Kayıt Ol

"DRAGONERO Yeni Bir Fantezi Evreni Mümkün!” Ödüllü Yarışma

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP)

Çizgi Düşler Yayınevi Luca Enoch - Stefano Vietti ikilisinin yaratısı olan DRAGONERO’yu türk okurlarının beğenisine sundu. Şu ana kadar Biri one shot, üçü de süren dizinin hikayesini anlatan sayıları çıkan DRAGONERO daha uzun yıllar devam edebilecek bir fantastik evren hikayesi aktarıyor okuyucularına.

İşte bu vesileyle de ortaya Çizgi Düşler Yayınevi’nin sponsorluğunda gerçekleşen "DRAGONERO Yeni Bir Fantezi Evreni Mümkün!” inceleme yazısı yazma yarışması çıkmış oldu!

İzlenecek Yol:
1. DRAGONERO’nun evrenini inceleyerek tanıtım yazısı hazırlayın.
2. DRAGONERO’yu bir arkadaşınıza, fantezi edebiyatını merak eden birine önermek üzere yazı kurgulayın.
3. Sonra da düşüncelerinizi, önerinizi ve gerekçesini akıcı bir dille kağıda aktarın.

Yarışma kuralları:
- Metin 2 sayfayı geçmemelidir. Geçen metinler kural gereği değerlendirmeye alınmayacaktır.

- Fontun Arial, puntonun 12 olması zorunluluktur.

- Yazının DRAGONERO ve oluşturduğu evrenini tanıtan bir girişi, DRAGONERO’yu kahraman yapan hikayesiyle başına gelenlerin ele alındığı, onu farklı kılan ve sevdiren özelliklerini anlatan gelişme bölümü ve bir sonuç bölümü olması önerilir.

- Yazılar yarisma@kayiprihtim.org adresine gönderilecektir.

Tarih
Son Başvuru Tarihi – 25 Eylül 2014
Ödül Açıklama Tarihi – 15 Ekim 2014

ÖDÜLLER
Değerlendirme sonucu ilk üçe giren yazıların sahiplerine Çizgi Düşler Yayınevi’nden Ekim ayında çıkan çizgi romanlardan 1’er adetlik set verilecektir.

JÜRİ ÜYELERİ (Harf Sırası)
Hazal Çamur (Kayıp Rıhtım Yöneticisi - Araştırmacı)
M. İhsan Tatari (Yazar)
Yiğit Değer Bengi (Editör – Yazar)

Bu Yarışma,
Çizgi Düşler Yayınevi, Kayıp Rıhtım işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Kaynak - Kayıp Rıhtım
www.crop.gen.tr

"DRAGONERO Yeni Bir Fantezi Evreni Mümkün!” Ödüllü Yarışması için Çizgi Düşler'den ödüller açıklandı. Buna göre ilk üçe girene toplam 10 kitap hediye edilecek:

Scalped (Vertigo- Çizgi Düşler) sayı 1
100 Bullets (Vertigo- Çizgi Düşler) sayı 1
5 sayı (Vertigo- Çizgi Düşler) Y Son Erkek
Dragonero sayı 3
Brendon (Son sayı)
Başka yerden Hikayeler ( Son sayı)
Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP) http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/