Kayıt Ol

Çilekeş

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Çilekeş
« : 01 Ocak 2008, 02:20:56 »
2002 yılının Ekim ayında kurulan ÇİLEKEŞ, vokalde Görkem Karabudak, elektronik gitarda Ali Güçlü Şimşek, bas gitarda Gökhan Şahinkaya ve davulda Cumhur Avcil’den oluşuyor.
İlk konserini Kasım 2002’de Ankara Saklıkent’te gerçekleştiren Çilekeş, 2003 ve 2004 yıllarında verdikleri konserlerle önce Ankara’da dikkatleri çektiler. 2003`ün Mayıs ayında önlerinde gerçekten önemli bir fırsat olduğunu henüz bilmedikleri Fanta Genç Yetenekler Aramızda yarışmasına katıldılar. Ön elemeleri aşan Çilekeş, İç Anadolu Bölgesi Finali`nde canlı performansıyla beğeni toplayarak Türkiye Finali`ne katılmaya hak kazandı. Grup, yarışmanın Türkiye Finali`nde Melih Kibar, Meltem Taşkıran, Teoman, Levent Yüksel, Engin Akıncı`dan oluşan jüri önünde yine canlı performansıyla göz doldurarak yarışmayı kazandı.

Bu gelişmenin ardından daha büyük organizasyonlarda, daha geniş kitlelere ulaşmaya başlayan Çilekeş, konserlerin yanında albüm çıkarma fikrini aklına koydu ve yeni parçalar yaparak bir demo hazırladı.

Canlı performanslarıyla gözdolduran grup, yarışmanın arkasından davet edildikleri ve 17 şehri kapsayan Türkiye turnesinde Candan Erçetin, Beyaz, Harem ve Nev ile birlikte yaklaşık 350 bin kişiye ulaşma fırsatı yakaladı. Böylece büyük çapta bir turneye çıkan ilk amatör grup oldular ve henüz ilk albümleri çıkmadan kayda değer bir dinleyici kitlesi yakalamayı başardılar.

Prodüksüyonuna 2005`in Mart ayında İTÜ MIAM`da davullları kaydederek başladıkları ve özellikle üniversite gençliği tarafından dört gözle beklenen ilk albümleri “Y.O.K.” Volkan Başaran’ın prodüktörlüğünde Haziran 2005’te ONAIR tarafından yayınlandı. Şarkıların söz, beste ve düzenlemelerinin tümünün Çilekeş’e ait olduğu albümde Rap müziğin yükselen ismi Fuat, Kurban grubunun davulcusu Burak Gürpınar ve alternatif müziğin önemli ismi Aylin Aslım da birer şarkıda konuk müzisyen olarak katıldılar.
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: Çilekeş
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2008, 12:00:29 »
Chilekesh söperdirrrrr

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2008, 14:13:58 »
Chilekesh söperdirrrrr

aynen katılıyorum söperdir :D:D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2008, 20:04:00 »
Ya Görkem'İn o tepinmelerine bayılıyorum  :D körpe,kendimden geriye,yok şarkılarını filan dinlemekten yorulmam  :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Rom: 1
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2008, 20:33:04 »
Bi ayrım yapmak ayıp olur çilekeşe ama hep karamsar tarzda şarkıları war bence bunları aşmaları lazım artık :P

Ve ayrıca yeni albümde çıkarsalar hiç fena olmucak :D

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2008, 21:49:26 »
Bi ayrım yapmak ayıp olur çilekeşe ama hep karamsar tarzda şarkıları war bence bunları aşmaları lazım artık :P

Ve ayrıca yeni albümde çıkarsalar hiç fena olmucak :D

kesinlikle katılıyorum nerde albümm yaa ama adamlar iyi müzik yapıyor  :D
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Allein

« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2008, 15:10:11 »
hmm... İyidir xP Buraya gelmişlerdi bi ara, çok iyi deildi xD Ama aslında bi kaç şarkısını seviorm...

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2008, 17:43:07 »
Şarkılarını çok seviyorum şarkı sözleri ayrı bir harika bütün şarkılarının harika anlamları var ve müzikleride harika ;D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2008, 22:24:09 »
Gitar rifflerini çalarlarsa güzel olur tabi...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2008, 17:45:31 »
hehe Cilekes=)) sarkıları arasında ayrım yapamaycgm nadir gruplardann..bi aralar herseyimde onlar vardı yatar kalkar cilekes derdim hala seviyorum ama albüm gelse bi an önce cok iyi olcak (=

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2008, 17:54:20 »
Sarkı muzıkLerı sankı hep aynı.Bıraz deısıkLık yapsaLar fena oLmaz.

Ama ıyı qrup =)

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2008, 20:20:17 »
Sarkı muzıkLerı sankı hep aynı.Bıraz deısıkLık yapsaLar fena oLmaz.

Ama ıyı qrup =)

Kendileri bir şey yapacak, müziklerini sürekli geliştirecek tipten; kaliteli insanlar değiller çünkü. Paraya, piyasaya oynayan ukelalar.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2008, 20:28:12 »
Kendileri bir şey yapacak, müziklerini sürekli geliştirecek tipten; kaliteli insanlar değiller çünkü. Paraya, piyasaya oynayan ukelalar.
:P Fazla olmadı mı :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2008, 20:33:29 »
Belki. Sevebilirsiniz elbet müziklerini lafım yok.  ancak tanıyorum elemanları kişilik olarak rezil insanlardır.

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • Rom: 0
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2008, 21:24:01 »
Görkem (L)
Kendisi grupta gözdemdir :P
Ama yenilikçi bir hareket göremeyince sıkılma boyutuna gelen bir dinleyici olarak artık çilekeş dinleyici listesi arasında yer aldığımı hiç sanmıyorum :D
Kendimden Geriye ve Körpe.. En güzel parçaları(ydı) =)

Sadece Çilekeş böyle olsa iyi de herkes öyle =) Özgün müzikmiş? Rockmış? Peh Hadi canım der gülerim :) Piyasada para adına bir şarkı yazmayan sanatçı olduğuna şaşırıyorum açıkcası