Kayıt Ol

George R.R. Martin'in Yayınlanmış Tüm Kitapları

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: George R.R. Martin'in Yayınlanmış Tüm Kitapları
« Yanıtla #15 : 16 Ocak 2013, 22:40:18 »
Fevre Dream kitabının çizgi romanını okudum. Kesinlikle çevrilmeli bu eser!..
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Cerin Amroth

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Mart 2013, 20:31:14 »
Seri bitmeden, Martin ölmez umarım. Yaşlandı artık.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Mart 2013, 21:42:53 »

Katılıyorum. İnsanı sinir edecek derecede yavaş yazması da cabası.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Mart 2013, 21:50:26 »

Gerçekten çok yavaş yazıyor.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #19 : 20 Mart 2013, 22:00:38 »

Evet, bizim de tek temennimiz bu yönde. Zaman Çarkı'na dönmesin iş, bu serinin sonunu kimse getiremez valla. Hiçbir yazar Martin kadar cesur değil. Bu bir gerçek. Serinin sonunu zaten bir tek kendisi ve dizinin iki senaristi David Banioff ve Daniel Weiss biliyor.

Katılıyorum. İnsanı sinir edecek derecede yavaş yazması da cabası.

Ve evet, bir diğer gerçek. Martin çok yavaş yazıyor belki ama çok da sağlam yazıyor hani. Yapacak bir şey yok. Bize de beklemek düşer. Dizi işi iyice yavaşlatsa da, dizinin senaryosunun kendi onayı dahilinde yazılması gayet iyi bir olay. Her sezonda da 1 bölüm kendisi yazıyor zaten. İlk sezon ve 2.sezondaki 9.bölümler kendisine ait. Bu sezon da Kızıl Düğün'ün gerçekleştiği bölümü Martin yazdı diye biliyorum ben.

Diziye son 10 gün bu arada.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Mart 2013, 23:27:15 »
Martin'in dikkatini vermesi gereken -dizi olsun, diğer kitap serisi olsun, BvAŞ evreniyle ilgili ek kitaplar olsun- çok fazla iş var (en son HBO ile yeni dizi anlaşmaları yaptığını duydum, uğraşlarına yenilerini ekledi anlayacağınız) ve bu durum Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarının yazım hızını ciddi anlamda kesintiye uğratıyor. Boş boş oturup da yavaş yazdığını zannetmiyorum. :D

Şahsen, kitapların bir an önce çıkmasını ve bizlere ulaşmasını istesem de Martin'in gönlünün istediğince takılmasına çoğu hayran kadar (millet ne ateş püskürüyor yahu :D) sinir olmuyorum.

Ama tabii Zaman Çarkı'nın son kitabını görüp işe başlayan yazarın seriyi sonlandırmasının çok önemli olduğu kanısına varınca Martin'in bir an önce 7. kitabı çıkarmasını temenni etmekte fayda görüyorum. ;D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Ekim 2013, 21:05:10 »
Sibel Alaş'tan şöyle güzel bir haber geldi:

Spoiler: Göster

Şimdi kitabı biraz araştırdım da, kitap George R.R. Martin'in gibi durmuyor. Yazarlar arasında Neil Gaiman, Jim Butcher gibi isimler de var, George R.R. Martin kitabın editörlüğünü yapmış. Kapağı da şöyle:

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #22 : 28 Ekim 2013, 00:03:36 »
Sibel Alaş'tan şöyle güzel bir haber geldi:

Spoiler: Göster

Şimdi kitabı biraz araştırdım da, kitap George R.R. Martin'in gibi durmuyor. Yazarlar arasında Neil Gaiman, Jim Butcher gibi isimler de var, George R.R. Martin kitabın editörlüğünü yapmış. Kapağı da şöyle:

Çok güzel bir haber bu! Neil Gaiman adı şimdiden heyecanlandırmaya başladı beni.

Ayrıca haber için teşekkürler Halil.

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #23 : 29 Eylül 2014, 20:08:57 »
Epsilon Yayınlarından ilk sürpriz geldi.

GEORGE R. R. MARTIN hayranlarına müjde....

Casterly Kayası’nın eşsiz cücesinin sözlerinden oluşan bir GEORGE R. R. MARTIN yapıtı...

Bu eser, Buz ve Ateşin Şarkısı / Taht Oyunları romanlarını sevenler için mükemmel bir hediye olacak. Ayrıca Jonty Clark’ın çizimlerine de hayran kalacaksınız.

GEORGE R. R. MARTIN -

Zekası ve Bilgeliğiyle TYRION LANNISTER

“Benim silahım zekâm. Kardeşimin kılıcı var, Kral Robert’ın savaş baltası var, benim de zekâm... ve zekânın keskin kalabilmesi için kitaplar gerekli. Tıpkı bir kılıcın keskin kalabilmesi için bileğitaşına gerek olduğu gibi.”

Yedi Krallığın bütün kıskanç insanları ona Yarım Adam diyebilir ancak kimse Tyrion Lannister’ı yarım akıllı olmakla suçlayamaz. Altın dili başını belaya soktuğu kadar, paçasını kurtarmasını da sağlamıştır birçok kez.

https://www.facebook.com/EpsilonYayinevi/photos/a.152455751492452.39322.136728216398539/736877639716924/?type=1&theater

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Ocak 2016, 13:01:20 »
Taaa 2012'de hepsi çevrilse keşke demişim... Hiç çevrilen oldu mu?

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Ocak 2016, 15:42:42 »
Fevre Dream'i deli gibi merak ediyorum. Gel gör ki Epsilon Martin'in diğer kitaplarına el atmıyor. Watpat mıdır watpırt mıdır nedir orada yazanların yazılarını kitap olarak basıyor. Tamam yayınevi kültür alanında hizmet etmekle beraber aynı zamanda ticari bir kuruluştur da. Para kazansınlar, kazanmasınlar demiyorum, bol bol kazansınlar. Sıkıntı, işi sadece para kazanmaya çevirmelerinde.