Kayıt Ol

Japon Medya Sanatları Festivali!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Japon Medya Sanatları Festivali!
« : 27 Ağustos 2010, 12:26:21 »

Anime severlere oldukça sevindirici bir haberimiz var! Beyoğlu’ndaki Pera Müzesi 3 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında, bu yıl İstanbul’da düzenlenecek Japon Medya Sanatları Festivaline ev sahipliği yapacak!

Bu 1 aylık süre içinde her gün yaklaşık 3 anime film izleyicilerle buluşacak. Bu yılın onur konuğu ise Mobile Suit Gundam evreninin yaratıcısı efsane yönetmen Yoshiyuki Tomino!

Programda, 18 uzun metrajlı ve 8 kisa metrajlı film olmak üzere toplam 26 film gösterime sunuluyor ve Anno, Hara, Kato, Kawamoto, Kojima, Miyazaki, Okamura, Otomo, Yamamura ve Tomino gibi Japon Anime Sineması’nin önde gelen önemli yönetmenlerinin filmleri yer alıyor.

Programda göze çarpan filmler arasında Hayao Miyazaki‘nin Howl’un Yürüyen Şatosu, Ruhların Kaçışı; Tensai Okamura‘nin Naruto: Kar Ülkesinde Ninja Çatışması; Katsuhiro Otomo‘nun Buhar Çocuk; Mamoru Hosoda‘nin Yaz Savaşları; Anno Hideaki‘nin Evangelion: 1.0 Yalnız-değilsin filmleri yer alıyor.Sergide çizimlerinin yer aldığı Koji Yamamura ve Kunio Kato‘nun da kısa filmleri ayrica gösterime girecektir.

Gösterimler hariç, müzedeki tüm etkinlikler 2 TL öğrenci (normal giriş 7 TL) giriş ücreti karşılığında incelenebiliyor. Anime gösterimlerinin ise seans başına bilet ücreti sadece 5 TL. Gösterimler Japonca dublaj ve Türkçe altyazı ile izlenebiliyor.

Ayrıca Gundam’ın yaratıcısı onur konuğu Yoshiyuki Tomino 18 Eylül’de Pera Müzesi oditoryumunda 1.5 saatlik bir söyleşi gerçekleştirecek.

Bu güzel etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak, hangi filmlerin hangi tarihlerde gösterileceğini öğrenmek için buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Japon Medya Sanatları Festivali!
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2010, 22:47:14 »
Katılacak arkadaşlar varsa orada görüşmek dileğiyle demek istiyorum ^^

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
  • Rom: 5
  • "All Worms are my prey!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2010, 11:34:56 »
Biletler satışa çıkmıştır arkadaşlar. Pera müzesi rezervasyonundan edinilebilir.

Muhtemelen 17 Eylül'den 28 Eylül'e kadar orada olacağım. Katılacak arkadaşlar gidecekleri seansları günlük yazarlarsa sevinirim.

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2010, 21:30:14 »
Bir aksilik çıkmazsa şayet ben de gelmeye çalışacağım.^^

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2010, 09:04:09 »
Bende büyük ihtimalle ilk pazar günü gelebilirim. Böyle hoş bir etkinliğin kaçırmamak gerek. Adres ve ulaşım bilgilerini bir de buradan verelim.

Adres ve Ulaşım
Meşrutiyet Caddesi No.65
34443 Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul
Tel. + 90 212 334 99 00
Fax. + 90 212 245 95 11
info@peramuzesi.org.tr
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2010, 14:16:35 »
Stajdan ötürü sadece haftasonu programlarına gidebileceğim. (Hakan senle karşılaşırız artık :D)

Bugün yorgunluktan bitap düştüğüm için gidemedim, bu Pazar gösterim yok sanırım-en azından ben göremedim. Artık haftaya kaldı :)

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2010, 12:55:44 »
çok ilginçmiş  :blink fırsatım olsa da gidebilsem keşke.
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Eylül 2010, 17:20:13 »
Bir daha ki hafta sonuna kaldı artık.

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2010, 17:53:36 »

Yoshiyuki Tomino'nun İstanbul'a geleceğini duyunca hiç düşünmedim anında İstanbul'da aldım soluğu. Kendisi kim derseniz, en sevdiğim yönetmendir. Söyleşi siz bu yazıyı okuduğunuzda bitmişti ama diyorum ki, keşke bitmeseydi :( İlk kez bir büyükustayı büyükusta yapan şeyin alçakgönüllülük, herkesin bilip de söyleyemediklerini cesaretle çıkıp söylemek, başkalarını eleştirmekten ziyade kendi hatalarını da görmek ve ders çıkarmak olduğunu gördük. Sanat eseri ve "hit" arasındaki farkı vurguladığı dersi ömür boyunca unutmayacağım. Sinema-Anime ve anlatı sanatı-mitoloji bağı üzerindeki konuşması ancak sinema konusunda ders verebilecek birisine ait olabilecek ince detaylara sahipti. Söyleşi boyunca sadece 3-4 soru sorulabilmesi etkinliğin tek kötü yönüydü.

Başta izleyicilerle samimi olmak için yaptığı stand up tadında 2-3 şaka , sonradansa sektörü en yumuşak karnından tutup 1.5 saat boyunca yerden yere vurması, son soru hakkı bendeyken sorduğum 30 saniyelik soruya dakikalarca uzunluktaki cevabı ve ayrılırken bizi yere kapanarak selamlamasıyla apayrı bir insan olduğunu gösterdi. Kendisine duyduğum saygının kat be kat fazlasını hakeden bu bilge adamın ömrüne ömür diliyorum. Sağlıcakla kal gerçek büyükusta! Maalesef belki seni bir daha dünya yüzüyle capcanlı göremeyecek olsak da, hoşçakal gerçek büyükusta!

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
    • Profili Görüntüle