Kayıt Ol

Mushishi

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Mushishi
« : 27 Eylül 2008, 14:50:07 »
Onlar ne bitki ne hayvan nede insan. Onlar mushi, her insanın göremediği ama kalbi gözlerine en yakın olanların hissettiği canlılar.Mushiler mantar veya mikro organizmalara benzer vucut yapıları ile merak ve korku uyandırabilen irili ufaklı, tehlikeli yada zararsız ama türü ne olursa olsun paranormal sanılan olaylara sebep olan her türlü oluşum.Dünyada diğer tüm canlılar gibi ekosistemin birer parçasılar ama bazıları bunu anlamayı reddediyor.
Elbettde onları avlayanlarda var, mushishiler.Ancak tüm mushishiler onları öldürürken biri var ki onları diğer tüm canlılar gibi eşit görüyor ve hayatlarına ne kadar kötü olurlarsa olsunlar saygı duyuyor, adı Ginko. Bir soyadı yok çünki bir mushi onun hafızasını daha 10 yaşındayken sol gözü ile birlikde yedi.Ginko nun beyaz saçları ve yeşil gözü aynı mushinin marifeti.Ginko bir yerde uzun süre kalırsa o bölgeyi mushilerin basmasına sebep olması gibi mushishilere özgü bir durumu olduğundan sürekli seyahat halinde ve onun çevresindeki dünya ve hayatlar izlenmeye değer.
Hayatı Ginko ve onu etkileyen insanların gözünden huzurlu bir şekilde izleyeceksiniz.2007 yılının en iyi animesi seçilmiştir.Müzikler ve grafikler ahenk içinde.Canınız sıkıldığında, üzgün olduğunuzda, düş kırıklığı dolu bir zaman dilimi içindeseniz ruhunuza işleyecek bu 26 bölüm size ilaç gibi gelecek.Yuki Urushibara tarafından yazılıp çizilmiş,Hiroshi Nagahama tarafından da yönetilmiş  ve 2006da yayınlanmış olup yakın zamanda çekilmiş bir live action filmi mevcuttur.Filmi serinin hayranlarını tatmin etsede sadece filmi izlemiş olanlar için sıradan bir film olmanın dışına çıkamamıştır.Sürekli olarak varlığı bölümlerde tekrar eden tek karakter Ginko.Buna rağmen her bölüm kendi içinde bir film gibi olduğu için karakter bolluğu sorun oluşturmuyor.

Mushishi jenerik müziği : http://www.coucoucircus.org/ost/generique.php?id=697

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mushishi
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2008, 18:08:03 »
Yerim ben bunu ya..Ama ben bunu bulamıyorum izlemek için..(yani diğer bölümlerini)Bulan varsa bana söyleyebilir mi?