Kayıt Ol

Puslu Kıtalar Atlası’nı, Çizerinin İmza Gününde Bir de Çizgi Romanından Okuyun!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

İhsan Oktay Anar’ın ilk olarak 1995 yılında basılan ve yayınlanır yayınlanmaz Türk edebiyatının klasikleri arasına giren muazzam eseri Puslu Kıtalar Atlası çizgi roman oldu. Hem de ününe yaraşır çizgilerle!

...

Haberin devamı, çizgi romanın tanıtım filmi ve çizerin imza günü gibi detaylar için buraya tıklayın!

Haber: Gürkan Akkaya | Elendil_XX

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
Efsane bir iş ortaya çıkmış, video'nun sonunda yer alan kitap mı satışa sunulacak acaba, özel bir cild hazırlanmış sanırım?
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Bizim de bildiğimiz kadarıyla öyle. Bu Cuma piyasaya çıktığında cildi fiziksel olarak görebileceğiz :).

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Bu projeyi en başından beri tepkisiz bir şekilde takip ettim. Ama şimdi İlban Ertem gerçeğiyle yüzleşiyorum ve bu beni bayağı heyecanlandırıyor.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
İletişim Yayınları instagram hesabında kitabın fotoğrafını paylaştı. Ciltli olmayacak gibi duruyor ama gayet güzel.

Spoiler: Göster

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
Evis ama bu şimdi gösterip de elletmemek dedikleri gibi birşey oldu :) Videoya ciltli koyup satışa normal koymak ...

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
"Çizgi Roman Yolculuğu" 4. bölümünü İlban Ertem'e ayırmış.

Kendisinin "Puslu Kıtalar Atlası" çizgi romanını nasıl hazırladığını merak edenler bu adrese buyursun.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
Flood olacak ama. :P

Kitabı bugün çıkar çıkmaz gidip aldım.
Ertem'in çizgileri, sunuşu falan gayet hoş görünüyor ama kitabın cildi ciddi hayal kırıklığı yarattı bende. Video'da ki gibi bir cilt kesinlikle beklemeyin zaten. En azından sert karton kapak yapsalardı ama o da yok. Hadi kapağı geçtim, ben sayfaların kuşe kağıda basılı olacağını zannetmiştim ama bildiğin kitap hamuruna basmışlar ve renkler falan gayet sönük duruyor.

Her neyse cilt hayal kırıklığı ama içerik öyle olmayacak gibi. Romanı okumamış biri olarak hikayeyi de bayağı merak ediyorum, ilk fırsatta okuyacağım bakalım. :hömm:

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
Dün bende kitapçıya gidip baktım ve acı gerçekle yüzleştim :( Acaba yeni baskıda farklı bir yol izlerler mi

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Kuşe kağıt olsa çok süper olabilirdi tabi ama fiyatı çok can yakardı o zaman bence. Bu haliyle o kadar da kötü değil yahu.

Biraz başlarını okudum sadece ama fırsatını bulunca okuyacağım kitabı. Çok büyük bir emek, mutlaka diğer çizgi romanlar için de aynıdır durum ama kitabın boyutları büyük olunca sanırım beni daha bir etkiledi :P. Neredeyse her bir cümle için bir şeyler çiziyorsunuz. 2000 görsel dile kolay... Çok derin saygı duydum :) 

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Flood olacak ama aynı mesaja yazsam kimse görmeyecekti, kusuruma bakmayın.

Ankara'da 2 Nisan'da Puslu Kıtalar Atlası sergisi açıldığını biliyor muydunuz?! Ben bilmiyordum,  Kayıp Rıhtım bu haberi nasıl kaçırmış bilmiyorum (Rıhtım haber verse daha önce duyardım :P). 4 Nisan'da da İlban Ertem'e Saygı başlıklı bir etkinlik düzenlenmiş ve İlban Ertem okurlarla buluşmuş. (Ankara'da yaşayan biri olarak geç duymak üzdü :(). Neyse ki sergi 26 Nisan'a kadar devam edecek. Gidince sergiden fotoğrafları sizlerle paylaşırım :). Ankara'da yaşayanların CerModern'e uğramalarında fayda var ;).

Şuraya bırakıyorum etkinlik sayfasını da.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar malum daha önce ciltli umduk ama ciltsiz çıkmıştı. Neyseki iletişim bizi düşünmüş ve ciltli versiyonunu da satışa sunmuş. D&R'dan tüketici haklarına şikayet edecem blöfüyle yolduğum 50TL'lik hediye çekiyle kaptım hemen 1 tane :D Şuan elimde duruyor ben çok sevdim :)

Çevrimdışı Mag Hvel

• *
  • 28
  • Rom: 0
  • Gefangenschaft
    • Profili Görüntüle
D&R'da gördüm ve direk elime aldım,inceledim. Seyfettin Efendi'den sonra okuyacağım en keyifli Türk çizgi romanı olur herhalde.Bu hafta sonu satın alırım büyük ihtimalle.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar malum daha önce ciltli umduk ama ciltsiz çıkmıştı. Neyseki iletişim bizi düşünmüş ve ciltli versiyonunu da satışa sunmuş. D&R'dan tüketici haklarına şikayet edecem blöfüyle yolduğum 50TL'lik hediye çekiyle kaptım hemen 1 tane :D Şuan elimde duruyor ben çok sevdim :)

Ama bu haksızlık yahu, biz ne yapacağız şimdi elimizde ki bu kıytırık baskıyı? Ciltsizini göndereyim bana ciltlisini göndersinler o zaman ben anlamam.  :P

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle

Ama bu haksızlık yahu, biz ne yapacağız şimdi elimizde ki bu kıytırık baskıyı? Ciltsizini göndereyim bana ciltlisini göndersinler o zaman ben anlamam.  :P
Sen aceleciliğinin kurbanı oldun :) Ben baktım ciltli değil belki ilerde yaparlar diye bekleyim dedim iyi de yapmışım :D