Kayıt Ol

Biyolojik Gırgır

Çevrimdışı zçaiqü

• **
  • 76
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Biyolojik Gırgır
« : 21 Şubat 2012, 15:54:19 »

Ömrün yavaş yavaş elinden kaymakta, onu bir sabun olarak düşünürsek.  Sürekli sayarsın. Sana ilk önce bunu öğrettiler çünkü tüm maviliğin ya da siyahlığınla.  1, 2, 20, 43, 65… Sayılar… Aldatırlar, hep aldattılar.

Küçük bir çocukken her tarafta koca koca amcalar vardır. Ama büyürsün. Herkes, her şey büyür. Evren bile. Ve etrafındaki o amcalar, birdenbire abi olur. Sanki sen ileri sayarken onlar geri saymıştır. Yağmurun ardından çamura basmamak için, altına etmiş gibi kasıntıyla yürüyen büyüklerinin yanında, Dünya’yı özgürce adımlayan velet değilsindir artık. Ömrün boyunca çamurdan kaçarsın. Çamur !

Çabalayıp durursun. Sorumlulukların vardır, ödevlerin, ödenecek faturaların, ağlanacak ölülerin, senden nefret eden insanlar ve mevkilerin ya da ne bileyim anladın sen işte. Dev bir malikânenin içindeki gırgırsın sen. Biyolojik bir gırgır… Gırgırı bilmiyorsan Google görsellerden arat. Hayatına bir ilk daha kazandır. (Şimdi baktım da ‘’gırgır’’ yazarsan hep mizah dergisi olan çıkıyor. ‘’gırgır aleti’’ yazmalısın)

Herkes sana nasihatler verdi, verecek de. Beni dinlemen gerekmiyor. Tek ihtiyacın olan şey, biraz yükselmek. Makam yada  mevki olarak değil. Öylece. Önce evinden yüksel sonra şehrinden, ülkenden ve Dünya’ndan yüksel. Şimdi dur ! Aşağıya bakar mısın lütfen gırgır ? Evini bulmaya çalışacaksın ya da ülkeni değil mi ? Malikâneni arayacaksın. Bana deli diyecekler ama gırgır sana bir şey söyleyeyim mi ? İşte hep bu yüzden mutsuz oldun, hep bu yüzden kaybedeceksin. O malikâneyi asla temizleyemeyeceksin.

H. Barış Beledin
cellde.tumblr.com

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Biyolojik Gırgır
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2012, 05:03:18 »
Sana bir şey söyleyeyim mi gırgır? İyi yazıyorsun. Çok iyi. Üstüne bir şey söyleyemiyorum.

Hepsini okudum ama en güzeli bu. Yenileri ne zaman gelecek gırgır?

(Bir de sanırım başında bir resim var açılmıyor o )

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2012, 07:22:17 »
Değerli yazarımız / şairimiz zçaiqü;

Tüm yazılarını yakından takip ediyorum. Onlara daha önce yorum yapmamış olmam, onları okumadığımı düşündürtmesin sana. Söylediğin çoğu şeye katılıyorum, yaptığın ironilere sürekli mükemmel gözüyle bakıyorum. Bazen hiçbir anlam ifade etmiyormuş gibi görünen bir yazında, kendimi bulabiliyorum. Yorum yapmaya gerek bile kalmıyor.

Rom vermeyi çoğu kez düşündüm, lakin rom uygulamasının eskisi kadar önemi kalmadığını bildiğimden, bunu da saçma buldum. Yine de ayıp olmasın, söyleyeyim; farklı, hoş, güzel yazıyorsun. Yazdıklarında haklı olduğunu söylemezsem, büyük haksızlık etmiş olurum.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı zçaiqü

• **
  • 76
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2012, 02:36:13 »
Sana bir şey söyleyeyim mi gırgır? İyi yazıyorsun. Çok iyi. Üstüne bir şey söyleyemiyorum.

Hepsini okudum ama en güzeli bu. Yenileri ne zaman gelecek gırgır?

(Bir de sanırım başında bir resim var açılmıyor o )
Öncelikle çok teşekkür ederim. Bu kadar güzel bi yorumun karşılığında teşekkür çok yetersiz kalıyor. Sana jelibon falan ısmarlamak isterdim. Resme gelince şu (http://media.tumblr.com/tumblr_lzqwddsOFm1qdoqzt.jpg) gördüğün gibi konunun kıyısından geçmiyor. Koyduğun 2. soru işaretineyse ''yazdıkça ekliyorum'' cevabını veriyorum.

Değerli yazarımız / şairimiz zçaiqü;

Tüm yazılarını yakından takip ediyorum. Onlara daha önce yorum yapmamış olmam, onları okumadığımı düşündürtmesin sana. Söylediğin çoğu şeye katılıyorum, yaptığın ironilere sürekli mükemmel gözüyle bakıyorum. Bazen hiçbir anlam ifade etmiyormuş gibi görünen bir yazında, kendimi bulabiliyorum. Yorum yapmaya gerek bile kalmıyor.

Rom vermeyi çoğu kez düşündüm, lakin rom uygulamasının eskisi kadar önemi kalmadığını bildiğimden, bunu da saçma buldum. Yine de ayıp olmasın, söyleyeyim; farklı, hoş, güzel yazıyorsun. Yazdıklarında haklı olduğunu söylemezsem, büyük haksızlık etmiş olurum.

Raisor, Galaxie için yazdıklarım senin içinde geçerli, sana da jelibon ısmarlamak isterdim. Tekrar teşekkürler.