Kayıt Ol

Hachimitsu to Clover (Honey and Clover)

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Hachimitsu to Clover (Honey and Clover)
« : 06 Şubat 2015, 18:44:36 »

Konu:
Takemoto Yuuta, Mayama Takumi ve Morita Shinobu küçük bir apartman dairesini paylaşan üniversite öğrencileridir. Yoksul olsalar da hayatlarındaki küçük şeylerden mutlu olabilirler. Hikayede, bu fakir üniversite öğrencileri olan arkadaşların hayatları konu alınır, aynı zamanda aşk hayatlarıysa Hanamoto Hagumi adlı on sekiz yaşındaki kısa ama yetenekli kız ortaya çıktığında.
Kaynak: ANN Çeviri: Mert ''Light'' Dede

Bana sorarsanız, bu serinin değeri kalbimde çok çok ayrıdır. Aslında iki ayrı serisi vardır: Hachimitsu to Clover ve Hachimitsu to Clover II. İkisini de aynı başlık altında yayımlamak mantıklı bir şey olacaktır.
Türünü merak edenler için ki konudan anlamış olacaklar: Slice of Life, Komedi, Romantizm.

Açılışını pek beğenmemiştim, birkaç bölüm izlediğimde ve serinin atmosferini özümsediğimde açılıştan maksimum zevk aldığımı gördüm. Kapanış zaten iyi, çok beğendim. :)

Karakterler çok sevilesi ki Morita Shinobu adlı karakter herkesle uğraşması, tiplemeler derken beni benden aldı diyebilirim. Karakterlerin duyguları başarılı bir şekilde yansıtılınca, insan benimsiyor ister istemez. Bu bakımdan başarılı bir yapım. Ara sıra çok komik sahneler çıkıyor, kahkahalarla güldüğüm nadir serilerden.

'' Neden kaybolduğumu fark ettim. Kaybolmamın nedeni bir haritamın olmaması değildi, sadece gidecek yerimin olmamasındandı. ''
-Takemoto Yuuta ( Bu karakterin küçüklükte bisikletiyle beraber bir sorgulaması var, o bakımdan bisiklet anlam taşıyor. )

Not: Özellikle konuyu kendim yazmadım da çevirdim, çok fazla şey söylemek istemiyorum ki seriyi kendiniz keşfedin.

Bu arada genelde karakterlerin çizimlerini neden paylaşmıyorum merak ediyor olabilirsiniz, karakterler hakkında ne çok spesifik bilgi vermek ne de çizimlerini paylaşmak taraftarıyım. ( Konuda anlattığım şeylerle alakalı ve destekleyecek resimler bulunuyor tabii ki. ) Hikaye anlaşılıp karakterleri insanlar kendileri tanımalı, şahsen bunlar benim seriyi izlerkenki bakış açımı etkiliyor. ''Aaa, şu karakter oydu değil mi?'' veya ''Mavi saçlı karakter ne zaman gelecek acaba?'' gibi soruları elde olmadan sormak bayıyor. Her ne kadar zevk alınsa da duygular geçmiyor, umarım anlatabildim. Bu tatsızlığı diğer insanlara yapmak istemiyorum.
Sonuç olarak verimli olmayacak, aksine konunun gidişatını ve atmosferi bozacak boş( Kalitesiz yahut gereksiz. ) resimler koymuyorum. :) Çizimlere açılışlardan daha verimli bir şekilde göz atabilirsiniz.
( Bunlar diğer seri tanıtımlarım için de geçerlidir. )
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hachimitsu to Clover ( Honey and Clover )
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2015, 19:58:11 »
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai'yi güçlü biçimde aklıma getirdi bu tanıtım. İzlemediysen mutlaka tavsiye ederim :).

Bak şimdi onu (AnoHana diyorlardı kısaca) özledim. Buna bir göz atmalıyım belki de.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hachimitsu to Clover (Honey and Clover)
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2015, 17:19:32 »
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai'yi güçlü biçimde aklıma getirdi bu tanıtım. İzlemediysen mutlaka tavsiye ederim :).

Bak şimdi onu (AnoHana diyorlardı kısaca) özledim. Buna bir göz atmalıyım belki de.

Abla bahsettiğin yapım listemdeydi fakat pek öncelik vermeyi düşünmüyordum. Çok başarılı bir anime olduğunu duymuştum tabii, tavsiyenden sonra daha önlere taşıyorum. :) Bu seriye bence de göz atmalısın.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.