Kayıt Ol

Youtube // En kolay, en hızlı, en zahmetsiz, en basit.... erişim

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Youtube // En kolay, en hızlı, en zahmetsiz, en basit.... erişim
« Yanıtla #15 : 09 Haziran 2010, 18:22:40 »
Navige, bilgisayar konusunda en acemiler tarafından bile kolaylıkla kullanılabilir. Bunun için bir teşekkür de benden Hurin'e.
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #16 : 09 Haziran 2010, 18:28:43 »
En iyi çözüm;
Dolabınızı açıp bir bavul hazırlayın ve Yunan sınırını geçin.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Haziran 2010, 18:29:29 »
En iyi çözüm için takip edin;

http://www.sansurekarsiyuruyus.com/
try again fail again fail better

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Haziran 2010, 18:40:05 »
En iyi çözüm için takip edin;

http://www.sansurekarsiyuruyus.com/

Kayıprıhtım olarak katılmayı düşünüyor musunuz?
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Haziran 2010, 18:44:44 »
Yer, zaman, durum kesinleştikten sonra bir buluşma yapabiliriz belki. Ama oradaki siteler gibi reklam yükü yüksek, internetin her alanından geçimini sağlayan, patron kıvamına gelmiş sitelerden biri olmadığımız için kurumsal bir katılım yapamayız sanıyorum :)
try again fail again fail better

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #20 : 09 Haziran 2010, 19:31:54 »
En kolay ve garantili yöntem şu;
*Ağ Bağlantıları na tıkla
*Kullandığın bağlantıyı sağ tıka ve özellikler de (Yerel Ağ Bağantısı,Kablosuz aĞ bağlantısı,vs..)
*Karşına Br liste çıkacak.oRdan IP/TCP yazılı olana 2 kez tıkla
*DNS yi şöyle yap;
208.67.222.222
208.67.220.220

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Haziran 2010, 20:39:44 »
Ben Google Dns'yi kullanıyordum fakat Telekom, Google Dns'yi IP'den banlamış galiba, çünkü Youtube'a Google Dns ile giremiyorum eskisi gibi. Navige kullanmaya başladım şimdi de, ayarları biraz daha kurcalayınca Navige'yi Chrome'a da ayarladım^^

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ve sonunda Youtube yasağı kalktı! (Böyle coşkulu yazdığıma bakmayın zaten kimse yasağı takmıyordu, gerek DNS yoluyla gerek çeşitli tüneller ile herkes giriyordu.) Peki bu Türkiye'nin yeniden medenileştiğini mi gösterir; hayır, biri açılırken 5 i kapanıyor.

Spoiler: Göster
Türkiye'de 2.5 yıldır yasaklı bulunan, dünyanın en popüler video paylaşım ağı YouTube'a uygulanan erişim engeli kaldırıldı.
Atatürk'e hakaret içeren videoların bulunduğu gerekçesiyle 2.5 yıl önce erişim yasağı uygulanan site, sözkonusu videoların kaldırılması ertesinde Türkiye'de erişime açıldı.
Edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Kürşat Kayral, Emniyet Genel Müdürlüğü Bilim Suçları Büro Amirliği'ne yazı yazarak YouTube'un kapatılmasına gerekçe olan ve Atatürk'e hakaret içeren dört videonun siteden kaldırılıp kaldırılmadığını sordu.

Emniyetten söz konusu videoların kaldırıldığına yönelik cevap alan Kayral, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un 8. maddesinin 9. fıkrasına dayanarak YouTube'a erişimin engellenmesi kararının kaldırılmasına karar verdi.

Savcı, siteye erişimin serbest bırakılması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na gerekli yazıyı yazdı. YouTube erişim, Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla 5 Mayıs 2008'den beri engelleniyordu.
Yasağın kaldırılma süreci, merkezi Almanya'da bulunan International Licencing Service adlı bir telif ajansının dün Atatürk'e hakaret içeren videoların haklarını satın alarak siteden kaldırdığını açıklamasıyla başladı.

YouTube'a erişimin önündeki yasal engelin kalktığını duyuran şirketin CEO'larından Erdem Karahan, "Kendi çözümlerimizi kullanarak o videoları kaldırdık. Arşivden Atatürk’ün görsellerini koruma yetkisi aldığımız için bizim için bir problem olmadı" açıklamasını yaptı.
Yasağa neden olan videoların neden bugüne kadar silinemediğini, şirketin bir diğer CEO’su Yücel Yolcu, “Bu talep daha bize yeni geldi. Bu içeriklerin şimdiye kadar sahibi yoktu ve bir içerği silmek isityorsanız sahibini bulmanız gerekir. Görselleri kimse sahiplenmedi. Bu görseller bu şirkete hak olarak verildi" şeklinde açıklamıştı.

Konuyla ilgili bugün açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da, telif yönteminin uygulanması yoluyla yargı kararının yerine getirildiğini, mahkemeye müracaat edilip tamamen bu filtrelemenin ortadan kaldırılabileceğini söylemişti.

YouTube sansürünün ardından, gözler diğer yasaklı sitelere döndü. Türkiye'de halen 7 binden fazla internet sitesine erişim engeli uygulanıyor.

Edit: Ölü konuyu canlandırmak gibi görünmez umarım, sadece yazıyı paylaşmak istedim.

Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Tamam da resmi olarak ne zaman açılacak acaba?
Benm bugün baktım nebivate miydi neydi, o programı kaldırınca yine yasaklı uyarısı çıkıyor.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
Tamam da resmi olarak ne zaman açılacak acaba?
Benm bugün baktım nebivate miydi neydi, o programı kaldırınca yine yasaklı uyarısı çıkıyor.

Açıldı bile.
Yaşasın!

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Bende neden uyarı veriyor o zaman?
Allah Allah..

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
DNS ayarlarınızı eski haline getirmemenizden falan olabilir belki. Eğer getirdiyseniz bilemiyorum neden. Bende şu anda açık hatta.
Yaşasın!

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
DNS ayarlarınızı eski haline getirmemenizden falan olabilir belki. Eğer getirdiyseniz bilemiyorum neden. Bende şu anda açık hatta.

Sanırım ondan.. windows 7 de dns ayarlarını bulursam eğer otomatik seçeneğini işaretleyeceğim lakin.. İnsanın beynini çorba ediyor bu yenü düzenler..

Hallettim.. Harika bir duydu.. Özlemişim. :D

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Bir söz vardır hani; 'Allah kulunu sevindirmek isterse eşşeğini kaybettirip geri buldurur' diye.

Bu sefer yemedi.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Oleeeeyy !!! :D :D

Çok şükür sorunsuz giriyorum şu anda. En cok sevindiğim olay interneti yavaşlatan dnslere  proxy proğramlarına ihtiyacımın kalmaması oldu.

Yalnız 2,5 yıldır çözümlenemeyen youtube meselesi nasıl bir anda halledildi kafamda hep soru işareti olarak kalacak.
Güneş doğacak, açacak çiçek...