Kayıt Ol

Fate/stay night

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Fate/stay night
« : 12 Nisan 2009, 19:52:56 »
Yönetmen; Yuji YAMAGUCHI
Senaryo; Yuji YAMAGUCHI, Tetsuya YANAGISAWA, Takashi TAKEUCHI, Takashi YAMANA
Müzik; Kenji KAWAI
Dizayn; Megumi ISHIHARA
Orjinal Eser; Kinoko NASU
Studyo; Studio Deen
Lisansör; Geneon, Madman Entertainment
Yayın aralığı; Ocak 6, 2006 – Nisan 16, 2006
Bölüm sayısı; 24
Tür; Aksyon, Fantastik, Doğaüstü Güçler, Büyü, Alternatif tarih, Romantik, Drama, Harem (bu sonuncusunu yanlış anlamayın  :D çok kız var kahramanımızın etrafında)

Bölüm Listesi;
Spoiler: Göster
01. The Day It Began
02. Night of Fate
03. Raising The Curtain
04. The Strongest Enemy
05. The Two Magicians (Part 1)
06. The Two Magicians (Part 2)
07. Writhing
08. Dissonant Melody
09. Elegance Under the Moon
10. The Calm Interlude
11. Temple of Blood
12. Tearing the Sky
13. Castle of Winter
14. At the End of Ideals
15. The Twelve Trials
16. The Sword That Brings the Promised Victory
17. The Stigma of the Witch
18. Decisive Battle
19. The Golden King
20. Distant Traces of Dreams
21. Separation of Heaven and Earth and the Creation of a Star
22. Result of a Wish
23. Holy Grail
24. All is a Distant Utopia

Shirou Emiya, küçükken ailesini kaybetmiş ve Kiritsugu Emiya tarafından evlat edinilmiş bir lise öğrencisidir. Kiritsugu büyü gücüne sahip Shirou'ya isterse öğrenebileceğini ama istemezse bunun onun seçeneği olacağını söyler. Kahramanımımız ne var ki dünyada uzun zamandır kendini tekrar eden Kutsal Kase (Holy Grail) Savaşından habersizdir. Oysa kendisi de bu savaşta yer alacak yedi büyücü ustasından biri olacaktır. Yardımcısı(servant/hizmetçi olarak geçer hikayede) Saber ile eğer bu savaşı kazanırsa, efsaneye göre Kutsal Kase'ye sahip olacaktır.

Hikaye büyük yangındandan kurtulan Emiya'nın 10 yıl sonra amatör bir tamirci ve öğrenci olduğu zamanda başlar, Emiya'nın gelişen tek büyü gücü eşyaları tamir etmek veya onları sertleştirmek üzerinedir (daha sonra işin aslında böyle yürümedğini ve daha üstün bir gücü olduğu görülecektir) Bu gücü dışında sıradan bir yaşantı süren ve kahvaltılarını bir sınıf arkadaşı ve öğretmeni ile evinde yapan basit yaşantılı bir öğrencidir. Ancak okulda fazladan zaman geçirmek zorunda kaldığı bir akşam şahit olmaması gereken bir sahneyi görür, iki ortaçağ kaçkını adam silahlarını çarpıştırmaktadır (Onlar Archer ve Lancer olarak geçiyor hikayede), daha ne olduğun anlayamadan Lancer tarafından bir kez öldürülür. Ne var ki Archer'ın efendisi onun yaşaması gerektiğine karar verir ve Emiya'yı hayata geri döndürür. Bunu Emiyanın 7 büyücüden biri olacağını bilmeden yapan Rin (Archer'ın efendisi olan ve Emiya ile aynı okulda okuyan bir kız) 7 büyücüden biridir. Lancer Emiya'nın ölmediğini farkettiğinde ona o akşamın ilerleyen saatlerinde tekrar saldırır, ancak Emiya farkına varmadan bir Saber çağırır, görüntüsü ve ihtişamı karşısında dili tutulan Emiya'yı kurtaran bu güzel savaşçı onun Kutsal Kase için verilen bu tekrarlanan savaşta eşlikçisi olacaktır.

Hikaye ile ilgili anlatılacak çok şey var ancak ayrıntılar daha ilgi çekici, her büyücünün en az bir hizmetçi savaşçısı oluyor. Bu savaşçılar tarihten seçilen ünlü kahramanlar yada hayali kahramanlar olabiliyorlar, kutsal kase savaşı bitene kadar et ve kan bulan bu savaşçılar belirli başlıklarda oluyor. Bunlar; Lancer(mızrak ustası) - Archer(yay ustası) - Saber(kılıç ustası) - Raider(binici) - Caster(büyücü) - Berserker(Berserk işte :D). spoiler;
Hikayenin baş bayan karakteri Saber'ın aslında kral arthur (aruthia oluyor fate/stay night içinde) olduğunu öğrenmek ilginçti (her kahramanın gerçek birer kimliği var)
, öte yandan önceki kutsal kase savaşlarından geriye kalmış ve dünyada varlığını sürdürebilen Gılgamış gibi diğer güçlü karakterlere de rastlamak mümkün. Kase'nin senaryo gereği tüm dilekleri yerine getirebilecek üstün bir güç olduğu vurgulanıyor, ancak Emiya onu sadece diğerleri kötü dileklerde bulunup 10 yıl önceki büyük yangın gibi sonuçlar doğurmaması için elde etmek istiyor ancak sonlara doğru kendisini Saber'a aşık olmuş şekilde buluyor.

Esasında Fate/Stay Night bir oyundur, öyle ki karakter gelişimine göre 3 farklı sonu vardır. Anime bize bu 3 pararlel hikayenin karışımı olarak sunulmuş durumda. Pek çokları Archer'ın Emiya'nın gelecekteki hali olduğunu iddia etse de buna pek katılmıyorum, izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız  ;) Güzel bir anime. Sonu çok tatmin edici değil ama güzel.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fate/stay night
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2009, 20:03:45 »
evet haklısın sonu gerçekten tatmin edici değil ama yinede izlemek isteyenlere kötü mesaj vermeyelim :D
gerçekten çok güzel bir anime ve dövüş sahneleri izlemeye değer...
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2009, 00:01:20 »
Neti arşınlarken karşıma çıkan ve bu animeyi ilgilendiren bir baş yapıta rastladım. Bazen insanlar hiç olmadık zamanlarda hiç olmadık şeyler yapabiliyor. Bu seferki ilham anı bir ilk okul resim öğretmeninin ders sırasında çok sıkılmasına denk gelmiş olsa gerek ki sınıf tahtasına şunu resmetmiş asetat kalemleri ile:

Fate/Stay Night'ın henüz dvd/blueray'e çıkmamış Unlimited Blade Works adlı filminden bir sahne bu. Öğrenciler "ne çiziyorsunuz?" diye sorduklarında "sadece kırmızı ve mavi birer şovalye bunlar çocuklar" şeklinde cevaplamış...

Tahtadan silerken canı çok acımış olmalı  ;D

« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2009, 13:32:00 »
red archer on numaradir...

en dibine yapışan not: resim cok hosmus
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2010, 17:31:26 »
9.bölümü izledim bugün. Özellikle resimleri beni çok heyecanlandırasa da bir türlü aradığımı bulamadım. Emiya'yı gırtlaklamak istiyorum :P. Buradan sonrasını spoiler olarak yazayım en iyisi.

Yok efendim savaşmazmış yok Saber sen savaşma köpeğin olayım da ben savaşayım, öldürücem bu çocuğu :D. Servant olan o! Anla artık! Şimdi bir de Saber buna razı oldu, ama Emiya'yı eğitmek şartıyla.Tüm aksiyonu baltalayan bu çocuk  :inca. Çok kızıyorum.
Rin'in tipi ve giysilerinden ötürü kötü kız olarak düşüdüysem de hi çde öyle çıkmadı. Valla Emiya'dan daha çok seviyorum. Ekibin kafası çalışan üyesi o. Bari Archer'ın aksiyon sahnelerini görelim :D. Yeni servantlar çıksa da liseli aşıkların hayat hikayesi gibi gidiyor şu son bölümler  :hemk.

Devam etmeyi istesem de -ve Nihbrin devam etmemi söylese de- bari şu çocuğa 2 tane yapıştırayım belki aklı başına gelir :P. Devam edeceğim şimdilik. Umarım ben de sizler gibi beğenirim. Konu ve karakter tasarımları gerçekten güzel, unutmadan söyleyeyim. Sanırım bu özellikleri beni izletmeye devam edecek.( ne olur azıcık da Saber savaşsın sen geri dur Emiya  :inca!)

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2010, 12:45:42 »
9.bölümü izledim bugün. Özellikle resimleri beni çok heyecanlandırasa da bir türlü aradığımı bulamadım. Emiya'yı gırtlaklamak istiyorum :P. Buradan sonrasını spoiler olarak yazayım en iyisi.

Yok efendim savaşmazmış yok Saber sen savaşma köpeğin olayım da ben savaşayım, öldürücem bu çocuğu :D. Servant olan o! Anla artık! Şimdi bir de Saber buna razı oldu, ama Emiya'yı eğitmek şartıyla.Tüm aksiyonu baltalayan bu çocuk  :inca. Çok kızıyorum.
Rin'in tipi ve giysilerinden ötürü kötü kız olarak düşüdüysem de hi çde öyle çıkmadı. Valla Emiya'dan daha çok seviyorum. Ekibin kafası çalışan üyesi o. Bari Archer'ın aksiyon sahnelerini görelim :D. Yeni servantlar çıksa da liseli aşıkların hayat hikayesi gibi gidiyor şu son bölümler  :hemk.

Devam etmeyi istesem de -ve Nihbrin devam etmemi söylese de- bari şu çocuğa 2 tane yapıştırayım belki aklı başına gelir :P. Devam edeceğim şimdilik. Umarım ben de sizler gibi beğenirim. Konu ve karakter tasarımları gerçekten güzel, unutmadan söyleyeyim. Sanırım bu özellikleri beni izletmeye devam edecek.( ne olur azıcık da Saber savaşsın sen geri dur Emiya  :inca!)

aaah o Emiya yok mu. şapşallıkta Elfen Lied- Kouta ile yarışır.

ama anime cok güzel, mutlaka izlemelisin, özellikle de mitolojik şeylere ilgi duyuyorsan.
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2010, 14:17:57 »
Evet dedikleriniz çıktı :D. Hem Nihbrin hem de Demoriel( pardon yeni adıyla Lunacy) haklı çıktı.

Dün 10.bölümde olaylar koptu ve gayet güzel bir aksiyon başladı. 10. bölüm ve ilersi bende merak ve heyecan uyandırarak, adeta kendini izlettirmek için hipnotize etti ;D.

Bu arada,
Shinji'ye 2 tane de ben çaksaydım :P.

Nihbrin, yukarıda Saber'ın gerçek kimliği ile söylediklerini spoiler kutusuna alırsan iyi olacak. Çünkü Saber'ın kılıcı görünür olduğunda ben onun ne olduğunu çok rahat tahmin ettim. Kimliğini bilmeseydim bence daha güzel olurdu ve bana büyük bir süpriz olacaktı :).

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2010, 21:12:13 »
archer ın kimliğini tahmin etmeye çalış, ama cidden cok dikkatli izlemen gerek :D
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2010, 21:21:56 »
archer ın kimliğini tahmin etmeye çalış, ama cidden cok dikkatli izlemen gerek :D

Valla bir tahminim var. Hele de İlya'yı görür görmez Rin gibi tam adını söylemek yerine ismi lazım değil biri gibi "İlya" diye hitap etmesi kızı da dehşete düşürdü.

Katılmamak ne mümkün. Eğer düşündüğüm kişiyse insanlar değişebiliyormuş demek diyorum :P.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Eylül 2010, 16:49:48 »

Valla bir tahminim var. Hele de İlya'yı görür görmez Rin gibi tam adını söylemek yerine ismi lazım değil biri gibi "İlya" diye hitap etmesi kızı da dehşete düşürdü.

Katılmamak ne mümkün. Eğer düşündüğüm kişiyse insanlar değişebiliyormuş demek diyorum :P.

sanırım aynı tahminde bulunmuşuz. :D
₪ Hail to the Thief ₪