Kayıt Ol

Injustice - Gods Among Us

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Injustice - Gods Among Us
« : 05 Mayıs 2013, 14:28:19 »

Hiç Avengers'ın ya da Justice League'in kahramanlarının birbirine düşman olacağı aklınıza gelir miydi? Ya bu kahramanlar o meşhur "öldürmeme" fenomenleri bir kenara bırakıp suçluları öldürmeye başlasalar? Olayın ucu sizce nereye kadar gidebilir? İşte Injustice tam olarak bunu anlatıyor.

Bir Justice League hayranı olmadığım gibi içerdiği pek çok karaktere de sempati beslemiyorum. Oysa Mortal Kombat'ın yaratıcılarından çok farklı bir kurguya konu edilmişler de haberimiz yokmuş. (benim yokmuş en azından u_u).

Watchmen'i anımsatacak bir şeyler mi arıyorsunuz? Süper kahramanların bu "süperliğinin" tersine döndüğü o anı, halk dostuyken güçleri nedeniyle nasıl istenmeyen adam olduklarını görmek mi istiyorsunuz? Bunca yıldır (epey uzun süredir) iyiliğin timsali olan karakterlerin hareketlerini artık bir defa olsun sorgulamak mı istiyorsunuz? İşte Injustice tam olarak bunu soruyor.

İlk sayı Joker ve her şeyi kökünden değiştirecek planıyla başlıyor. Bu noktada belirteyim, ilk sayıyı bile size anlatmayacağım. Her neyse, Joker'in Süpermen üzerinden uyguladığı o zekice plan ve ardından gelen başarısı bize adeta bir ders oluyor. Sonrasında Süpermen'i birini öldürürken görüyoruz ve böylece onun tarafını tutan Justice League üyeleriyle belki de ekibin tek mantıklı düşünen ve onlara ters düşen Batman'e başbaşa kalıyoruz. O andan sonra savaşları bitirmeye, acıları dindirmeye kendini adamış kahramanlar (önceden de işleri bu değil miydi?) artık devletlerin politikalarıyla çelişmeye başladığında iş çığrından çıkıyor.

Sonrası mı? Kahramanların birbirine düşman olacağını söylemiştim, değil mi? O raddeden sonra da okurun kahramanları sorgulayışı, Batman'in deyimiyle "tanrılığa soyunmaları" ve halkı bağrına bastığı kahramanlarına karşı cephe alışına şahit oluyoruz.

Joker burada olsaydı muhtemelen, "Let the madness begin" derdi. Ancak dünyanın kaderini değiştiren planından sonra başına gelen şeye hayret edeceksiniz.

Son olarak serinin başlangıcında Batman'in söylediği bir sözü alıntılayarak tanıtımı sonlandırmak istiyorum

"Our world is now ruled by the iron fist -- of a man of steel."

16 sayıdan oluşan esere internetten ulaşabilirsiniz. Türkçe versiyonuna henüz rastlamadığımı da bildireyim. Ve unutmadan, 16. sayıda Bruce Wayne'e empati duymadan edemiyor insan.

Spoiler: Göster

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Injustice - Gods Among Us
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2013, 21:42:55 »
"Our world is now ruled by the iron fist -- of a man of steel."

Sadece bu söz bile beni tavlamaya yetti diyebilirim :P Daha önce de bahsini duymuştum ama oyunu klasik dövüş oyunlarından öteye geçmediği için ilgi duymamıştım pek. Fakat önce dün, sonra da bugün zevkine çok güvendiğim iki kişi tarafından övgüyle bahsedilmesi ilgime resmen tavan yaptırdı. Her şeyi başlatanın Joker, ilk yoldan çıkanın Superman ve mantığın sesinin ise Batman olması bayağı hoş detaylar. En kısa zamanda okuyacağım efendim, teşekkürler!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP)
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2013, 14:54:13 »
Dün itinayla ulaşıldı göz atıldı mutlu olundu duyurulur :)
Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP) http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2013, 16:53:02 »
Dün itinayla ulaşıldı göz atıldı mutlu olundu duyurulur :)

Ben de bu beğeniden dolayı mutlu oldum :). Dün iki arkadaş daha okuyup (onlar da tek seferde bitiriverdiler) bir hayli beğendiler.

Serinin yayınlanma aralığı haftalık galiba. Ben bir türlü yayınlanma takvimini bulamadım. Fakat heyecanla 17.sayıyı beklemeye devam ediyorum.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2013, 18:11:42 »
İndirildi, imkan bulundukça okunuyor  :hömm:

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2013, 20:45:21 »
İlk sayıyı okudum, oldukça eğlenceli ve şaşırtıcı başladı. Uzun zamandır DC çizgi romanı okumuyordum, bünyeye iyi geldi. Şöyle de iki sahne vardı ki kahkahalara boğdu beni.

Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs 2013, 20:28:55 »
İlk iki sayıyı okumuş bulunmaktayım, ikinci sayı pek bir heyecanlı bittiği için üçüncü ve dördüncü sayıları indiriyorum şu an. Güzel gidiyor, zaman buldukça okuyacağım gibi.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2015, 20:12:02 »
İkinci Yıldayım. Tek kelimeyle: Ef-sa-ne. Bayıldım. Müthiş. Okuyun kardeşlerim. Okuyun okutturun.

Seriyi okurken aklıma hep "Power corrupts, absolute power corrupts absolutely." sözü geliyor. Ki cuk diye oturuyor valla.

Ekleme: Güncele ulaştım şükür. Aslında biraz üzücü. Tek günde başlayıp buraya kadar geldim. Ne edeceğim ben şimdi. :(
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2015, 14:28:41 »
Quid Rides'ın heyecanlı mesajından sonra İngilizce okuyamayanlar için güzel bir haber verelim mi?

Çizgi Düşler bu çizgi romanı iki cilt peş peşe çok yakın zamanda bizlerle buluşturacak efendim!
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Seeker

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2015, 14:38:38 »
Quid Rides'ın heyecanlı mesajından sonra İngilizce okuyamayanlar için güzel bir haber verelim mi?

Çizgi Düşler bu çizgi romanı iki cilt peş peşe çok yakın zamanda bizlerle buluşturacak efendim!
Çizgi Feneri,çevirmişti seriyi biraz araştırırsan bulursun tahminimce.Türkçesi mevcut

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2015, 14:39:45 »
Arkadaş zaten seriyi okudu da, biz basılı hali için duyurduk :). Telifi alınmış, resmi çevirisi için yani. Yoksa elbette hayran çevirileri mevcut ve oradan da merak eden arkadaşlar okuyabilir.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2015, 14:57:23 »
Hazal'ın cevabına ek olarak yayınevinin dünden itibaren bu hayran çevirilerine gönderdikleri mesajı buradan da yayınlayalım, görmedim etmedim diyen kalmasın  :)

Alıntı yapılan: Çizgi Düşler
Balonlama yapan arkadaşlara şu mesajı gönderdik, eminiz paylaşımlar durur: "Arkadaşlar merhaba, Çizgi roman adına iyi şeyler yapmak ve daha çok okumak veya okutmak gibi bir hevesin ülkemiz okurlarının tamamında olduğunu biliyor ve bilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gönüllülük esasına göre haber yapan, inceleme yazan ve yeri geldiğinde balonlama yapan insanların da emeğinin az olduğunu düşünmüyoruz. Ama gelin görün ki resmi olarak Injustice'in tüm serisinin telifini Çizgi Düşler aldığı gibi hızla basarak okura ulaştırma hevesiyle çevirilerinin çoğunu tamamlatmış durumda. Üstelik bu çevirmenlerin ücretleri bile ödenmeye başlandı, hem de baskıya girilmeden. Grafikeri balonlamaya başladı ve evet o kişilerin de emeklerinin karşılığı ödeniyor... Sözün nereye geleceğini anlamışsınızdır... Lütfen paylaşımlarınızı durdurun ve mümkünse birçok balonlama sitesinin yaptığı gibi telifi alınmış Injustice'i paylaşımdan kaldırın. Bu karşılıklı saygı noktasında da resmi kurallar çerçevesinde de son derece yerinde bir hareket olacaktır. Salı veya başka bir gün herhangi bir Injustice paylaşımı olmamasına özen gösterirseniz kurumsal risk almış bir yayınevi olarak çok seviniriz. Sizler belki hiç bir şey kaybetmezsiniz ama evine ekmek götürme peşinde olan onlarca adamın ekmeğine mani olmamış olursunuz. Çizgi roman aşkınızın sürmesi dileğiyle, ÇİZGİ DÜŞLER"
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ekim 2015, 21:22:56 »
Haftaya çıkıyor diye duyuru geçti Çizgi Düşler. Sanki hiç okumamışım gibi heyecanlandım yalnız :D.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2015, 22:07:23 »
Vuhuuuu! Valla çizimlerini o kadar eleştirmeme rağmen ben de heyecanlandım. Tam koleksiyonluk bir seri. Alırım ki ben bunu 8)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Ekim 2015, 16:50:38 »
http://www.idefix.com/kitap/injustice-cilt-1-tanrilar-aramizda-tom-taylor/tanim.asp?sid=LUKS1GC0ZC6C316Q40RM

Hepimize hayırlı olsun.

Hem destek olmak, hem de Türkçe baskıyı koleksiyon maksatlı kütüphaneme eklemek adına alacağım.