Kayıt Ol

Clannad

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Clannad
« : 14 Şubat 2009, 23:25:08 »
Yönetmen: Tatsuya Ishihara
Studyo : Kyoto Animation
Yayın Tarihi : 4/10/2007 - devam ediyor.
Tür/tema : komedi, drama, fantazi, psikolojik, romantik / okul
Bölüm sayısı : Clannad (23+1) / Clannad After Story (22+1)

Küçük yaşta annesini kaybeden Tomoya, babası ile yaşamaktadır. Ancak babası, eşinin ölümünün üzerine kendisini alkol ve kumara vermiştir. Tomoya ve babasının halihazırda kötü olan ilişkileri, Tomoya ve babasının bir kavgaları esnasında babasının, Tomoya'nın kolunu yaralamasıyla daha da kötüleşir ve birbirlerinden tamamen uzaklaşırlar. Kolundaki zedelenme yüzünden basketbol klübünden de ayrılmak zorunda kalan Tomoya, okuldan ve arkadaşlarından da uzaklaşır. Lise son sınıfda okuyan Tomoya Okazaki, sınıf arkadaşları tarafından artık bir serseri olarak görülmektedir.
Ancak Youhei Sunohara (dünyanın en gereksiz karakteri olsa da renk katıyor) dışında arkaşı olmayan Tomoya'nın hayatı, okulda hiç bir arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa adlı kız ile tanışması ile tamamen değişir. İlk başta Nagisa ile çok ilgilenmiyor görünse de, bir süre kendisini onunla birlikte bulur ve yavaş yavaş kalbini açmaya ve başka arkadaşlar da bulmaya başlar. Fuko Ibuki adlı bir kız hikayenin sıradışı bir yön almasına sebep olur çünki görünüşe bakılırsa diğer öğrenciler tarafından görülebilen ve duyulabilen Fuko aslında bir hayalettir ve tek isteği Ablasının evlilik gününde eski öğrencilerinin onu kutlamasıdır. Nagisa ve Tomoya ona yardımcı olmaya karar verirler ama gerçeği öğrendiklerinde izleyiciyi göz yaşlarına boğack olaylar onları beklemektedir.
Hikayede ara ara  küçük bir kızın (tahminimce tanrı) bir robotu yaratışı (sanırım insan) ve onun yanlızlık dolu hayatında robotun onu tek sıcak şey olarak gördüğü bir dünyadan bahsetmekte. Görsel açıdan bu mini hikaye daha etkili ve özenilmiş. Asıl hikaye ile tiyatro kulubunun eseri olması dışında bir bağlantısı var mı yada olacak mı henüz bilmiyorum ama ayrıca etkileyen bir yanı var.
Clannad 2 parçadan (sezondan) oluşmaktadır, Clannad ve Clannad After Story. Clanad Visual Art's/Key firmasının Visual Novel (Görsel Roman)ından uyarlanmıştır. Karakterler ve birbirine bağlı hikayeler esasına sadık kalınarak tüm içeriği ile uyarlanmıştır. Ayrıca bendeniz Nihbrin'i 9. bölümü ile göz yaşlarına boğmayı başarmıştır. Gerçekten bu güne kadar gördüğüm tam anlamı ile en iyi drama animesi. Kızların kocaman gözlere sahip olduğu diğer absurt animelerden biri sanmıştım oysa, şimdi ise ilk 5e rahatlıkla sokabilirim ve sonu nasıl olursa olsun beni ilgilendirmez olduğu gibi mükemmel. Ayrıca Youhei Sunuhora'nın olduğu sahneler (halen en gereksiz karakter olduğunu düşünüyorum) kesinlikle komik oluyor, önce üzüp sonra güldüren ve bu dalga şeması ile devam eden ama sık sık çenenizi titretecek ve "ağlamıyorum ki toz kaçtı" dedirtecek nadir bir anime.

Not: clannad galler dilinde aile anlamına geliyor, ilk bitiş jeneriği "dango family" adı altında 1980-1990 yılları arasında japonyada çok rağbet gören çizgi kahramanlara gönderme yaparak adını daha etkili savunmuş bir anime clannad, öte yandan öğrencilerin ilişkisi sıcak bir aile havasında denilebilir.

Not2: ilk sezon 24. bölüm "Tomoyo's Arc" tamamen ayrı bir hikaye şemasına sahiptir ve Tomoya ile Tomoyo'nun bir çift aşık olduğu senaryosunu ele alan tekil bir bölümdür izlediğinizde kafanız karışmasın.
Not3: Tekmeyi yiyen zavallının adı Youhei (bkz. gereksiz kimse)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Clannad
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2009, 01:04:07 »
2. sezonun ortalarında çok farklı bir yön aldı, öylesine yoğun ki anlatamıyorum bile. 2. sezon 18. bölümü izlerken mendili hazır tutun derim, ağır... çok ağır.

Çevrimdışı Auron

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2009, 10:28:13 »
Dediklerinin bazılarına bende katılıyorum. =/

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2009, 17:16:42 »
ben izlemekten korkuyorum (bu konuda ciddiyim...!!!) dediğin kadar ağırsa ben taşıyamam :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2009, 17:44:12 »
Hmm korkmaya gerek yok, çok mutlu anları da var. Çok acı yanları fazla acı sadece. Tomoya'nın başına gelenler bahtsız bedeviyi kıskandırır. Bu hafta son bölümü çıkacak ve merakla bekliyorum. Tahminin aksine 22 bölüm olacak gibi 2. sezon ancak sonrasında 2 tane OVA gelebilir. İlk sezonda 23 bölümdü ve 24.sü OVAydı.  Şu anda tek isteğim mutlu bir son. İzledikten sonra ya siniri bozuk biri olarak yada Tomoya için mutlu olmuş biri olarak yorum ekleyeceğim bu başlığa  :=)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2009, 22:11:42 »
umarın siniri bozuk birisi olmazsın :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2009, 13:19:53 »
22. Bölüm ile son buldu, Muhteşemdi. Herşeye değdi ve gerçekten forumlardan bugün okuduğum üzere tüm izleyicileri sonuçtan çok memnun ve saf bir mutluluk duyuyor. Robot ve kızın hikayesinin böylesine bağlanması hiç ummadığım bir şeydi ki normalde hikayelerin sonlarını tahmin etmek ile zevk alarak böbürlenen biriyimdir. Herşeyi ile mükemmeldi psikolojik deneyim açısından zirvede bir yazar tarafından zekasını saklayarak ama onu anlayanlar için harika bir son ile teşekkür etmesi beni tüm hikayeden daha çok duygulandırdı. Şu anda konuşamıyorum bile çünki ağzımı açarsam bebekler gibi ağlarım sanırım  :D Gerçekten izlenmezse çok şey kaybedilecek bir seri.

not; ilk sezonda olduğu gibi bu sezonda da +1 bölüm gösterilecek ve asıl hikaye şemasından ekstra bölüm olarak verilecek, Nagisa ve Tomoya daha farklı koşullarda tanışsalardı nasıl olurdu bunu inceleyen bir OVA tadında ve 1 sene öncesinde anlatılan bir tekil 23. bölüm olacak.

"datte kimi wa futatsu no sekai sonzai esthru kara"
"because you exist in both worlds"
"çünki sen her iki dünyada da varsın"

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2009, 18:51:35 »
hem senin adına hemde bütün severleri adına çok mutlu oldum şimdi :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Clannad – Another World ~ Kyou Chapter
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2009, 22:01:51 »
En son bu anime ile ilgili bir şeyler yazdığımdan beri siteden izleyen olmuş mudur bilmiyorum açıkçası. Birkaç saat önce tesadüfen bir özel bölüme denk geldim.
Adı; "Clannad: Another World, Kyou Chapter" , Clannad: Another World, Tomoyo Chapter gibi bir ekstra bölüm (Tomoyo Chapter ilk sezondan sonra yani birkaç yıl önce gösterilmişti) Başka bir alternatif senaryo izliyor asıl hikayeden. Kyou benim favorimdi her zaman ve böyle bir bölümün olduğunu bilmiyordum. İzleyen varsa varlığından haberdar olsun isterim. İyi bir Clannad bölümüydü ve açılışı izlememe yemini ettiğimi unuttuğum için (!) epey zorlandım ilk dakikalarda  :hemk

Çevrimdışı sweet--_--girl

• *
  • 18
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2009, 19:10:01 »
Güzel bir animasyona benziyor.İzlemek istiyorum fakat nereden izleyebilirim bilmiyorum  :üü Lütfen biriniz bana nereden izleyebilirim söyleyebilir mi???

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2009, 17:41:49 »
Torrent varsa bilgisayarından indirebilirsin tüm bölümlerini :)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2009, 17:58:23 »
Torrent varsa bilgisayarından indirebilirsin tüm bölümlerini :)

Ben çekinmeden soranlara bu hizmeti (sağlam sublanmış torrent bulma) sunuyorum  :P Sweet'e de yardımcı oldum sanırım ama olumlu bir geri besleme almadım izlemeye başlayıp başlamadığı ile ilgili  ;D

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2010, 20:30:55 »
Harika bir anime yahu ! 4. bölümdeyim şimdiden bir yandan kopup bir yandan ağlayabiliyorum... Baş kahramanımızın kollarını kaldıramadığını öğrendiğimde ağlıyodum neredeyse ama zor tuttum yani :D Ayrıca şu tekmeyi yiyen (bkz : gereksiz kişi ) bence en süper karakterlerden biri ya... :D "Memeni bana veer ! " euheuheuh abzürt ama komik...

Bakalım daha neler olacak... Sonuna kadar izledikten sonra After Story'i de izlememi tavsiye eder misiniz ?
May the force, be with you.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Clannad İndirebileceğim Bir Kaynak ?
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2010, 15:03:48 »
Clannad'ı Türkçe, altyazılı indirebileceğim bir kaynak var mı ? Netten izliyorum ama indirmek isterim doğrusu... =) Şimdiden teşekkürler...
May the force, be with you.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2010, 16:48:50 »
Divx'li mivixli bir planet var bilmem hiç rastladın mı? Tam adını vermek istemiyorum, alt yazılar için ayrılmış bölümünde sanırım aklıma gelen her şeyin iyi kötü bir türkçe alt yazısına rastladım. Orijinal bölümüne eklemeyi biliyorsan sıkıntı çekmeden bu birkaç kb büyüklüğündeki alt yazıları kullanabilirsin. Hatta kontrol ettim şimdi paketler halinde yüklemişler. [*]http://divxplanet.com/sub/m/16034/Clannad.html[/*]