Kayıt Ol

Cesur Yürek - (Braveheart)

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Cesur Yürek - (Braveheart)
« : 03 Mayıs 2008, 00:10:05 »

Yapım Yılı: 1995
Süre: 175 dk

Oyuncular :

Mel Gibson
-- William Wallace
James Robinson
-- Genç William Wallace
Sean Lawlor
-- Malcolm Wallace
Sandy Nelson
-- John Wallace
James Cosmo
-- Campbell

Yönetmen:Mel Gibson

Senarist:Randall Wallace

Yapımcı:
Bruce Davey
Mel Gibson
Alan Ladd Jr.

Müzik:James Horner

Görüntü Yönetmeni:John Toll

Konusu

13. yüzyılda İngilizler, İskoçlar üzerinde egemenlik kurmuştur. İngiliz soyluları, yeni evli İskoç kadınlarıyla ilk geceyi geçirme hakkına sahiptir. Çocukken ailesini İskoçya uğruna kaybeden William Wallace'ın karısı da İngiliz birlikleri tarafından öldürüldüğü zaman, onun intikam arayışı kısa zamanda ülkesinin özgürlüğü için amansız bir savaşa dönüşür.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Cesur Yürek - (Braveheart)
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2008, 00:33:40 »
Freedom ! Off off film işte budur ve asla unutamam kendisini.=) Mel Gibson'ın muhteşem oyunculuğunu da tabi.=)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2008, 13:28:37 »
mükemmel bir filmdi.Arşivimde bulunur kendileri =P

Çevrimdışı Eowyn

• **
  • 65
  • Rom: 1
  • Rohirrim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2008, 13:33:40 »
kesinlikle izlenmesi gereken bir film  ;)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2008, 13:44:02 »
İskoçların neden giydiğini anlamamı sağlayan :P ;D ;D güzel ve etkileyici bir film...

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2008, 19:54:05 »
O gayda nedir öyle, nasıl çalınır. ne tür bir sestir o ... :o Her izlediğimde sadece gayda sesine konsantre olduğumdan hiç doğru dürüst anlayamamıştım :P
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2008, 19:56:02 »
Bu kadar beğenilmesine, ödülüne her şeyine rağmen tiksiniyorum kendisinden evet :P

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2008, 20:00:06 »
O kadar ödül verilmesinin tek sebebi gayda arkadaşım gaydaaaaaa !! ..
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2008, 20:01:14 »
O kadar ödül verilmesinin tek sebebi gayda arkadaşım gaydaaaaaa !! ..
Seni de anlıyorum :P

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2008, 20:02:15 »
Seni de anlıyorum :P

Gözlerimin yaşardığını iletirim burdan

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2012, 23:38:50 »
Alıntı
Uyarı: bu konuya en azından 120 gündür herhangi bir cevap verilmedi.
Cevap vermek istediğinizden emin değilseniz, size ilgili yeni bir konu açmanızı öneririz.

Bunu görünce tırstım adadadfj. 120 günü bırakın, tam 4 yıldır yazılmadı bu konuya. Çok da yazık oldu.

Cesur Yüreğin sorunu, daha filme başladığınız anda sizi ağlatmasıdır. Hayatımda bana özgürlüğün asıl anlamını öğreten şey, bu film olmuş idi. Özgürlüğün yan gelip yatmak değil, onu kazanmak için çabalamak olduğunu bize anlatan bu filmin, gerçekte yaşanmış bir olaya dayandığını, kurum ve kişilerin sahte olmadığını belirtmek isterim. Eğer oralarda bir yerlerde bu filmi izlemeyen kalmışsa - ki ihtimal veremiyorum - işinizi gücünüzü bırakın, derhal bu filmi internetten mi bulursunuz naparsınız bilemem, oturun izleyin. Bilirsiniz, bazı şeyler vardır, herkes yapmalıdır.

Defalarca izledim. Defalarca aynı yerde, aynı şeye ağladım. "Herkes ölür, herkes gerçekten yaşamaz" demişti William Wallace, ben de sırf bu filmin bana kazandırdıkları yüzünden gerçekten yaşıyorum sanırım.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.