Kayıt Ol

Çevrimdışı HoLier

• **
  • 148
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« : 19 Nisan 2008, 18:17:30 »

Su, toprak ates hava..Bu 4 eLementin tek efendisi Avatar'dı ve yaLnız o Ateş DevLetinin dünya işgaLini durdurabiLirdi..

"Avatar: Son Hava Bükücü", kurgu bir dünyada geçer. İnsan ırkına ev sahipliği yapan bu dünyada ayrıca fantastik hayvanlar ve doğaüstü ruhlar bulunur. İnsanlar 4 ulusa ayrılmıştır: Su Kabilesi, Toprak Krallığı, Hava Gezginleri, Ateş Ulusu. Her ulusta "Bükücü" adı verilen özel insanlar kendi elementlerini kontrol etme yeteneğine sahiptir. Bu bükme stilleri özel dövüş sanatları ile birleşir.

Her jenerasyonda, bir kişi 4 elementi de Bükme yeteneğine sahip olarak doğar. Bu kişi "Avatar"dır. Gezegenin ruhunun insan formu almış şeklidir. Avatar öldüğünde, mevsimlerin döngüsüne benzer bir şekilde (kış-su, bahar-toprak, yaz-ateş, güz-hava) bir sonraki ulusta yeniden doğar. Efsaneye göre Avatar kendi elementinden başlamak üzere, 4 gücü de kontrol etmeyi öğrenmek zorundadır.

Avatar'ın kendi yeteneklerini ve bilgeliğini en üst seviyeye çıkaran özel bir savunma mekanizmasıdır: "Avatar Hâli".Bu hali hem en güçlü olduğu,hem de en zayıf olduğu halidir. Bu hâle geçtiğinde Avatar 4 gücü de kontrol eder ve dahası eski Avatarlarla da konuşma yeteneğine sahip olur. Bu hâle geçtiğinde Avatar'ın ağzı,gözleri ve dövmeleri parlamaya başlar. Bu olay Avatar Döngüsü'nün bir sembolüdür. Bir Avatar öldüğünde diğer ulusta yeniden doğar ancak "Avatar Hâli"nde öldüğünde döngü kırılır ve Avatar yok olur.

Asırlar boyunca sayısız Avatar, dört ulusu barış ve ahenk içinde tutmak için çalışmıştır. Avatar ayrıca Dünya ile Ruhlar Alemi arasında bir köprüdür.

Uluslar

Ateş Ulusu: Ateş güç elementidir, güçlerini güneşten alırlar. Ateş Ulusu insanları hırslı ve tutkulu insanlardır. Çoğunlukla ateş bükmede nefreti kullanırlar. Aynı zamanda şimşek de bükebilen güçlü şimşek bükücüler de vardır. Ateş bükmenin nefret katılmamış en saf haline 'mavi alev' denir.

Toprak Krallığı: Toprak dayanıklılık elementidir. Toprak Krallığı'nda yaşayanlar kararlı ve güçlü insanlardır. Azimli ve dayanıklılardır. Aynı zamanda çok güçlü bükücüler metal bükebilirler ve kum bükebilen kum bükücülerde vardır.

Hava Gezginleri:
Hava özgürlük elementidir. Hava Gezginleri kendilerini dünyevi endişelerinden ayırmış, barış ve huzuru bulmuş insanlardır. Aynı zamanda çok çevik ve seridirler; uçabilirler. Güçlü havabükücüler bir köyü yıkabilecek büyüklükte fırtına ve hortumlar oluşturabilir.

Su Kabilesi: Su değişkenlik elementidir. Su Kabileleri yeniliklere uyum sağlayabilen insanlardır. Güçlerini aydan alırlar. Herşeye karşı birlikte durmalarını sağlayan birlik duygularına sahiptir. Her zorluğu atlatırlar. Savunmada su buza dönüştürülür. Susuz bir ortamda bulutu içine çekip suya dönüştürebilir. Bazı subükücüler iyileştirme yeteneğinede sahiptirler. Aynı zamanda dolunayda su bükücüler kan bükebililirler.

Avatar olmasına karşın eğlenmeyi çok seven 12 (Uyanık kaldığı süre bakımından.Aslında112 yaşındadır.) yaşında bir çocuktur. Uçan dev bizonu Appa ve lemuru Momo onun hava tapınağından kalan tek arkadaşlarıdır. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen tüm dünyanın sorumluluğu onun omuzlarındadır. Bu sorumluluğun yükü ağır geldiği içindir ki iç çelişkileri fazlaca dışarı yansımaktadır. Aynı zamanda hayatta kalan tek hava bükücüdür. Neşeli, çekingen, dost canlısı bir kişiliği vardır. Başta yalnızca hava bükmeyi bilen Aang, Katara ve Toph'un yardımlarıyla su ve toprak, Zuko'nun öğretmenliğiyle de ateş bükmeyi öğrenecektir. Dizi ilerledikçe, Aang'in karekterinde olgunlaşma görülür. Katara'dan hoşlanır.

Katara 14 yaşında. Güney Su Kabilesi'nde kalan son Su Bükücü'dür.Aynı zamanda dünyadaki 2 kan bükücüden biridir. Kardeşi Sokka ile birlikte Aang'i buzdağından çıkarır ve macera başlar. O ve Sokka, Ateş Lordu'nu yenmek üzere çıktığı yolculukta Aang'e arkadaşlık ederler. Katara olgun, sevecen ve duyarlıdır. Daima diğerlerinin iyiliğini ister ve zor durumlarda liderlik yeteneğini kullanır. Ancak bu durum onu bazen zor durumda bırakır. Katara sakin kişiliğine rağmen, zor anlarda, muhteşem su bükme yeteneği ve idealist düşünceleri ile düşmanlarına karşı oldukça yıkıcı olabilir. Annelerinin Ateş Ulusu tarafından öldürülmesinden sonra, kardeşi Sokka üzerinde anaç bir rol üstlenir. Katara aynı zamanda Aang'i Avatar Hali'ndeyken sakinleştirebilen tek kişidir. Suyla yaraları iyileştirme gücü vardır. Ateş Ulusu'nun annesini öldürmesi nedeniyle Ateş Ulusu'ndan nefret etmektedir. Karşılaştığı bir falcının (Kitap bir, kısım on dört Kahin) kendisinin güçlü bir bükücüyle evleneceğini söylemesi, seyircileri bu kişinin Aang mı yoksa Zuko mu olduğu konusunda düşündürmektedir. Ve o kişi aslında Aang dir, ama Katara, Aang'ın olgun olmayan tavırları yüzünden bunu bir türlü kabul edememiştir.

Sokka
15 yaşında bükücülük yeteneği olmayan bir savaşçıdır. Yaşının küçük olması nedeniyle Güney Su Kabilesi'deki tüm erkekler savaşa giderken, o geride bırakılmıştır. O ve kardeşi Katara, Ateş Lordu'nu yenmek üzere çıktığı yolculukta Aang'e arkadaşlık ederler. Sokka kendini "etobur" ve "iğneleyici" olarak ifade eder. Dizide birçok kez çok güvendiği fiziksel yeteneklerini kullanabileceği fırsatlarla karşılaşır. Çok zekidir ve bilime ilgi duyar. Ancak sivri dili ve aşağılayıcı tavırları onu çok zor durumlarda bırakır. Sukiden hoşlanır.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avatar
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2008, 19:23:20 »
abi süper bişey yaaa :D ama cnbc-eye kıl oldum ben 2. sezonu kaçkeredir izliyorum bunlar oooo yarıda böldüler gene basa sardılar....
she's back!!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2008, 20:36:01 »
şuanlık favori animemdir (= arşivde de bulunduruyorum :D ailecek severek izliyoruz =P

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2008, 11:51:48 »
Gerçi tam anime değiL biraz kırma.

Ama yine de favorim. BayıLıyorum ya cnbc-e'de kaçırmam ama cnbc-e de boş koydu iyice (:

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2008, 15:07:08 »
Sevdiğim bir çizgi dizidir. Her ne kadar takip edemesem de CNBC-E'de ara sıra rastlıyorum. Genelde sevilen bir dizi olduğunu ve popüler olduğunu sonradan öğrendim. Şaşırmadım ama hakediyor. Üçüncü sezonu mu bitiyor bunun ne oluyor peki?
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2008, 15:38:35 »
ya hakancım msndede dedim sana yok 3 ile 4 yurtdısında 2 finalde ara verildi çiziyolardır şimdi 3'ü tükiye de de biliyosun 2. nin yarıya gelmeden gene başa döndüler çünkü yurtdısındada bölümler haftada 1 değil 2 haftada bir cıkıyodu şimdi tr'de 1. sezon bitince 2ye kesin geçiş yapıp bitirirler
she's back!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2008, 14:49:47 »
Ya ama ben bekleyemem öyle hafta hafta, bunuda lost satılıyor mu dvd'leri.. :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2008, 14:47:28 »
SatıLıyo :D Sıktı artık aynı bölümleri tekrarlıyorlar.Yahu,geçin artık şu 4. sezona :-\ Bu arada Soka^^m yaa :oyy

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Mayıs 2008, 14:34:39 »
Böyle müthiş bir şey görmedim.. Çok pis bağımlılık yapıyor :D Bir de Su yada Hava bükmek her zaman hayalim olmuştur :D

Yip yip..!

Allein

« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2008, 15:44:32 »
SatıLıyo :D Sıktı artık aynı bölümleri tekrarlıyorlar.Yahu,geçin artık şu 4. sezona :-\ Bu arada Soka^^m yaa :oyy

Böhüü.. Sokka benimdi ya.. Aşkım, canım, bidenem. En sevdiğim karakter. Aang'den ziyade... Sokka Forever!  :-*

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2008, 10:24:38 »
Cumartesi günü izleyebildim İstanbul'a gitmeden önce. Yeniden başlıyordu galiba ilk 2 bölümünü attılar. İzlemek isteyen arkadaşlara duyrulur.. :)

kan

« Yanıtla #11 : 10 Mayıs 2008, 21:14:25 »
:)

Sadece smiley mesaj atmak yasaktır uyarı!

Çevrimdışı Ashley

• **
  • 158
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Kingdom Hospital
« Yanıtla #12 : 20 Mayıs 2008, 21:54:52 »
arkadaşlar link veren oldumu bilmiyorum ama ingilizcem iyi diyenler için amerikada şimdiye kadar yayınlanan avatar bölümleri

http://www.avatarchapters.org/

türküyde yayınlananların tümü

http://www.cizgiportal.com/avatar_the_last_airbender_izle.html

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Mayıs 2008, 23:00:34 »
avatar... çok sevdiğim ve cnbc-e'ye yaptıklarından dolayı en çok sövdürten programdır... bütün bölümlerini izledim, temmuz-ağustosu sabırsızlıkla bekliyorum... ;D ;D ;D (4. sezon için...)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Mayıs 2008, 23:03:21 »
Ama hani o son bölümü de yayınlamadılar ya içim gitti :P
Şİmdi yayınlasalar bir değeri kalmaz bir gün yayınlarlar öbür gün hadi en baştan :D
Yannız şu Toph'a çok acıyorum,kız platonik olduğunu bile farkedemiyor :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.