Kayıt Ol

Wolverine...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Wolverine...
« : 31 Mart 2008, 03:25:30 »

Wolverine, Marvel Comics tarafından yaratılmış bir hayali karakterdir. James Howlett olarak doğmuş, ama tanınan ismi Logan'dir. Len Wein, John Romita Sr., Herb Trimpe tarafından tasarlanmış ve yaratılmıştır.

Marvel Dünyası'nda bir çok çizgi romanda bulunmuştur. Başlıca, X-Men, (New) Avengers, Incredible Hulk, Secret Defenders, Alpha Flight, Weapon X, HYDRA, S.H.I.E.L.D. gibi grup ve çizgi romanlarda mevcuttur.

Bir mutant olan Wolverine, hayvani his ve reflekslere ayrıca kendi kendini iyileştirme özelliğine sahiptir. Bu sayede alabileceği tüm yaralardan iyileşebilir. Bu iyileşme özelliği sayesinde; Weapon X tarafından bir super asker olması için neredeyse parçalanamaz olan metal alışımlı adamantium iskeletine yapıştırılmıştır. Bu da ona oldukça keskin pençeler sağlar. Ayrıca, yumruk yumruğa dövüşte bir ustadır.

Wolverine X-Men'e; "All New, All Different" başlangıcında; Giant-Size X-Men'in birinci çizgi romanında katılmıştır (Mayıs 1975) Wolverine; Vietnam Savaşı sonrasında; popüler Amerikan kültüründe otoriteye uymayan, kahraman karşıtı olarak gözükmüştür. Öldürücü ve cani gücü de 1980'lerin sonuna doğru tüm çizgi roman anti-kahramanları tarafından kullanılmıştır.
    Sonuç olarak; X-Men markasının en fazla ilgi gören kahramanı olmuştur. Kendine özgü çizgi romanı 1988'de çıkmış ve bir çok çizgi film, video oyunlarında ve filmlerde de bulunmuştur. Hugh Jackman'in X-Men filmlerinde canlandırdığı Wolverine; ilk film ardından izleyenleri tarafından en beğenilen karakter olmuş ve diğer iki filmde de ana karakter olmuştur.

2008 Yılında yayımlanacak Wolverine isimli film de; X-Men filmlerinin devamı olarak hazırlanmaktadır. Prodüksiyonun çekimlerine 2007 sonbaharında başlanacaktır.

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Wolverine...
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2008, 19:58:42 »
Vooov işte adamım süpersin wolverine ya 8)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2008, 13:53:49 »
allah adamım yaw... ;D wolvi abimize her zaman bir kıskançlık duymuşumdur, o refleksler güçler falan... paylaşım süper sağol hakan abi :P...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2008, 14:07:54 »
Yalnız bu arada araştırdımda film hakkında hala bir bilgi bulunamıyor. Bayağı meraklandım ama bilgi falan yok. Bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.. :P

EDİT:

Şimdi imbd'ye baktımda azıcık bir bilgi var. En azından film hakkında bazı şeyler doğrulanmış. Öncelikle başta 2008 yılında yazmıştım çıkacak tarihi. O değişti, filmin şu anki (ve bu seferkisi artık kesin...) çıkış tarihi 1 Mayıs 2009. Filmin yönetmenliğini 2005’de “Tsotsi” filmiyle “En İyi Yabancı Film” Oscarını alan,  Gavin Hood yönetecek. Ve tabiki Hugh Jackman yine Wolverine olarak karşımızda.. (adamım ya.. 8) ) Ayrıca Sabertooth karakterinide Liev Schreiber canlandıracak. Liev Schreiber kimdir diyenler, buyrun resim aşağıda...

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2008, 20:01:05 »
Al işte karizma diye buna deniliyo. :P  X-Men'e bayılırdım. Yalnız Rouge'a çok acırdım ya yazık buna ölüyodu. <.<

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Haziran 2008, 20:04:50 »
Wolvy'de bir çekicilik felan göremiyorum :P X-men'den hatırladığım kadarıyla kaba saba bir şeydi :D Pek sevmezdim :D Favorim Storm yada Cyclops olmuştu her zaman.. ;D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Haziran 2008, 20:18:26 »
Benimki de Storm'du. :klp

Zaten Wolverine'deki çekicilik değil karizma, yani böyle kaba saba ama en saygı duyulması gerekendi bence. En gizemlisi de oydu zaten. :P Böö tamam seviyorum ya işte. :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2008, 17:26:25 »
1 Mayıs 2009 ülkemizdeki çıkış tarihiymiş. (Bknz: IMDB)

Heyecanla beklemeye devam ediyorum... :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2009, 13:52:06 »
X-men karakterleri içerisinde pek tutmadığım bir tiptir, çizgi romanında önden gidip dayak yiyen tipleme filmlerde önden gidip dayak atan tiplemeye dönüşmüş, üzücü gerçekten üzücü scott çat diye öldüydü oysa.

Ne ise, Wolverine and The X-Men adlı bir çizgi film serisi var şiddetle öneririm herkese.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!