Kayıt Ol

Ben, Strahd - Bir Vampirin Anıları

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Ben, Strahd - Bir Vampirin Anıları
« : 05 Şubat 2011, 12:07:41 »

'Ben, Strahd, Barovia Lordu' İyi biliyorum ki hükümdarlığım sırasında gelişen olaylar, tarihi kaydetmek yerine çarpıtmakta usta olanlar tarafından korkunç bir şekilde yanlış anlatılmıştır. Bu yüzden olayların bir kaydını tutmaya karar verdim ki sonunda gerçekler anlaşılsın...'

Sislerin, kuzgunların diyarından tutkunun, ölümsüzlüğün, lanetin destanı...

(Tanıtım Yazısından)

Strahd von Zarovich nasıl vampir oldu, sorusunun cevabını veren kitap. serinin en güzel kitaplarından biridir bence.

Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ben, Strahd - Bir Vampirin Anıları
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2013, 20:53:28 »
şu kapağın güzelliğine bak ya , bendeki versiyonu tee 2000-2003 arası basılanı ve sanki paintte çizmişler gibi :) bu arada tabiki okudğum en iyi Ravenloft kitaplarında ilk 3'e oynar..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2013, 01:26:07 »
Şu bölümün değeri bilinmiyor, sanki görünmez imiş gibi davranılıyor ya, nasıl üzülüyorum bilemezsiniz... Arada hareket geliyor, seviniyorum.

Bir Vampirin Anıları ile ilgili yıllar önce genel başlıkta ve birkaç yerde daha duygularımı belirtmiştim. Ama gecenin şu saatinde bir kez daha hatırladım, duygulandım. İster Dracula'dan bozma desinler, ister çevirisine laf etsinler, ister farklı bir bahane sunsunlar... Benim gönlümde yeri ayrı. Herkese de tavsiyemdir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Lathander

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2013, 13:20:33 »
 Strahd, dram ve gücün, yaşam ve ölümün tek bedende vücut bulduğu, karanlığa teslim olmasına karşın bir hasım olmak için bile can atılacak cinsten bir adam.

Ravenloft'un Sis'i ile lanetlendikten sonra bile kendini mükemmeliyete varacak kadar geliştirmiş ve tahtı sarsılmadan yüzyıllarca hüküm sürmüştür.

Obsession haline dönüşmüş Tatyana'sı onu hayata bağlayan prangası olmuş ve Azalin'le olan münasebeti Ravenloft'un sınırlarını aşan bir tarihe tanıklık etmemize kadar varmıştır.

Nihayet Strahd'ın gönlümde kurduğu efsanevi tahta oturacak olan gümüş gözlü Lathander inananı Jander çıkagelmiş ve ruhu karanlıkta hiçliğe tutunmuş Strahd'a bilgeliğine yakışır bir darbe indirmiştir.

Ravenloft ardı ardına geçen sayfalarıyla beni diyarına kilitlemiş ve uğursuz topraklardaki oyunlarıyla kalıcı olarak zihnimin derinliklerine işlemiştir.

RP seven Frp oyuncularının ve 2. Edition seven abilerimizin(ilk esas RP'ciler) vazgeçemeyeceği türden diyalog ve savaş taktikleriyle dolu, Vistani'lerin efsanevi varlıklarıyla süslenen ve güç bulan topraklardaki karanlık serüvenler, okuyucunun zihninde patlayan minik potansiyel baloncuklarıyla sizi muhakkak ileriye taşıyacaktır.
Karanlığın tahtını titretmeye!