Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Anime?

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: En son izlediğiniz anime?
« Yanıtla #90 : 20 Temmuz 2009, 23:58:50 »
Yok yok Nihbrin garip bir benzerlik var anlatamıyorum ama var bir şeyler.

Çevrimdışı Lola Black

• *
  • 39
  • Rom: 3
  • Walter Bishop...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 24 Temmuz 2009, 22:05:44 »
En son Hellsing Ultimate OVA 5'i izledim.
Bir Hellsing düşkünü olarak izlemeyenlere OVA'ları kesinlikle tavsiye ederim.
Hellsing'i sevdiyseniz OVA'lara bayılacaksınız. Grafikler, konu, konsepti dağıtmak ve sesler kesinlikle Hellsing'i her açıdan geçecek düzeyde hazırlanmış.
Hellsing'ciler için OVA'lar bulunmaz fırsat...
Sanırım en son 6 çıktı ama onu henüz izleyemedim...
İnsan her şeyi elinde tutamaz hiç bir zaman
Ne gücünü, ne güçsüzlüğünü, ne de yüreğini
Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi
Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi
Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an
Mutlu aşk yoktur...

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 25 Temmuz 2009, 01:06:06 »
Ergo proxy bazı yerlerde mantıksız. Matrix filminde de vardı böyle hatalar. Çok güzel anime yine de. Her bölümü ayrı bir şeyin parçası gibi.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #93 : 28 Ağustos 2009, 23:17:50 »
The Vision of Escaflowne
Eski biraz ama iyi bir eski. Yoko Kanno müziklerde yine döktürmüş  :o
ve
Seirei no Moribito
Yeni bir anime, tarihsel bir yaklaşım izliyor ve baymıyor. Görüpte "izlesem mi?" diyen herkese "evet, mutlaka"  şeklinde öneririm...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #94 : 18 Eylül 2009, 14:15:46 »
Bu 2009 kış sezonunda Japon televizyonlarında boy gösterecek animelerin tam listesi oluştu  :ole

Aralarından dördünü kesinlikle haftalık olarak takip edeceğim. Bunlar; Darker Than Black - Gemini of the Falling Star, Fairy Tail, Blue Literature, The Sacred Blacksmith... Bunlar haricinde liste şu resimde ingilizce açıklamaları ile görüntülenebilir:

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 19 Eylül 2009, 13:36:00 »
Blue Literature dışında sağlam görünen bir anime yok gibi, bilemiyorum, bakalım senin yorumlarınla takip edeceğiz :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #96 : 19 Eylül 2009, 15:25:06 »
Aslında eğer Romance Of The Three Kingdoms'ı bu sefer adam gibi işlerlerse epik bir şey ortaya çıkabilir. Çok defa denendi ama hiç bir zaman tam başarılı olamadı yada suyunu çıkardıkları konseptlerde işlediler. InuYasha bitsin artık ya! Ben bile bunu söylüyorum, cidden saçmaladı iyice  ;D One Piece gibi kendisini yenilemediği için bayıcı. Beni en çok şaşırtan ise Queen's Blade oldu. İlk kez bir ecchi anime bu kadar çok ilgi gördü; ikinci bir sezon beklemiyordum buna rağmen. Romantik anime bolluğu olacak bu sezon, 6 tane görebiliorum şu an için. (Khazidhea'nın kulakları çın etsin) Aralarından tek biri orijinal geldi bana oda Nyan Koi! ^^ sevdiği kız kedileri severken kedilere alerjisi olan bir oğlan yanlışlıkla bir kedi tanrıyı kızdırınca kedileri anlayabilir hale getirilerek lanetleniyor: 100 kedinin dileğini yerine getirmek zorunda. Full Metal Panic yeni sezon çıkabilirdi ama çıkmadı tek ona üzüldüm  :blink

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #97 : 25 Eylül 2009, 21:01:25 »
Az önce tesadüfen dört senedir beklediğim bir animenin kesinleşmiş trailerına rastladım; adı First Squad - The Moment Of Truth. Studyo 4c'nin bir diğer yapıtı olarak favorilerim arasında yükselmesini beklediğim ve trailerdan da bu hissi katmerli şekilde alabildiğim harika bir anime. 73dk'lık bu OAV Cannes film festivalinde, Moscova Uluslar arası film festivalinde ve Locarno Film Festivalinde yerini aldıktan sonra sonunda Blueray olarak anime severlere sunulmaya hazır (filmin rusça olduğunu söylememe gerek yok sanırım). Kısaca hikayesi şöyle: 1942 yılında Rusya'nın alman işgaline karşı direnmesi sırasında bir bombalamanın ardından şoka uğrayan Nadya'nın bir tür güce sahip olduğunu öğrenmesi ile başlıyor. Nadya görünüşe bakılırsa "moment of truth" adı verilen ve savaş(lar)ın tarihini kesin olarak belli kılan "gerçeğin belli olduğu anlara" yolculuk edebilmekte olan bir tür medyumdur. Rus ordusu onu gözünden kaçırmaz ve Birinci Bölük adı verilen ekibe Nadya'yı katar.

http://www.dailymotion.com/relevance/search/first+squad/video/x9s3uf_first-squad-the-moment-of-trut-trai_shortfilms

Trailer değilde kendisini izlemek için can atıyorum. İzlediğimde adam gibi bir tanıtımını mutalaka yapacağım bir şey bu  ;D

*5 Ekim itibari ile DVD-rip leri piyasaya düşmüştür ^^

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #98 : 05 Ekim 2009, 00:25:14 »
Bleach Movie 3 Fade To Black - Bleach filmleri güzel oluyor gerçekten. Seriyi izleyenler daha çok keyif alır ama sanırım herkes anlam karmaşası yaşamaksızın izleyebilir. Hikaye şemasına karışmıyor önceki iki film gibi yine. Rukia'yı kötü karakter olarak izliyoruz bu filmde  ;) İchigo onu geri döndürmeye çalışıyor düştüğü karanlıktan vs vs... Çok gönülsüz ve kısaca anlattım ama anlatmak ile olmaz gerçekten. Güzel bir film bakmayın siz bana  :P

« Yanıtla #99 : 08 Ekim 2009, 01:22:20 »

eden of the east

elinizde tuhaf bir cep telefonu var, bu telefonda yuklu bir miktarda paraniz var ve telefonun diger ucunda karizmatik sesli bir ablamiz var ama kimsiniz? adiniz ne? neden beyaz saray'in bahcesinde cirilciplaksiniz gibi aklinizda tuhaf sorular var.

acilis parcasi falling down dinlenilmeli...
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #100 : 08 Ekim 2009, 01:48:03 »
Oasis'in son albumünü edinmiştim sırf o opening yüzünden  :melk Eden of the East orijinal... adı değil, ama kendi hikayesi orijinal. (bkz: east of eden) Görsel tekniklerin ön plana çıktığı ama buna güvenmektense karakter analizlerine destek dayayan şık bir anime o... Tanıtımını eklemek istemiştim bir ara sonra neden caydım anımsamıyorum. Neyse, Gantz'ın tanıtımını ekleyeceğim yarın geceye kadar (şu anda onu izliyorum  :ohmy - kanlı)

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #101 : 02 Kasım 2009, 22:14:12 »
Fairy Tail. One piece'e benziyor 4. bölümdeler yamulmuyorsam.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #102 : 11 Kasım 2009, 19:58:34 »
Çok fazla "benzer" bulan kişi var tek değilsin bu konuda. Hayır değiller de diyemiyorum çünki tutmuş bir konsept bu (ana 3-4 karakter ve onların geniş dost [nakama] çevrelerinin yaşadığı maceralar) Son bölüm çok güzeldi ^^ Erza'nın seslendirmesinden memnunum, aslında tüm seslendirmelerinden memnunum. Yıldızlar geçidi gibi. Lucy konuşurken Haruhi Suzumiya'nın, Happy konuşurken PalmTop Taiga'nın sesini duymak vs çok güzel. Fairy Tail son 5. bölümdeyim :P

Aye! :klp

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 13 Kasım 2009, 17:04:34 »
Spoiler: Göster

Darker than Black... ilk bölümlerinden pek bişe anlamamıştım ama sonra bayağ sardı. 2. sezonu izliyeceğim..

« Yanıtla #104 : 21 Aralık 2009, 21:54:29 »
Anime hakkında pek bir bilgim olmadığından yeni yeni izlemeye başlamıştım ve en sonda vampire knight'ı izledim. Zamanım olursa başkalarınıda izleyeceğim ama... ???

Haykırmak mı istiyorsun karanlığa?
Öyleyse seni tutan ne?
Avazın çıktığı kadar bağır karanlığa,
O, herkesten çok daha iyi anlar seni aslında...