Kayıt Ol

Charlie'nin Çikolata Fabrikası~Charlie and the Chocolate Factory|Tim Burton

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Tür :   Komedi / Macera / Fantastik
Gösterim Tarihi : 12 Ağustos 2005
Yönetmen : Tim Burton
Senaryo : John August , Pamela Pettler , Roald Dahl (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Philippe Rousselot
Müzik : Danny Elfman
Yapım : 2005, ABD / İngiltere , 115 dk.
Oyuncular

Freddie Highmore (Charlie Bucket) , Johnny Depp (Willy Wonka) , Helena Bonham Carter (Bayan Bucket) , Christopher Lee (Willy Wonka'nın Babası) , Ty Dickson (Oompa Loompa) , David Kelly (Büyükbaba) , Harry Taylor (Bay Gloop) , Noah Taylor , Julia Winter (Veruca Salt) , James Fox
İlginç bir karakter olan çikolata üreticisi Willy Wonka, çikolata imparatorluğu için veliaht arayışındadır. Eğitmek ve sonrasında yerini bırakmak üzere bir yarışmayla 5 tane çocuk seçer. Aralarında, Wonka'nın fabrikasının civarında oturan Charlie adlı yoksul bir çocuk da vardır.

Bu 5 şanslı çocuk, 15 yıldır hiç kimsenin görmediği çikolata fabrikasını gezerler. Gördükleri Charlie'yi büyüleyecek ve onu Wonka'nın fantastik dünyasına çekecektir.

Fantastik sinemanın kralı Tim Burton'ın yönettiği filmin başrolünde, yönetmenin gözdesi, Johnny Depp var.

too much sugar 
tb

Alassea

Bu filmde Helena'ya bir daha hayran kalmıştım harika bir film  :wow :wow

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Merak ediyorum da Tim'in Depp ve Helena'yı oynatmadığı kaç filmi var :P ama gerçekten süperler ya :yup

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Güzel bi filmdi ama çocuk filmiydi :( :D

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
cok güzeldi ya johnny süperdi o halleriyle dublajlı değilde altyazılı olan daha iyi oluyor sesiyle uyuşuyor..
she's back!!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Çok hoş bir film. İnsanı gülümsetiyor. Önemli bir çocuk kitabından uyarlanmasına rağmen, sadece çocuklar için değil.

Ayrıca kitaba göre en iyi Willie Wonka, Johnny Depp olurmuş. Başkasını düşünemiyorum gerçekten.
try again fail again fail better

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Rom: 1
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
heeee ben bunu izledimmm süper bi filmmm hele orda bi kızan vardı babası çok zenginmiş fabrikadaki sincapları istiodu o kıza sinir oldum yaa :D :D :D :D nesse harbi güsel film ii derste verio hane :D :D :D (ne çok konuştum gene yaaa :P :-\ )
Nefret'e Sevgiden Daha Çok Güvenirim..Çünkü Nefretin Sahtesi Olmaz

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Çok hoş bir film. İnsanı gülümsetiyor. Önemli bir çocuk kitabından uyarlanmasına rağmen, sadece çocuklar için değil.

Ayrıca kitaba göre en iyi Willie Wonka, Johnny Depp olurmuş. Başkasını düşünemiyorum gerçekten.
Bence de.Kitap ayrı bir muhteşem zaten.

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
İzlerken, izledikten sonra çikolata krizine girmiştim. O fabrikayı gezdiklerinde çimlere bile saldıran o şişko çocuk ben olabilirdim. :P

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Merak ediyorum da Tim'in Depp ve Helena'yı oynatmadığı kaç filmi var :P ama gerçekten süperler ya :yup

BeetleJuice, Batman, Batman Returns, Mars Attacks, Planet of Apes filmleri Tim Burton'ın elinden çıkıpta Depp'in YA DA Helena'nın oynamadığı filmler :D

Burton filmi için zayıf buldum ben, yine o gotik atmosferi aradım :P Ama insanın değişiklik yapması iyidir yine :P Planet of Apes gibi rezalet bir filmden sonra Burton için iyi bir film yine. Çok çoluk çocuğumsu olmuş gerçi. Senaryo zayıf oyunculuk müthiş! Depp kendisine hayran bırakıyor izleyenleri bu filmde.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Kitabını okumuştum bi aralar sonra moviemax'de filmi görünce çok sevinmiştim..Mükemmel bi filmdi gerçekten(:

Bende ilk önce kitabını okumuştum..filmide kitabı gibi güzeldi :)
~~AğaçLarın BiLgesi~~

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
bu film çikolatasız izlenmiyor ;D

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
ayy daha dün gece izledim (fox'ta çıktı zaten habire veriyolar  :P) süper bişeydi yaa :D

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ben neden konuyu açıp bıraktığımı çözmüş değilim; yorum eklemeden çenemi kapamışım, ilginç :P. Bir film olarak kesinlikle mükemmel oyunculuk, senaryo vs. (zaten kitap uyarlaması, ne saçmaladım :P). Ama bir 'Burton' filmi olarak beğenmiyorum. Hani alıştım sanki Burton'dan gothic alt yapılı filmler izlemeye; bunu izlediğimde baya garipsediğimi hatırlıyorum :P. Ama 'sadece'  bir film olarak düşünmeyi yeğeliyorum ve harika olduğunu belirtmek istiyorum :P.
Ve bende çikolatadan bir saray istiyorum :P

too much sugar 
tb