Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #225 : 17 Ağustos 2012, 15:29:35 »
Çevirisi bitmiş bir kitabın basım tarihini bu kadar uzatmak çok absürt... 3 ay uzun bir süre!!!

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 17 Ağustos 2012, 15:32:21 »
Çevirisi bitmiş bir kitabın basım tarihini bu kadar uzatmak çok absürt... 3 ay uzun bir süre!!!

İyi de çeviri bitince hoppadak basım sonra hemen dağıtım olmuyor ki. Düzeltiler, baskılar, dağıtımlar vs. oyalıyor. Öyle çevirisi biten her kitabı direk yayınlamıyorlar.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #227 : 17 Ağustos 2012, 15:46:01 »
Zaten tüm seriye baktığında standart(kapak tasarımı olsun vs.) değişik hiçbir şey yok bence. Hala söylediğim lafın arkasındayım 3 ay uzun bir süre!!! 

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #228 : 17 Ağustos 2012, 15:59:27 »
Tamam, anlıyorum sizi fakat kaldı ki Epsilon çok hızlı kitap çıkaran bir yayınevi değil. Sadece Buz ve Ateşin Şarkısı'nda aşırı derecede hızlı davrandı ve yaklaşık 6 ayda bir çıkardı kitapları. Yoksa başka seriler için 1 veya 1 buçuk yıl bekleyenler oluyor. Sabırlı olmalıyız yani.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #229 : 17 Ağustos 2012, 16:25:45 »
Zaten tüm seriye baktığında standart(kapak tasarımı olsun vs.) değişik hiçbir şey yok bence. Hala söylediğim lafın arkasındayım 3 ay uzun bir süre!!!  

İkinci ve üçüncü kitap arasındaki aylara bakarsak, bence bu sefer gerçekten çok hızlılar. Bir de şöyle bir durum var. Bence yazarın altıncı kitabı çıkarmasını bekliyorlar. Yoksa beşinci kitap bu hızla (dördüncü kitap bu ay çıksaydı) en geç Aralık ayında elimizde olurdu. O bittikten sonra, altıncı kitabı beklemek zorunda kalırdık. Bilir misiniz bilmem ama serinin yazarı çok yavaş yazan bir insan. Böyle olması daha iyi oldu zannımca.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 21 Ağustos 2012, 22:54:27 »
Dizisi başta sardı ve beni sıktı.Önyargılı davrandığımı biliyorum ama benim sıkılmama neden olduğu için çok acayip derece beğeni almadığı sürece okumamayı düşünüyorum.

Spoiler: Göster
Khal öldükten sonra olay benim için bitmişti zaten.

Lütfen spoiler kutusu kullanmayı unutmayalım. / Editör

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #231 : 21 Ağustos 2012, 23:03:31 »
Tam seri hakkındaki yorumlara bakayım derken spoilerın gözüme çarptı. Bunu bilmek iyi olmadı ama..

Neyse kalan sağlar için o bilgiyi bir spoiler kutusuna alabilirsen iyi olur.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 21 Ağustos 2012, 23:05:30 »
Lütfen spoiler kutucuğunu kullanalım.

Edit: İlk ben uyaracaktım, olmadı.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 22 Ağustos 2012, 00:15:11 »
Zevklerin objektif olması durumuna kesinlikle inansam da bu dizinin neredeyse bütün insanlık için harika olduğunu düşünüyorum. Kitabı ise sanırım çok daha iyidir. Bu arada ileri sürdüğün "neden" için bende çok büyük hayal kırıklığına uğramıştım özellikle oyuncunun karaktere uyumunu harika buluyordum (hatta en iyi eşleşmelerden biri olduğunu düşünüyorum) ve onun sonunu bende hiç onaylamayarak izlemiştim.

AMA bu durum diziden çok fazla şey götürmedi diye düşünüyorum özellikle bazı bölümlerde gerçekten heyecanlandım ki bunu söyleyen ben genellikle her türlü dizi ve filmi beğenmeyen, vasat bulan biriyim.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 22 Ağustos 2012, 05:12:58 »
Özellikle Thomasward ve Silvarath, burası kitap serisinin bölümü. Dizi ise Televizyon ana başlığı altında irdeleniyor. Bunu hatırlatıyorum ki, kitaplar doğal olarak daha ileride olduğu için herhangi bir spoiler yemeyin. Ya da kitapları bir an önce alıp okuyun, kesinlikle pişman olmayacaksınız. :)
Thomasward,
eğer o yazdığın olayla diziden soğuduysan hiç devam etme diyorum :)

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 22 Ağustos 2012, 11:26:20 »
Yosun abla haklı.

Sadece o olayda soğuduysan, üçüncü kitapta nefret edeceksin Martin'den.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 22 Ağustos 2012, 11:38:06 »
Bahsettiğimiz konu dizide yada kitapta farklı işlenmiş konular olmasa gerek.. Arkadaşımıza bu eserden vazgeçerek ki sırf bu nedenden dolayı kitabı okumayacağını belirtmiş - çok doğru bir karar vermediğini düşündüğümü söyledim. Bu forumda yer alan biri olarak fikirlerimi bu seviyede belirtebilme hakkına sahip olduğumu düşünüyorum. Herkeste bir başkasına saldırma, düzeltme, uyarma sevdası baş gösterdi gidiyor. Benim adımı bir yerde kullanmadan önce birkaç kere düşünüp gerekli olduğuna gerçekten kanaat getirdikten sonra kullanmanızı rica edeceğim.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #237 : 22 Ağustos 2012, 14:06:09 »
İnsan gibi yol göstermiş Yosun abla, ama anlamamakta diretiyorsunuz. Bakın diyor ki;
Bunu hatırlatıyorum ki, kitaplar doğal olarak daha ileride olduğu için herhangi bir spoiler yemeyin. Ya da kitapları bir an önce alıp okuyun, kesinlikle pişman olmayacaksınız. :)
Burada saldırganlık görüyorsanız, gözlüklerinizi çıkarmanızı rica edeceğim.
Benim adımı bir yerde kullanmadan önce birkaç kere düşünüp gerekli olduğuna gerçekten kanaat getirdikten sonra kullanmanızı rica edeceğim.
Hadi her şeyi geçtim, bu nedir? Sizin adınızın ne önemi var ki yazmadan önce elli kere düşünüyoruz? Gerekli ve kibar bir uyarıydı. Siz olayın ucunu kaçırdınız.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #238 : 22 Ağustos 2012, 14:11:15 »
Öncelikle kahlan amnell'den özür diliyorum. Sanırım kullandığım ilaçlar beynime hasar veriyor, okuduklarımı yanlış algılıyorum. Tamamen farklı bir şey okuduğumu hatırlıyorum orada..

LegalMc'ye ise cevap falan vermiyorum.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #239 : 22 Ağustos 2012, 14:18:45 »
Olabilir öyle, insanlık halidir. Bu yanlış anlamayı daha fazla uzatmadan ve atışmaya döndürmeden ortak zevkimiz kitaplara geri dönelim :)