Kayıt Ol

Sailor Moon ~

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Sailor Moon ~
« : 23 Mart 2008, 17:48:24 »
Konu  
Genelinde konu Usagi Tsukino ve onun hayatında gelişen olaylardır. Bir gün Luna adında bir kedi ona polislerin savaşamadığı düşmanlarla savaşması gerektiğini söyler ve onu savaşçıya dönüştürecek ay broşunu verir. Bundan sonra ise iyinin kötülerle savaşı başlar.Usagi Ay Savaşçısına dönüşür ve diğer gezegen savaşçılarını aramaya başlar. İlerleyen bölümlerde gezegen savaşçıları ona yardım etmek için ortaya çıkacaktır.

Karakterler

Usagi Tsukino - Ay Savaşçısı: Usagi, sulu gözlü, duygulu ve de tembel bir öğrencidir. Grubun lideri olup saldırılarında Ay'ın sihirli gücünü kullanmaktadır.Kimlikleri: Usagi, Sailor Moon, Usako, Super Sailor Moon, Eternal Sailor Moon, Prenses Neo-Queen Serenity, Prenses Serenity

Ami Mizuno - Merkür Savaşçısı: Anime 8. Bölümde ortaya çıkar. Elementi su olup görevi Usagi'ye yardım etmek ve prensesi bulmak/korumaktır. Çok zeki ve başarılı bir öğrencidir.İyi bir yüzücüdür.En korktuğu şey ise aşk mektuplarıdır.

Rei Hino - Mars Savaşçısı: Psikolojik güçlere sahip bir karakter, Hikawa Jinja tapınağında yaşamaktadır.sert bir mizacı vardır.Bölümlerde sık sık Usagi'yle tartışır.Mamoru'yla bir dönem çıkmıştır.

Makoto Kino - Jüpiter Savaşçısı: Oldukça güçlü bir o kadarda duygusal bir kızdır. Pasta yapmak en büyük zevkidir. Lezzetli de yapar.Adının anlamı "ağaçların bilgesi" dir.

Minako Aino - Venüs Savaşçısı: Minako, aşk ve güzellik için savaşır. Tam da tarif edildiği gibidir. Çok eğlenceli, mutlu olmayı seven biri. İdeali yıldız olmak.

Aşağıdaki karakterler Sailor Moon S ile ortaya çıkarlar.

Hotaru Tomoe - Satürn Savaşçısı: Kendi halinde, içine kapanık sessiz bir kız. En sevdiği arkadaşı Chibi-Usa ile vakit geçirmeyi sevmektedir.

Michiru Kaioh - Neptün Savaşçısı: Harika keman çalan ve resim yapabilen, sanatın tüm dallarında aktif bir karakter. Haruka'nın sevgilisidir.Güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakır.

Haruka Tenou - Uranüs Savaşçısı: İnsanları etkilemeyi iyi bilmektedir, erkeğe benzer ve özellikle yarış sporlarında çok iyidir.Michiru'nun sevgilisidir,.Okuldaki tüm kızlar ve erkekler ona hayrandır.

Setsuna Meiou - Plüto Savaşçısı: En olgun savaşçıdır. Savaşçı kıyafeti siyah renklidir ve Outer Senshilerin lideri konumundadır.Ölüm kralıdır.Günlük hayattaki ideali ise moda tasarımcısı olmaktır.

Önemli sayılabilecek diğer karakterler şu şekilde:

Mamoru Chiba - Gizemli/Maskeli Şovalye: Usagi ve arkadaşları kötüyle savaşında zor durumda kaldığında gül fırlatma sahnesi ile beliren karakter.Diğer Adları: Prens Endymion, Kral Endymion, Moonlight Prince, Ay Işığı Şovalyesi, Dünyanın Koruyucusu, Tuxedo Kamen, Tuxedo Mask, Smokinli Şovalye, Gizemli Şovalye, Gizemli Prens...

Chibi-Usa - Yeni Ay Savaşçısı: Chibi tarzında çizilmiş bir karakter, Usagi ve Mamoru'nun gelecekten gelen kızlarıdır.Usagi'yle hiç anlaşamamasına rağmen ideali onun gibi olmaktır.Savaşçıların en küçüğüdür.

Ynt: Sailor Moon ~
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2008, 17:51:41 »
Çokkk qüzel bir tanıtım olmuş=))paylaşım için saqol ;)resimlerde çok hoş :)
~~AğaçLarın BiLgesi~~

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2008, 18:04:37 »
uu benim Sophia'm işte biliyor beni ona göre açıyor konuyu :P :P neyse saçmalamaının lüzumu yok :P en sevdiğim animelerdendir kendileri hatta bununla büyüdüm bile diyebilirim.Küçükken ben mars savaşçısıyım diye az dolaşmıyodum ortada :P -geri sailor muhabbeti geçince hemen atlıyorum o bendim falan diye ama nese :P-

paylaşımın için teşekkür ediyorum yeşimcim^^ ellerine sağlık :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2008, 23:12:57 »
off off SaiLor moon fanları görmek mükemmeLL birşey :ole Çocukluğumun animesi bu benim ya :oyy Tekrar tekrar bütün bölümlerini izledim ben kaçsene boyunca :uhe Bizim de aynen böyle bi takımımız vardı kişilik özelliklerimiz bile uyuşuyordu yani :D Sailor Moon'culuk oynardık.Hayatımızdı bu bizim. :D Trtye ne kadar baskı yapılsa da birdaha göstermiyorlar :-\ Telif haklarıyla ilgili heralde. Sailor MOon'u çooook seviyorum seviyorsun seviyor seviyoruz seviyorsunuz seviyorlar :oyy :hug
@:Zombie'yi de ilk Sailor moon'da duymuştum,aslında o bölümle çok iyi gitmişti.. :)

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2008, 20:59:34 »
Tv de izlenicek çizgi film kalmadığında, izlediğimi saklamayacağım. :D İyiydi, hoştu ya.. :D

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2008, 23:15:31 »
müziği ilk etapta çekmişti beni,sonraları Usagi ye bayılmıştım.sakarlığı ,unutkanlığı,aşkı vs beni etkilemişti kısaca.

Çevrimdışı fluffy_drei

• *
  • 22
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2008, 02:19:21 »
way bee ;D bi ara TRT de veriyolardı bunu ;D ben küçükken :) bi tek şu ortalığa japonca yazılar yazılı kağıtlar asan büyücü tipli kız sempatimi kazanmıştır ;D şu illüzyonist kılıklı ve en gerilimli anlarda bi gül fırlatıverip adeta zülf-i yare dokunacak kadar sert bi kaç kelam sıralayan , hengamenin ortasına dalan ve her şeyi mahveden, savaşı mahveden, hatta çizgi filmi mahveden bi adam vardı, vurasım gelirdi ;D
Hasta siempre Comandante..!

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2008, 22:55:50 »
Ami Muzino! evet benimki bu idi. Burcumun gezegeni Merkür leydi bu ladymizin ilişkisi de. Severdim bu kızcağızıda:D

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı HoLier

• **
  • 148
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2008, 20:02:59 »
Pek severdim Ay Savascısını ayrıca chibi-usa en kücük savascı denmiş birde chibi-chibi vardı.O da savascıya dönüsüor die hatırLıoorm =\ Chibi chibi'yi hatırLamayanLar için tık Ami'nin bende oyuncağı vardı hala kırık-back ve kola sahip olmasına rağmen duruor.Keske tekrar yayına verseler  :üü

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2008, 17:13:19 »
Ben izlerdim bunu eskiden yaa.. Hatırladım ;D 
Aman yarabbi, Mamoru.. O ne romantik adamdı öyle :D Gül atardı adam kapışmanın orta yerinde :D :P

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2008, 18:47:24 »
Tv de izlenicek çizgi film kalmadığında, izlediğimi saklamayacağım. :D İyiydi, hoştu ya.. :D
aynen aynen ;D çok delisi değildim ama yine de güzeldi, Mamoru'yu severdim sadece :P

Çevrimdışı Eowyn

• **
  • 65
  • Rohirrim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Temmuz 2008, 22:13:47 »
ben çok severdim ya çocukluğuma döndüm bir an  :)

Çevrimdışı GeD

• *
  • 40
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Ağustos 2008, 13:32:17 »
Bitmeyen animelere bir örnek. :P Ne kadar izlesenizde izleyin bir türlü sonunu göremezsiniz. Bir ara bayağı izliyordum (şu cumartesi, pazar günleri sabah erken kalkma nedenim olan hani) Bu animelerin en önemli tarafı erkek karakterler olağan üstü bir yakışıklılığa ve her karakterde kafam kadar bir göze sahiptirler. (İşte japonlar çekik gözden bu kadar bıkınca.. :P)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2008, 21:28:44 »
Animelerden pek çirkin yaratılmazlar..Özelliklerleri öle..Elfler gibi..Sailor moonun sonu olması lazım :P

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2009, 18:13:02 »
İlk zamanlar çakamamıştım Haruka ve Michiru'yu...dIŞ GEZEGENLER(ÖZELLİKLE hOTARU 4EVER)
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)