Kayıt Ol

Buçukluğun Mücevheri'ndeki Harita

Çevrimdışı ada sahilleri

• **
  • 53
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Buçukluğun Mücevheri'ndeki Harita
« : 27 Mart 2013, 20:41:26 »
Sorum kitap hakkında bilgi içeriyor. Sonra "vay efendim uyarmadan spoiler vermişsin" diye gelmeyin :)

Kitabın başındaki haritada sadece Uzunsemer haritası var. Önceki kitaba göre Drizzt ve Wulfgar'ın güneye doğru gitmesi gerekiyor. Bütün kitabın bir köy içinde geçmesi de son derece mantıksız geldi. Sık sık haritaya bakmayı seven biri olarak soruyorum, kitaptaki olaylar nerede geçiyor? "Oku görürsün" demeyin, önümüzdeki birkaç hafta elime kitap almaya fırsatım olmayacak ve içimde bu merakla duramam, patlarım efendim :)
Çok sözler edildi onlara dair ve onlar için,
"zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yoktur" dendi.

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buçukluğun Mücevheri'ndeki Harita
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2013, 00:16:07 »
Drizzt ve Wulfgar Calimportt'a gitmek için yola çıkıyor. Yani Regis'i kurtarmak için gidecekleri yer "Calimportt." Tabi kitap sadece Calimportt'da geçmiyor. Yolda çokça macera yaşıyor kahramanlarımız.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2013, 15:24:06 »
Sana tavsiyem güzel bir 3. edition haritası edin. bilgisayarında dursun. Merak ettikçe açıp bakarsın. Yoksa kitap haritaları güzel değil. Laika Yüzüklerin Efendisi 2. kitaptaki gibi bir poster bastırıp sataymış güzel olurmuş.

Mesala bu harita güzel ve yeterince büyük. http://www.wizards.com/dnd/images/wd_maps/FRposterLarge_150.jpg Bunu kullanabilirsin. Bazı şehirleri Türkçeye çeviriyorlar unutma. Mesela Derinsu "Waterdeep", Mumkale "Candlekeep", Kara Kale "Dark Hold", Caliskele "Calimport", Uzunsemer "Longsaddle", Kışgörmez "Neverwinter" gibi.

Sana katılıyorum. Haritaya bakmak çok zevkli.  
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı ada sahilleri

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2013, 22:10:35 »
Drizzt ve Wulfgar Calimportt'a gitmek için yola çıkıyor. Yani Regis'i kurtarmak için gidecekleri yer "Calimportt." Tabi kitap sadece Calimportt'da geçmiyor. Yolda çokça macera yaşıyor kahramanlarımız.

Teşekkür ederim, tahmin ettiğim gibi.

Sana tavsiyem güzel bir 3. edition haritası edin. bilgisayarında dursun. Merak ettikçe açıp bakarsın. Yoksa kitap haritaları güzel değil. Laika Yüzüklerin Efendisi 2. kitaptaki gibi bir poster bastırıp sataymış güzel olurmuş.

Mesala bu harita güzel ve yeterince büyük. http://www.wizards.com/dnd/images/wd_maps/FRposterLarge_150.jpg Bunu kullanabilirsin. Bazı şehirleri Türkçeye çeviriyorlar unutma. Mesela Derinsu "Waterdeep", Mumkale "Candlekeep", Kara Kale "Dark Hold", Caliskele "Calimport", Uzunsemer "Longsaddle", Neverwinter "Kışgörmez" gibi.

Sana katılıyorum. Haritaya bakmak çok zevkli. 

Size harita için ayrıca teşekkür ederim ama çok şaşırdım yahu. Diyarları daha küçük sanıyordum, tahmin ettiğimden kat kat büyükmüş.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2013, 22:17:20 »
Bir şey değil. Bir de yerin altı var. Ayrıca doğuda At düzlükleri(Plains of Horses) ve Kara-tur ile güneyde Zakhara var. Batıya doğru giderseniz Evermeet var elflerin bu dünyadaki özel adası ve Maztica var. Tabi en güzel ve özgün olan yer Faerun, ve neredeyse bütün hikayeler bu kıtada geçiyor.  Buradan bütün Toril gezegeni görüp yerimizi daha iyi anlayabilirsin. http://images.wikia.com/forgottenrealms/images/d/dd/Abeir-Toril.JPG http://www.waterdeepmud.com/img_wd/map_planet_toril_2007.jpg
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı ada sahilleri

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2013, 22:28:58 »
Wulfgar ilk defa Luskan'ı gördüğünde büyüklüğü karşısında nasıl şaşırdıysa ben de şu anda öyle şaşırıyorum. Ya da hayatı boyunca köyünde yaşamış birinin İstanbul'u gördüğü zamanki hisleri.. Sabaha kadar harita incelerim şimdi :)

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2013, 23:33:56 »
O harita tamamiyle orjinal haritayı koyamadıklarından koyulan gereksiz bir harita.Sonuçta adamların Buzyelin'den Calimporta kadar olan yerleri koyacak hali yok.Büyüklüğünü sende gördün