Kayıt Ol

Sword Art Online

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Sword Art Online
« : 13 Ağustos 2012, 23:31:40 »

Anime Adı : Sword Art Online
Tür : Aksiyon, Macera, Fantastik, Oyun, Aşk
Bölüm Sayısı : 25 ( Bu kadar olacağı söyleniyor MAL'de.)
Yayın Tarihi : 7 Temmuz 2012
Yaş Sınırı : 13 yaş ve üzeri
Yapımcılar :  Aniplex, A-1 Pictures, Genco, DAX Production, ASCII Media Works
Tanıtım:

Yakın bir gelecekte Sword Art Online adlı bir MMORPG oyunu çıkmıştır. ' Nerve Gear ' adı verilen teknoloji sayesinde oyuncular bedenlerini kullanarak avatarlarını kontrol edebilirler. Bir gün, oyuncular oyundan istediklerinde çıkamadıklarını fark ederler. Oyunun yöneticisi onların 100.kata ulaşırlarsa ve son canavarı yenerlerse çıkmakta özgür olacaklarını söyler. Ancak, oyuncular eğer oyun içinde ölürlerse gerçek hayatta da öleceklerdir.

Ve şimdi hayatta kalma mücadelesi başlıyor !

Ekran Görüntüleri

Karakterler

Kazuna Kirigaya

Yuuki Asuna

Rika Shinozaki

Andrew Gilbert Mills

Keiko Ayano

Sachi

En başta belirtmeliyim ki harika bir konusu var. Çizim ise oldukça iyi. Tek sıkıntısı sanırım kat çıkma olayı biraz hızlı oluyor. Bölüm sayısının azlığındandır diye düşünüyorum. Şimdilik iyi gidiyor ama inşallah batırmazlar.

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
Ynt: Sword Art Online
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2012, 20:44:06 »
Şuan devam eden serilerden izlediğim iki seri var, biri de bu. Aslında fazlasıyla cici bir anime, beni çok fazla rpg oynamaya teşvik ediyor ama pek zamanım olmadığı için kendimi tutmak zorunda kalıyorum. T.T Her neyse, yalnız en son çıkan bölümdeki boss çok fena göründü gözüme. Q_Q
“Death leaves cans of shaving cream half-used.”
― Haruki Murakami, Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2012, 21:45:55 »
Harika görünüyor hemen izlemeye başlıyorum paylaşım için yine,yine,yine... sağol HighLord

Ayrıca altyazılı şu ana kadar yayınlanmış bölümleri izleyebileceğimiz bir link verebilir misin?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2012, 22:19:42 »
Çizimleri çok güzel ama belirli bir konu yok gibi , 100 katı bitirmek dışında . Katları çok hızlı çıkıyor ve bölümler birbiri ile alakasız . Güzel bir anime olabilirdi  :-\

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2012, 22:34:38 »
Harika görünüyor hemen izlemeye başlıyorum paylaşım için yine,yine,yine... sağol HighLord

Ayrıca altyazılı şu ana kadar yayınlanmış bölümleri izleyebileceğimiz bir link verebilir misin?

Özel'den her türlü link verilir. :)
Çizimleri çok güzel ama belirli bir konu yok gibi , 100 katı bitirmek dışında . Katları çok hızlı çıkıyor ve bölümler birbiri ile alakasız . Güzel bir anime olabilirdi  :-\

Sanırım bu 25 bölüme sığdırmaya çalışmakla alakalı. Eğer uzun bir proje olsaydı daha da keyifli olabilirdi.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2012, 08:54:35 »
HighLord özelden link verebilir misin? Altyazılı olursa sevinirim :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2012, 11:57:39 »
Beyler o 9. bölüm neydi ya  tek kelimeyle Harika!!!

Krito: Ben kelimelerden daha iyi kılıç kullanırım :D
Kara Dalamar

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2012, 18:17:39 »
O değil de asıl o boss'a saldırışı müthişti onun asdadsad.
“Death leaves cans of shaving cream half-used.”
― Haruki Murakami, Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2012, 18:34:32 »
Hakikaten öyleydi o saldırı Drizzt usta görse ayakta alkışlardı :D
Kara Dalamar

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2012, 05:02:16 »
Serinin Novel'i çok uzun, bu senaryoyu 25 bölüme sığdıramazlar o yüzden katları ve zamanları çabuk geçiyorlar. Animeyi değerlendirecek olursam, kısır yaz sezonu animeleri içinde en iyisi, izleyiciyi yeri geldiği zaman bir hayli gaza getiriyor. Özellikle 10. bölüm bir hayli heyecanlı bir bölümdü.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2012, 10:33:31 »
Yok artık dizi 25 bölüm olacak 14 bölümde konuyu bitirdiler! Ben daha izlemem arkadaş!
Birde yanarım ki hayatımda izlediğim ilk animeydi :(
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Kasım 2012, 15:00:24 »
Artık animede savaş sahnesi kalmadı. Son 2 bölümdür anime yapımcılarının tek amacı cinsel içerik kullanıp sapık izleyici kitlesini kendilerine çekmek. Anime mi izliyoruz başka bir şey mi? Ne biçim iş bu?!
Kara Dalamar

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Kasım 2012, 23:04:33 »
Yorumlarınızı gördükten sonra öğlen oturdum ve ancak sonunu getirdim. 14. bölüme kadar gerçekten süper savaş sahneleri vardı. SAO'nun yok olması beni diğer bölümlerde ne var diye merak ettirdi açıkçası :D Ve izlemeye devam ettim.İş savaştan çok aşık olduğu kadını kurtarmaya çalışan adamın maceralarına döndü. Yine de animenin 25 bölümle sınırlı olacak olması beni üzdü. Ne olduğunu bilmiyorum ama bu animedeki birşey beni kendine çekiyor.

Not: Bu arada Japonların aklında sanal dünya da bu şekilde MMO oynamak var sanırım. Eee önümüzdeki 20-30 senelik süreçte böyle bir durumla karşılaşırsak hiç şaşırmam :P

Ayrıca serinin novel ini nerede bulacağım konusunda birisi özelden bilgi verirse çok sevinirim...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2012, 22:47:22 »
http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Sword_Art_Online Isteyen herkes buradan bedava ingilizce çevirisini okuyabilir. Aşağı doğru indiğinizde her cildin tek tek bölümlerine ait çevrilmiş linklerini bulabilirsiniz. Bu tamamen bir fan işi ve halen bir wiki sayfası olduğu için arada sırada anlamlı gelmeyen veya hatalı duran kısımlara rastlayabilirsiniz. Ayrıca cilt ilüstrasyonlarını da gözden geçirmenizi okurken şiddetle öneririm. (çeviri 2009 da başladı ve halen devam etmekte)

Edit: bu link bir animeye değil, bir light novel'a ait olduğu için sanıyorum bir problem oluşturmayacaktır ancak ileride bir gün linki kaldırmamız gerekebilir haberiniz olsun.

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2012, 23:39:16 »
Her ne kadar son bölümlerin biraz bozduğunu düşünsemde sevdiğim animelerden biridir