; ama kesinlikle bir eksiklik değil. Sadece biraz daha dikkat gerekiyor.

Özellikle kitabın kapağında da yer alan Raudeli ırkı sadece Mannarg olarak fiziğiyle çelişiyor. Mannarg, kitap okunduktan sonra daha açıklayıcı olacaktır.

Bu kadarcık kusur kadı kızında da olur misali, eğer benim gibi kılı kırk yaran biri değilseniz farketmeyeceğiniz bazı eksiklerine rağmen, halihazırda yerli fantastik edebiyatın en iyilerinden biri olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Bir kaç aydır yerli yazarların kitaplarını okumaya özen gösteriyorum. Sırası geldiğinde Eolin Destanı'nın 2. kitabını da okumak istiyorum. Umarım 2. kitapta gözüme daha az hata çarpar. Yazarın dilinin daha iyi olmasını beklemiyorum; çünkü dil kesinlikle olabileceği kadar iyi.

Bence kitabı okumalısınız. Ülkemizde satılan ve hayranlık uyandıran bir çok yabancı eserden çok daha iyi. En azından benim için öyle.

Bülent Ögeyik'e yazarlık hayatında başarılar diliyor, medeniyetlerin gelişimindeki bazı eksikleri gidereceği yeni eserlerini bekliyorum.

Saygılarımla.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Eolin Destanı’nda “Ruyzouy’un İntikamı”
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2013, 23:17:19 »

Bülent Ögeyik’in kaleme aldığı Eolin Destanı’nın üçüncü kitabı "Ruyzouy’un İntikamı" yakın zamanda raflardaki yerini alıyor.

Alıntı
“İnsan ırkı,” dedi Klouy, hizmetkârıyla konuşur gibi itaatkâr bir sesle. “Kourden, onlar hakkında ne biliyordu?”

“İnsan ırkı mı?” diye tekrarladı Oddvar, böyle bir ırkı ilk kez duyduğunu kuşku götürmez bir vurguyla. “Semdurlar gibi dönüştürülmüş bir ırktan mı bahsediyorsun, Efendi Klouy?”

Ejder, Kyezin’i; Dretsull Ordusu, Eolin’i; aşk, her iki karayı birden sallıyor.

Kitabın ilk bölümünü içeren ÖN OKUMAsı için yapmanız gereken tek şey BURAYA tıklamak!

Laika Yayınları’ndan çıkacak romanın kapak görseli Ertaç Altınöz’e ait. Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eolin Destanı - Bülent Ögeyik
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2016, 20:09:18 »
Ben bu eserin iyi ya da kötü olup olmadığını bilmiyorum, ama madem belirli bir gayret ve emek var ve türk yazar bir epic fantasy yazmış. Kendi çapımda destek olmak için alıyorum.

Edit: Birinci kitabı kitapyurdundan ısmarladım, stokta yok dediler, dnr a gittim orada da yok. Nasıl tedarik edebileceğimiz, ya da edip edemeyeceğimiz konusunda bilgi sahibi olan?