Kayıt Ol

Batman Artık Türkçe!

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP)
Batman Artık Türkçe!
« : 16 Ocak 2014, 14:28:52 »

Düş gibi bir şey gerçekleşiyor ve Batman JBC Yayıncılık'ın aylardır süren gayretleri sonucu Türk okuruyla buluşuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Dünyanın en iyi dedektifi, Gecelerin Efendisi, Gotham şehrinin Kara Şövalyesi Batman'in 75 yıllık serüvenini, onu Türkiye'deki hayranlarıyla tekrar buluşturarak kutluyoruz.

Uzun bir aradan sonra Batman, Türkiye'de tekrar yayınlanmaya başlıyor.

JBC Yayıncılık olarak, Warner Bros. firmasının kuruluşu DC Entertainment ile tüm Batman ve yan karakterleriyle ilgili Türkçe Çizgi ve Grafik Roman anlaşması imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2014'te Kara Şövalye’nin hem yeni serilerini hem de klasikleşmiş başyapıtlarını okuyucularımızla buluşturacağız.

Siz değerli okurlarımızı, Scott Snyder, Frank Miller ve Neil Gaiman gibi ünlü pek çok yazarın Batman hikâyeleri; Greg Capullo, Andy Kubert, Lee Barmejo ve Tony Daniel gibi ünlü çizerlerin muhteşem çizimleri ile sıra dışı maceralara tanıklık etmeye davet ediyoruz.

Batman'in 75 yılını hem yayımlayacağımız çizgi romanlar hem de sürpriz aktivitelerle adına yakışır bir şekilde kutlarken sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

Saygılarımızla
JBC Yayıncılık

Not : Star Wars Klon Savaşları 8-9 , Deadpool : Marvel Evreni'ni Öldürüyor , Şemsiye Akademisi : Dallas Şubat ayı itibari ile basılmaya başlanıyor. Konu hakkında sorularınızı info@jedbang.com adresine mail olarak atabilirsiniz
Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP) http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Batman Artık Türkçe!
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2014, 15:25:48 »
Yaşasın, nihayet! Çoook uzun zaman olmuştu Kara Şövalye'nin maceralarını okumayalı. En son Büyük Mavi (sonradan 1 Numara Comics) yayınlamıştı galiba? Sonrasını hatırlamıyorum :P

Ama orada gizli ve en az bunun kadar süper bir haber daha var: Deadpool : Marvel Evreni'ni Öldürüyor. İşte bunun şerefine 10,000 krep yenir!

Chimichanga amigos!
Spoiler: Göster

Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2014, 16:12:15 »
Abi senin takip arada Hush, Year One ve The Killing Joke yayımlandı. Yani çizgi roman severler ara ara da olsa Batman özlemlerini dindirebildiler. Ama nerden baksan 5 senedir Türkçe Batman okumadım. Bunun en önemli sebebi ise DC'nin çok yüksek telif talepleri olduğu söyleniyordu. Anlaşılan 75. yıl geyiğine indirime gitmişler ;D

Neyse benim bu konuda diyeceğim tek şey klasikleşmiş Batman hikayeleri içinde Dark Knight Returns, Dark Knight Strikes Again, The Long Halloween ve Dark Victory umarım vardır yoksa acayip hayal kırıklığına uğrayacağım... Tabi şu listenin hepsini bassalar daha makbüle geçer ;D

http://www.ign.com/articles/2011/10/25/the-25-greatest-batman-graphic-novels?page=1
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2014, 17:46:55 »
Hangi Batman sorunuzu ÇROP Blog'a taşıdık, şimdi daha çok insan merak edecek :)

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2014/01/en-iyi-25-batman-grafik-noveli-acaba.html
Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP) http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2014, 01:39:48 »
Tower of Babel'le Son of Demon Türkiye'de geçen öyküler. Ben onları Türkçe okumayı tercih ederdim sanırım.

The Cult muhteşem bir din istismarı hikayesi, Batman: Strange Apparitions Batman'in düşmanları arasında galiba en az bilinen düşmanı Hugo Strange'in at koşturduğu muhteşem bir hikayedir bana göre (Joker'li bölümler de harikadır), Arkham Asylum ise farklı bir çizim ve tat sunuyor ki damak tadımızın gelişmesi için harika bir lokma olurdu :)

Bir yandan da ne basılırsa basılsın :) Basılsın da okunsun da JBC yenilerini, daha çoğunu bassın :.)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2014, 13:53:48 »
Ben de Dark Knight Returns'ü yeniden (Milliyet vermişti zamanında) okumayı çok isterim. Bir de  The Long Halloween'i bayağı merak ediyorum. Ama Ümit Abi'nin de dediği gibi yeter ki basılsın :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2014, 21:36:51 »

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2014, 21:43:27 »
Bu ne hız?  :ne
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2014, 08:10:15 »
Martta geliyormuşlar mit :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2014, 09:04:05 »
Hepsi mi Mart'ta çıkıyor? Bu arada verilen tarihlere inanmadığımı söylemem gerekir (yanlış anlaşılmasın, yayınevine güvenemiyorum). Genelde bu tarz konularda verilen sözler tutulmuyor.

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2014, 17:05:23 »
JBC'den Batman Açıklaması

Çok Fazla soru ve mail gelmeye devam ediyor  Web sitemiz açılana kadar buradan sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Mart Ayı itibari ile , ilk 3 ay boyunca çıkacak Batman Çizgi Romanları ( Çıkış sırasına daha karar vermedik )

Batman : Yeni Dünya
Batman : Gülen Adam
Batman : Dedektif Hikayeleri Cilt 1 : Ölümün Yüzleri

--------------------------------------------------------

2014'ün kalan ayları ve 2015'in başı itibari ile basılması kesinleşen diğer Batman yayınları ve serileri.

Batman : Noel
Batman : Yeni 52 Serisi
Batman : Kara Şövalye Dönüyor
Batman : Kara Ayna
Batman : Öldüren Şaka
Batman : İlk Yıl
Batman : ŞŞŞŞ

--------------------------------------------------------

Bu yayınlar dışında 2014 - 2015 ve 2016'ta basacağımız onlarca Batman yayınını daha var. Bu yayınların hangileri olduğunu zamanı yaklaştıkça size haber vereceğiz.

Sevgiler

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2014, 20:07:28 »
Jbc Yayıncılık sözünü tuttu ve Nisan'ın ilk haftası elimize ulaştı çizgi romanlar.
Her biri birbirinden şahane.
Spoiler: Göster

Sırada "Batman : Pelerinli süvariye ne oldu?" , ve Yeni 52'ler var.
Onlara da mayıs'ta kavuşacakmışız!.. 8)

------------------------------------------------------------------
Edit: "Batman : Pelerinli süvariye ne oldu?", idefix'te an itibariyle şatış'ta!..
Fazla bekletmek istemediler heralde... ;D
http://www.idefix.com/kitap/batman-pelerinli-suvari-ye-ne-oldu-neil-gaiman/tanim.asp?sid=YQUC842ZOP5P51S5UDE4

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2014, 13:47:14 »
Batman serisinden şimdilik sadece Gülen Adam'ı okuyabildim ama aldığım keyif muazzamdı doğrusu. Zaten işin içinde aslına sadık kalmış bir Joker olunca, üstüne üstlük hikayede çok başarılı yazılınca başka türlüsü de beklenemezdi zaten.

Aslında bugüne kadar Batman’in Joker’le ilk tanışmasını anlatan pek çok farklı macera okumuşumdur. Öldüren Şaka gibi mesela... Ama bunun yeri bende bir farklı oldu. Maceranın hem Gordon'un hem de Batman'in gözünden anlatılmasının da katkısı büyüktü. Daha ilk karesinden itibaren sizi avcunun içine alan hikayesi de cabası.

Ciltteki ikinci öykü “Tahtadan Yapılmış” da en az ilki kadar başarılıydı. Bu öyküde de ilk Green Lantern’la birlikte çalışan Batman’in dedektiflik yönüne odaklanıyoruz ve 50 yıldır çözülememiş bir seri katil vakasını araştırıyoruz. İkinci hikayedeki çizimlerin temizliği beni 90'lardaki çizgi-romanlara götürdü ve aldığım keyif kat sayısına tavan yaptırdı.

Kısacası şunu fark ettim... Batman okumayı özlemişim! Diğer kitapları okuyan arkadaşlar da yorumlarını buradan paylaşırsa hem fikir edinebiliriz hem de ufak bir tartışma köşemiz olabilir :) Yara Sinyali sizi çağırıyor!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #13 : 06 Mayıs 2014, 15:43:19 »
Cidden uzun bi süredir çizgi roman okumuyordum. Neil Gaiman hatrına başladığım "Pelerinli Süvari'ye Ne Oldu?" kitabı, devamını getirdi diyebilirim. Serinin finallerinden birisini Gaiman'a yazdırmak harika bi fikir. Nasıl, sorusundan çok, nedir, sorusu üzerine giden insanları seviyorum. Ayrıca kitapta Gaiman'ın yazdığı birkaç Batman macerası daha var. Onlardan da Poison Ivy hakkında olanı çok sevdim. O kadını daha çok görmek istiyorum.

"Gülen Adam" hikâyesini pek sevmedim, Joker biraz baydı galiba beni. Ama “Tahtadan Yapılmış” bayağı güzeldi. Green Lantern'i sevdiğime karar verdim.

"Yeni Dünya" hakkında ne desem bilemiyorum. Daha sert bi dünyanın başlangıcı gibi duruyor. Penguen'e o sonu yakıştıramadım.

En çok Yeni 52 Serisi'ni merak ediyorum açıkçası. Daha fazla Joker görmek istemiyorum nedense.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 06 Mayıs 2014, 16:00:01 »
Yeni Dünya hakkında da ben yazayım madem.

Yeni başlayacaklar için Batman çizgi romanlarına güzel bir giriş olmuş ama kötü bir şey var ki devamının 2015 yılında çıkması planlanıyor.

Eski hikayeden çok büyük değişiklikler yapmadan reset atılması bence iyi olmuş. Alfred'i eskisinden daha çok sevdim hatta. Fox eskisine göre biraz daha sert ve genç biri olarak yansıtılmış. Batman'e çıkışacak gibi hissediyor insan.

Bulduğum tek kötü yanı bir çok karakteri gösterebilmek adına koca sayfalar ayırmaları hikayede aksaklıklara neden olmuş. Harvey Dent'e hiç mi hiç gerek yoktu şu anda örneğin. Sonunda Riddler'ı gösterip bitirmesine de çok kızdım. Bekle dur şimdi.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.