Kayıt Ol

Saga - Brian K. Vaughan

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
Ynt: Saga - Brian K. Vaughan
« Yanıtla #15 : 20 Aralık 2016, 14:09:09 »
Raflarda çok denk geldim ama inat ya internetten uygun fiyata alacağım diye hep görmezden geldim. Neyse, ben gidiyorum hemen :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Saga - Brian K. Vaughan
« Yanıtla #16 : 15 Şubat 2017, 14:06:47 »
Eziş istiyom!

Saga'nın dördüncü cildini de okumuş (maalesef) bitirmiş bulunuyorum efenim. Bu seriye olan hayranlığım her ciltle birlikte biraz daha mı artıyor ne? Her seferinde "Bu ciltte artık düşüşe geçer. Aynı kaliteyi koruyamaz, beklentileri karşılayamazlar," dedikçe ağzımın payını bir güzel alyorum!

Bu ciltte olaylar iyice karışıyor. Alana ve Marko, Hazel'i büyütme derdiyle birbirlerinden uzaklamaya başlıyor. Artık tam bir bıcırık olan, yürümeye ve konuşmaya başlayan Hazel'se tüm tatlılığıyla sizi sizden alıyor.

Ama bu ciltte sahneyi çalan Robot Prens IV ve onun soyundan gelen televizyon kafalılar hiç şüphesiz. O anda hissettiklerine göre ekranlarında beliren görüntüler her seferinde beni benden alıyor. Kral Robot da görülmeye değer doğrusu. Ve tabii Prens'in cildin sonunda hiç beklenmedik biriyle hiç beklenmedik şekilde karşımıza çıkması da öyle...

Saga'daki her karakteri bu kadar beğenmek ve önemsemek çok tuhaf. Brian K. Vaughan ve Fiona Staples ikilisi bunu nasıl başarıyor bilmiyorum ama iyi veya kötü adam, asıl  ya da yan karakter olmalarına, hatta cinsel tercihlerindeki çeşitliliğe ve açıklığa rağmen her nasılsa hepsini önemsiyorsunuz sayfalar arasında boy gösteren tüm karakterleri.

Okuyun!

Not: 23. sayının kapağına bayıldım!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.