Kayıt Ol

Kindle Soruları

Çevrimdışı Rorvenath

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kindle Soruları
« : 26 Eylül 2016, 20:21:45 »
İyi forumlar. Bir e-kitap okuyucu almayı düşünüyorum ve bu sanırım Kindle olacak. Herhalde PW2 alırım. Ama bir şeyi merak ediyorum. Kindle .mobi formatında kullanıyor. Ben internetten çoklu kitap aldığımda falan epuba toplu çevirme işlemi yapabilir miyim Calibre ile falan? Yoksa teker teker uğraşmak mı gerekir?

Çevrimdışı lotrozan

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kindle Soruları
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2016, 21:41:53 »
İyi forumlar. Bir e-kitap okuyucu almayı düşünüyorum ve bu sanırım Kindle olacak. Herhalde PW2 alırım. Ama bir şeyi merak ediyorum. Kindle .mobi formatında kullanıyor. Ben internetten çoklu kitap aldığımda falan epuba toplu çevirme işlemi yapabilir miyim Calibre ile falan? Yoksa teker teker uğraşmak mı gerekir?

Merhaba
Uzun bir süredir Kindle PW 2015 kullanıyorum.Yardımcı olmak isterim.Hangi formattan mobi'ye çevirme yapacaksınız?
Don't pretend to have cancer in an attempt to get an early look at my next book.

Patrick Rothfuss
https://twitter.com/PatrickRothfuss/status/693581817694126080

Çevrimdışı Rorvenath

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2016, 21:45:08 »
Örneğin ePub formatında 30 tane kitabım var. Calibre'den çevirirken toplu çevirme yapabiliyor muyuz? Ayrıca Kindle'ı önerir misiniz? Ülkemizde resmi olarak satışta olmadığı için lisans veya dil sorunları çıkıyor mu? Cihaz etkinleştirme kolayca yapılıyor mu? Bazıları reklam çıkıyor diyor, o durum nedir? Bunlara açıklık getirirseniz mutlu olurum.

Çevrimdışı zehir

• **
  • 83
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Goodreads
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2016, 23:07:02 »
Örneğin ePub formatında 30 tane kitabım var. Calibre'den çevirirken toplu çevirme yapabiliyor muyuz? Ayrıca Kindle'ı önerir misiniz? Ülkemizde resmi olarak satışta olmadığı için lisans veya dil sorunları çıkıyor mu? Cihaz etkinleştirme kolayca yapılıyor mu? Bazıları reklam çıkıyor diyor, o durum nedir? Bunlara açıklık getirirseniz mutlu olurum.

Selamlar. Diğer arkadaş şu an çevrimdışı galiba, hazır görmüşken ben elimden geldiğince cevap vereyim.

2 yıldır Kindle Paperwhite 2 modelini kullanıyorum ben de. Epub formatındaki kitaplarınızı Calibre üzerinden topluca mobi'ye çevirebilirsiniz. Calibre'nin arayüzü zaten Türkçe, kullanımı da oldukça basit. Bir kez alıştıktan sonra birçok konuda işinizi baya kolaylaştıracaktır.

Ben Kindle'dan çok memnunum. PW2 almayı düşündüğünüzü söylemişsiniz gerçi ama yine de belirteyim, kesinlikle ışıklandırmalı bir model alın. Zaten bir e-kitap okuyucuyla yapabilecekleriniz oldukça kısıtlı olduğu için diğer markaların da aşağı yukarı işinizi göreceğini düşünüyorum. Kindle alacaksanız da içiniz kesinlikle rahat olsun.

Lisans ve dil sorunu derken tam olarak neden bahsettiğinizi anlamadım. Ürünü amazon.com hesabınıza rahatlıkla ekleyebiliyorsunuz. Kindle'ın kendi arayüzü İngilizce ama şimdiye kadar Türkçe karakterlerde bir sorun yaşamadım. Reklamlar da aslında okuma zevkini baltalayan bir şey değil, yine de Amazon'un canlı yardım kısmına bağlanıp Türkiye'de yaşadığınızı, dolayısıyla reklamların bir faydası olmadığını söylerseniz onlar kaldırıyorlar. Ben öyle yapmıştım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)
“...Why should I be made to feel I have to apologize for my existence? Maybe it's my brain chemistry. Maybe that's what's wrong with me. Bad chemistry. All my problems and anxiety can be reduced to a chemical imbalance or some kind of misfiring synapses. I need to get help for that. But I'll still be ugly though. Nothing's gonna change that.”