Kayıt Ol

Uzakta Aramayın, Uzaylılar İçimizde

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Uzakta Aramayın, Uzaylılar İçimizde
« : 15 Haziran 2009, 18:41:03 »
Uzaylı diye bildiğimiz bizden farklı tür gözümüzün göremeyeceği kadar küçük olabilir

Arizona Üniversitesi bilim adamları "Burnumuzun dibinde bizim bilmediğimiz bir yaşam olabilir. Bunların yeşil yaratıklar olması gerekmez. Uzaylı diye bildiğimiz bizden farklı tür gözümüzün göremeyeceği kadar küçük olabilir" dedi.

BİLİM adamları evrende "on milyar çarpı trilyonlar" kadar "dünya" bulunduğunu ve bir yerlerde bizim gibi varlıkların olmasının kaçınılmaz olduğunu söylüyor. Arizona Üniversitesi'nden Kozmolog Paul Davies, "Bırakın Mars'ı vesaireyi, burnumuzun dibinde, hatta burnumuzun içinde bile bizim bilmediğimiz bir yaşam olabilir. İlle de bunların hayal edildiği gibi Mars'taki yeşil yaratıklar olması gerekmez " dedi.

GÖVDELERİMİZİN İÇİNDEKİ HAYAT

Davies, "Gezegenimizi, bilmediğimiz bir yaşam biçimiyle paylaşıyor olabileceğimizi düşünmek tamamen mantıklı. Bildiğimiz gibi olmayan bu hayat, zehirli göllerin içinde ya da denizlerin derinliklerinde ve hatta gövdelerimizin içinde sürüyor olabilir. 'Alien' (uzaylı) diye bildiğimiz bizden farklı tür gözümüzün göremeyeceği kadar küçük olabilir" diye konuştu.

ALIEN ORGANİZMALAR TEORİSİ

Bu canlıların çok farklı biyokimya yapıları, zehirli arsenik miktarı zengin olan göllerin ya da okyanusların dibindeki kaynayan sularda yaşamalarına olanak veriyor olabilir. Chicago'daki Bilimsel Gelişme yıllık konferansında, böbrek taşlarının, bakteriden on kat küçük parçacıklar olarak hayal edebileceğimiz "alien" organizmalar tarafından tetiklenebileceğine dair teoriler bile anlatıldı.

Alıntıdır

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Uzakta Aramayın, Uzaylılar İçimizde
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2009, 19:09:07 »
Otostopçunun Galaksi Rehberi'ndeki olayı anımsattı, saldırmak için geliyorlar ama boyutu biraz yanlış hesaplamışlar
try again fail again fail better

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2009, 01:45:37 »
Bana da Invasion Of The Body Snatchers'ı android. Beynimize ulaşmasınlar maazallah :P

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2009, 02:28:08 »
Uzaylılar karbon temelli olmayabilir. Hiç bilmediğimiz maddelerden oluşmuş olabilir. Pek çok insan uzaylıların insanlara benzediğini düşünüyor. Ama hayır, Güneş'te bile hayat olabilir ve soğukta yaşayamadıklarından Dünya'ya gelmiyor olabilirler. Çok farklı şeylerle besleniyor olabilirler. Çok farklı anatomiye sahip olabilirler.

Bu düşüncelere varmamın nedeni ufoların gerçek olması ve yakınlarda yani Mars'ta insanların filan yaşayabileceği şartların bulunamaması. Düşünün, Güneş sisteminde Mars ve Dünya'dan başka yerde karbon temelli canlı yaşayamaz çünkü sıvı halde su yok. Ama ufolar var. Bu durumda yakınlardaki bir yıldızdan geliyorlar. 20 ışık yılı yakınlıkta bile yüzlerce yıldız vardır. Yada karbon temelli değiller. Zaten Dünya'da yaşayabilselerdi burayı işgal filan ederlerdi. Yani bence karbon temelli değiller. Uzay gemisinin dışında ölüyorlar.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Haziran 2009, 03:11:04 »
Dünyadaki canlı yapısından farklı bir yapı mümkün görüyorlar mıdır bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla bunu pek hesaba katmıyorlardı, varsa yoksa su diyorlardı.

Öyle olduğunu sanmıyorum, pek farklı şeylerin olması mümkün, tüm elementler bizim bildiklerimiz de değil zaten.

Fantastik ve bilimkurguyla ilgilenenler olarak, yaratıcılığımız ne kadar dünya standartlarını aşabiliyor ki? Pek değil. Hepsi sadece doğamızın imitasyonu, gerçekten farklı fikirleri yoktan var edemiyoruz.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Haziran 2009, 11:50:52 »
evrenin nebula adlı bir toz bulutundan oluştuğunu varsayarsak neden olmasın.evrenin belki herhangi bir noktasında canlı türü olabilir.
ama yakınımızda hatta burunlarımızn dibinde olması biraz tartışmaya açık.çünkü burunumuzun dibinde zaten milyonlarca mikroorganizmalar var.örneğin bir amip, bir öglena bunları gözümüzle göremeyiz mikroskobik canlılardır.bunlara uzaylı diyemeyiz heralde.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Haziran 2009, 12:09:38 »
Elbette ki amip ve öglenaya uzaylı diyemeyiz, ancak bilim adamlarının daha kendi gezegenimizde keşfetmediği onlarca canlı türü var. Mikroskobik canlılar da buna dahil ve bazı bilim adamları bu canlıların da uzaydan gelmiş olabileceklerini düşünüyorlar. Tabi kanıtlanmış hiçbir şey yok, hepsi varsayım.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2009, 19:01:54 »
Belki de suya gerek duymuyolardır, olamaz mı? Belki de azot bazlıdırlar =P

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2009, 19:28:20 »
Belki Dünya'ya gelir gelmez ölüyorlardır ..
Diye düşünüyorum. Ölmek demek de yanlış olabilir gerçi !!
Ruhları bedenlerinden ayrılıyor mudur falan gibi saçma konular hiç açmıyorum bile !
Neye ihtiyaç duydukları muamma ama eğer aynı şeylere ihtiyaç duysaydık çoktan karşılaşırdık gibime geliyor.. Bilemiyorum ..

Çevrimdışı Sophié

• 836
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2009, 20:25:26 »
Dırının dırının. İnce bi konu. Yaradılış teoremine göre farklı panspermia görüşüne göre farklı durumlar söz konusu. Ki sanırım burda bahsedilen olay tamamıyla panspermiaya uyar. Görüşe göre hayat başka gezegenlerden gelmiştir ve işte o liselerde öğretilen yok bilmem ne atomu yok şu gazı falan birleşmiş, öyle oluşmuştur. Evrenin hayal edilemeyecek kadar büyük olduğu varsayıldığına göre diyor, bilimadamları, gayet tabii ki başka galaksilerde ve hatta gezegenlerde, ki zaten galaksi dışına çıkılmış değil, hayat olabileceği var sayılıyor. Bunun için de, ister yeşil kafalı koca gözlü yaratıklar olsun ister mikroorganizmalar olsun var oldukları büyük bi gerçek falan denmektedir bu konuyla alakalı kitaplarda.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2009, 20:30:15 »
Bugün sabah kahvemi içerken gazeteyi aldım elime açtım baktım. Orda ünlü bir X şahıs ''Uzaylılarla irtibat içerisindeyim 21 Aralık 2012 (maya takvimi) gelecekler)''. Bildiğim birşey daha var Maya Takvimi 2012 de bitiyor.(bu paylaşım amaçlı ) Sonracığıma şimdi asıl konumuza gelelim olur ya da olmaz. Farklı gezegenler de hayat olabilir. Biz nasıl uzayı keşfediyorsak yada başka gezegenleri onlarda bizi keşfetsinler :P Yalnız benim aklıma takılan tek şey tüm o ufo görüntülerinde hep bizim kurduğumuz gibi herşey. Uzay araçları.. Şaşırmamızı mı istediler ? :P

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Haziran 2009, 21:44:46 »
Ireth ile aynı şeyleri söylemişiz. Onlar için Dünya'daki gazlar zehirli olabilir. Dünya'daki basınç çok fazla da olabilir. Bu sebeplerden uzay gemisinin dışına çıkamıyorlardır. Öyle alık alık bakıyorlardır bize. Fotoğraf falan çekiyorlardır.

Zaten üzerinde yaşayamadıkları bir gezegene neden yerleşsinler, işgal etsinler?

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Haziran 2009, 21:53:31 »
Adam U.F.O. yapabiliyorsa gazlarla da oynar, basınçlada oynar, hayatımızla da oynar.

Bu konu için en güzel yorum South Park'da yer alır. Reytingimiz düştüğü anda Dünya Kaboom!

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2009, 22:56:54 »
Uzak uygarlıklar varsa bile, kolaysa gelsinler diyorum. :D O kadar uzaktan gelmek kolay mı. Işık hızıyla bile yıllar sürüyor ise, ancak yaşlanıp gelirler. Yani dünyaya uğrayıp döneyim olayları imkansız gibi. Belki bizim bilimimiz imkansız dedirtecek kadar geridir, ya da Einstein yanılmıştır? Sanmıyorum.

Ufo olaylarının ise yine insan elinden çıktığını düşünüyorum; ABD, Hollanda gibi ülkelerde gizli tutulan, kirli deneyler çok var. Bilimin ne seviyede olduğunu bilemeyiz, açıklamazlar. Sadece karşınızdaki bilgisyarı düşünmeniz bile yeterlidir, özellikle dizüstü gibi küçük birşey ise. Kullanmanın kolay olması şaşırtıyor biraz, basit birşeymiş hissi veriyor. Ama hepsi de mucizevi makineler, iPod unuzla ortaçağa gittiğinizi düşünün. O çevreye kıyasla hayli tanrısal birşey olarak kalacak. Bir süre sonra şarjı bitince de sap gibi kalacaksınız.  ;D

Dünyadaki canlılar gezegene en ince dengeyle uyum sağlamışlar, en ufak bir değişiklik tamamen farklı yapılar meydana getirirdi. En basidinden yer çekimi, dünyayla aynı boyda olmayan her gezegen sakat bize, küçük olanlar neyse de büyük olanlar çiviler adamı. Dünya dışı canlılar için de pek değişeceğini sanmıyorum.

Belki bilmediğimiz elementler ya da enerjilerin olduğu biryerlerde, enerjiden canlılar falan da olabilir bilemiyorum.  :D 

Edit: Sanırım demir bile dünya dışı bir madde, biliyor muydunuz? Meteorlar sağolsun.

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Haziran 2009, 23:02:54 »
20 ışık yılı yakınlıkta bile yüzlerce yıldız var ve biz Neptün, Uranüs civarını bile tam olarak bilmiyoruz. Oysa bu iki gezegende yada onların uydularında bile hayat olabilir. Elbette Dünya'ya gelip dönebilirler. Zaten o teknolojiyle yüzlerce yıl yaşanır. Sırf turizm olsun diye bile yaparlar bunu.