Kayıt Ol

Batak

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Batak
« : 02 Haziran 2010, 17:52:12 »
   Karşılıksız aşktan kurtulmaya çalışmak, bir bataklıktan çıkmaya çalışmak gibidir... Çırpındıkça batarsın, battıkça çırpınırsın. Eğer, gerçekten karşılıksız seviyorsan birini, vazgeçmeye çalışmak anlamsızdır çünkü herkes bilir ki bataklıkdan çıkmaya çalışmak insanı sadece daha fazla batırır....

Çıkmaya çalıştıkça daha fazla batarsın. Fakat çıkmaya çalışmayıp, sakince bekleyenler fark ederler ki içinden çıkmaya çalıştıkları şey aslında sadece bal... Balın içine saplanıp kaldıklarını fark edemeyecek kadar korkarlar karşılıksız aşktan... Fark edenler çırpınmadan yavaşça ölürler. Ölümden kurtuluş yoktur fakat tatlı tatlı, yavaş yavaş ölmek ile, çırpına çırpına genzine çamurlar(!) kaçarken ölmekten daha iyidir ha ?

Karşılıksız aşkın kıymetini anlayanlar, o kıymetli bal ile tatlı tatlı ölürler. Kıymetini anlamayanlar ise sadece bok çukurunda öldüklerini zanneden ahmaklardır...

Ölüm kaçınılmazdır, fakat önemli olan ölümün nasıl olduğudur... Hem, kim bilir, belki karşılık veren bir el kurtarır sizi ha..? =) Baldan bala düşersiniz o zaman... Zaten karşılıksız sevmek, hep karşılık beklemek değil midir..?

M. A. İMAMOĞULLARI
May the force, be with you.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Batak
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2010, 17:54:35 »
   Yine ilk yorumun benden olsun ;) ama bu sefer çabuk oldu. Yine çok güzel olmuş, özellikle benzetmelerin bir harika  :clap

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2010, 17:56:26 »
Abi yorum yazıldıkça seviniyorum yahu :D Beğenmene çok sevindim gerçekten... =) Güzel şeyler yaşadıkça güzel yazılar yazıyorum abicim... =) Saol okuyup yorumladığın için... =)

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2010, 17:59:10 »
   Karşılıksız aşktan kurtulmaya çalışmak, bir bataklıktan çıkmaya çalışmak gibidir... Çırpındıkça batarsın, battıkça çırpınırsın. Eğer, gerçekten karşılıksız seviyorsan birini, vazgeçmeye çalışmak anlamsızdır çünkü herkes bilir ki bataklıkdan çıkmaya çalışmak insanı sadece daha fazla batırır....

ilk paragraf tam anlamıyla beni anlatıyor. yine muhteşem bir yazısıyla karşımızda aNTiSePTiK.
başka söze gerek yok... Tatlı tatlı ölmekte güzel bir anlatım şekli olmuş konuya farklı açılardan değinmiş ortaya yine güzel bir yazı çıkmış. (her zamanki gibi)
yine devamını bekliyoruz...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2010, 18:01:29 »
ilk paragraf tam anlamıyla beni anlatıyor. yine muhteşem bir yazısıyla karşımızda aNTiSePTiK.
başka söze gerek yok... Tatlı tatlı ölmekte güzel bir anlatım şekli olmuş konuya farklı açılardan değinmiş ortaya yine güzel bir yazı çıkmış. (her zamanki gibi)
yine devamını bekliyoruz...

Teşekkürler yorumun için... =) Hacı insanoğlu hep devamını istiyor yav doymuyor :D Beğenmene sevindim gerçekten... =)

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2010, 18:03:10 »
napalım güzel yazılar bunlar devamını istemek hakkımız :D

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2010, 18:03:56 »
napalım güzel yazılar bunlar devamını istemek hakkımız :D
Eheh.. Saol.. =)

« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2010, 12:00:41 »
Uzun süredir bakmıyordum bir bakayım dedim düşler limanına. İlk yine sen oldun. Cevabım yazı üstüne hiç uğraşma yani hiç sevmeye kalkışma demek olacak.
Gri

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2010, 10:53:14 »
Kalkıştım bilee... :D Söylemek için geç kaldın hacım

« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2010, 11:25:28 »
 Hadi kolay gelsin o zaman. :D
Gri

« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2010, 21:46:12 »
Vay canına... Sınavım yüzünden internete aylardır giremiyordum, yazılarının ne kadar güzel olduğunu unutmuşum :)

Burayı çok sevdim, gerçektende çok güzel yorumlamışsın.
Son cümlenide ayrı bir beğendim.

Başarılı bir yazı olmuş. Duygularına, düşüncelerine, ellerine sağlık :)

Haykırmak mı istiyorsun karanlığa?
Öyleyse seni tutan ne?
Avazın çıktığı kadar bağır karanlığa,
O, herkesten çok daha iyi anlar seni aslında...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Haziran 2010, 14:39:04 »
Teşekkür ederim de şımartma bu kadar =)