Kayıt Ol

Çılgın Aşk / Juana la Loca

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Çılgın Aşk / Juana la Loca
« : 08 Kasım 2009, 18:19:47 »

İspanyol Katolik kraliyet hanedanının başı olan Isabella ve Ferdinand ile Alman İmparatoru Maximillian jeopolitik açıdan çok önemli bir barış ittifakı yaparlar; bu ittifakı güçlendirmek ve geleceğini garanti altına almak için Katolik hanedanın varisi Prenses Joan ve Maximillian’ın oğlu Yakışıklı Philip arasında politik bir evlilik gerçekleştirilmesini kararlaştırırlar.

Genç prens ve prenses tanıştıklarında, aralarındaki çekim karşı konulmaz bir arzuya dönüşür ve politik amaçlarla başlayan bu evlilik tutkulu bir birlikteliğe dönüşür. Ancak Yakışıklı Philip, tek bir kadına bağlı olmak yerine hoşgörülü bir birlikteliği yeğlemekte, başka kadınları ve dünya işlerini de önemsemektedir. Joan ise sarayın kirli ilişkilerini boş verip, yaşamını sadece Philip’le olan aşkıyla doldurmak istemektedir. Nitekim yaşam onu, bu isteğinden çok farklı yerlere sürükler: Sırasıyla ağabeyi, kız kardeşi ve annesi Isabella’nın ölümleri, Prenses Joan’ı Kastilya’nın kraliçesi ve Aragon tacının varisi yapar. Ancak varisi olduğu topraklardaki halkın ona olan bağlılığına karşı Joan’da onları yönetmeye dair en küçük bir istek bile yoktur. Bunu gören kocası Philip, etrafındaki Flaman danışmanlarının da kışkırtmasıyla, Joan’ı saf dışı edip hem Kastilya kralı olmak, hem de sayısız şehvetli maceralarını devam ettirebilmek için onun “deli” olduğunu ilan eder. Bazı İspanyol asilleriyle işbirliği yapan Philip tam krallığını ilan edecekken, Joan yeniden ortaya çıkar...

Yönetmen :     Vicente Aranda
Senaryo :    Vicente Aranda, Vicente Aranda
Oyuncular :    Pilar López de Ayala, Daniele Liotti, Rosana Pastor, Giuliano Gemma, Roberto Álvarez
Filmin Türü :    Drama
Orijinal Adı :    Juana la Loca
Yapım Yılı :    2001
Yapım Ülkesi :    İtalya/İspanya
Orijinal Dili :    İtalyanca/İspanyolca
Filmin Süresi :    123 dakika

Duygusal bir film hani nasıl derler izlerken boğazımda bir düğüm oluştu ne kadar yutkunsamda ağzımı açıp konuşamadım. Gerçek ve platonik aşk çoğu zaman öldürücü oluyor...

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çılgın Aşk / Juana la Loca
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2009, 18:36:56 »
Canım eğer buda kötü sonla biten bir filmse azla izlemeyeceğim.Sonra etkisinden kurtulamıyorum.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çılgın Aşk / Juana la Loca
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2009, 18:41:24 »
Canım eğer buda kötü sonla biten bir filmse azla izlemeyeceğim.Sonra etkisinden kurtulamıyorum.
Ama şimdi bana sonunu söyleteceksin... :) Neyse bence bitmesi gerektiği gibi biten bir film üzgünüm daha fazla bir şey söyleyemem... :-\