Kayıt Ol

Seyfettin Efendi

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seyfettin efendi yakında çıkıyor!
« Yanıtla #45 : 05 Ağustos 2013, 10:29:19 »
Teşekkürler.

Bülend güzel tespit.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seyfettin efendi yakında çıkıyor!
« Yanıtla #46 : 17 Eylül 2013, 21:44:42 »

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Seyfettin Efendi
« Yanıtla #47 : 01 Ekim 2013, 18:39:36 »

Arka kapak yazısı:

İstanbul, 1924... Halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. Fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir İstanbul beyefendisi var.

Seyfettin Efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, İstiklal Harbi’nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği İfşa-yi Sırr Teşkilatı’ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan İsmail, fennî icatlarıyla mühendis Münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip Aziz ve keskin gözleriyle casus Esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak’aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken Anadolu’yu ve Trakya’yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar.

Teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak’ada, İstanbul’u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, İfşa-yi Sırr’ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. Dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan İstanbul’un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu olağanüstü maceraya şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.

"Yeditepe Canavarı" kitabının bulunduğu dükkanlar:

D&R
Remzi Kitabevi
İnkılap Kitabevi
www.idefix.com

ANKARA
Devr-i Alem Sahaf
Jedbang Collectibles

BURSA
Çizman Çizgi Roman Sahaf

ESKİŞEHİR
Şehir ve Ben Çizgi Roman Dükkanı

İSTANBUL / BEŞİKTAŞ
Arka Bahçe Çizgi Roman Dükkanı
Pegasus Oyuncak

İSTANBUL / TAKSİM
GON Çizgi Roman Kitabevi

İSTANBUL / KADIKÖY
Büyülü Dükkan
Büyülü Rüzgar
Flaneur Comics
Gerekli Şeyler
Özer Sahaf
POW Hobi Dükkanı

İZMİR / KARŞIYAKA
Baykuş Kitap

İZMİR / KONAK
Pınar Kitap

Ayrıca http://www.seyfettinefendi.com sitesinden sipariş yoluyla temin edebilirsiniz.

96 sayfa, 16 x 24 cm. 115 gr. kuşe, 22 tl.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seyfettin efendi çıktı!
« Yanıtla #48 : 01 Ekim 2013, 18:42:20 »
Seyfettin efendi çıktıktan sonra gelen yorumlar.

Kahramanlar Sinemada:
http://www.kahramanlarsinemada.com/seyfettin-efendi-ve-olaganustu-maceralari-cikti/

Geekyapar sitesinden bir inceleme:
http://geekyapar.com/konular/seyfettin-efendi-cizgiroman-dunyasinda-bomba-etkisi-yaratti/

Pelerinli sitesinden Seyfettin efendi hakkında yazı.
http://pelerinli.com/2013/09/seyfettin-efendi-ve-olaganustu-maceralari/

Pizagor ve Deli Saçmaları blogundan Seyfettin Efendi kitabı üzerine ayrıntılı bir inceleme.
http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2013/09/seyfettin-efendi-ve-olaganustu-maceralar.html?spref=fb

Altevren Gurme'den Seyfettin Efendi incelemesi. Kitap hakkında hafif ipuçları (spoiler) barındırıyor haber vermiş olayım.
http://gurme.altevren.net/?p=450

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seyfettin efendi çıktı!
« Yanıtla #49 : 04 Ekim 2013, 21:48:23 »
Seyfettin Efendi bugün Radikal kitap ekinde.
Yalın Alpay'ın incelemesiyle birlikte.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Seyfettin Efendi
« Yanıtla #50 : 25 Ocak 2014, 11:27:43 »
Bu kitapta Seyfettin Efendi’nin internetten yayınlanmış ilk macerası “Bir İntihar vak’ası”nın yanı sıra Seyfettin Efendi ve arkadaşlarının farklı zamanlarda ve farklı mekanlardaki maceralarını okuma fırsatı bulacaksınız.
Kitabın önsözü Ege Görgün’den.

Kitaptaki yazar ve çizerler şöyle:

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri" yakında geliyor!
« Yanıtla #51 : 31 Ocak 2014, 19:44:23 »
İçindekilerden örnekler.

İlk hikayemiz "Bir İntihar Vak'ası". İnternette yayınlanan ilk Seyfettin Efendi Macerası.

Okumak isteyenler buradan ulaşabilir:
http://www.mediafire.com/download/odotcfbrcxr3348/birintiharvakasi.pdf

İkinci Hikaye "Bir cinayet soruşturması". Roman Kahramanları dergisinin 7. sayısında siyah-beyaz olarak yayınlandı.

"Esrarengiz Hikayeler"de elden geçirilmiş ve renklendirilmiş hali yayınlanacak.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Seyfettin Efendi
« Yanıtla #52 : 05 Nisan 2014, 10:56:36 »

Facebook'tan etkinliğe bakmak için:
https://www.facebook.com/events/1410260759240915

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri açılış.
« Yanıtla #53 : 11 Nisan 2014, 13:00:38 »

20 Nisan'da gösterimi yapılacak tanıtım filminden bir kare.
Filmi Yunus Emre Güler vücuda getirdi, müziği Monsieur Fingers icra etti.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 15 Nisan 2014, 09:53:30 »
Sürpriz hediyeler demiştik...
İşte birincisi: Kitabın içinde bulunan ve Kargart'da sergilenen fotoblok baskılar.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri Açılışı
« Yanıtla #55 : 16 Nisan 2014, 01:48:39 »

Devrim Kunter’in kahramanı Seyfettin Efendi’nin yeni albümü, 22 yazar ve çizerin katkısıyla hazırlandı. Kutlaması ise 20 Nisan Pazar günü Büyülü Dükkan’da bir imza günüyle gerçekleşecek.

Devrim Kunter’in yarattığı çizgi roman kahramanı Seyfettin Efendi yeni kitabıyla raflarda yerini aldı. Üstelik bu sefer farklı yazar çizerlerin desteğiyle oluşturulmuş 22 kişilik bir kadroyla beraber. Kısa maceralardan oluşan bu albümde Seyfettin Efendi ve arkadaşlarının Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminden II. Dünya Savaşına kadar gelen geniş bir zaman diliminden hikayeleri var. Yeni seri “Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri” Seyfettin Efendi ve dünyasını daha yakından tanımak isteyenler için iyi bir fırsat.

10 Farklı Hikaye:

Bir İntihar Vak’ası
    Bir Cinayet Soruşturması,
    Sabahçı Hasan’ın gece düşleri
    Derinkuyu Muamması
    Heykeldeki Sır
    Ab-I Hayat
    Yedi Uyurlar
    Katil Palyaço
    Gölge Hatun
    Schrödinger’in Köpeği

9 Yazar:

Devrim Kunter
    Mehmet Berk Yaltırık
    Cihan Türe
    Ümit Kireççi
    İlke Keskin
    Kadir Özen
    Yalın Alpay
    Sadık Yemni
    Hakan Tunga Kalkan

13 Çizer:

Devrim Kunter
    Hakan Duman
    Emir Yardımcı
    Yasemin Baran
    Elif Kut
    Rıza Türker
    Mehmet Özen
    A. Gökhan Gültekin
    Sümeyye Kesgin
    Gülden Kunter
    Cansın Çağlar Özdemir
    Ömer Tunç
    Necmi Yalçın

Ege Görgün’ün önsözünden:

“Bana hayal gücünden beslenen, bilinen resmi tarihe takılmadan geçmişin akislerine kendince yorumlar getiren ama bunu yaparken de “gerçek” tarihle ters düşmeden ortaya inandırıcı bir tarih-kurgu koyan kaç tane Türk eseri sayabilirsiniz?”

Arka Kapak Yazısı:

“…Memleketin içinde bulunduğu buhran sebebiyle bu ve benzeri esrârengiz vak’alar gözardı edilmekteydi.

İmparatorluğun can havliyle yağdırdığı talimatları izleme hususundaki gönülsüzlüğümü idrak eden komutanlar, bu esrârengiz vak’aların arasında benim de kendi rızamla göz önünden kaybolmamdan, harp sırasındaki sahte vefatımdan duydukları kadar olmasa da bir memnuniyet duymuşlardır elbet. Harbin ardından İfşa-yi Sırr teşkilatını kurmama dair tebliği iletmesine değin birkaçını açıklığına kavuşturduğum, aklın ve bilimin sınırlarını zorlayan bu meselelerin, teşkilat bünyesinde çözeceğim bazılarına yol göstereceğini Osman Paşa benden evvel öngörmüştü. Teşkilat ile fevkalâdeliğin ilmikleri arasında o devir için ucu meçhul bir yolda seyretmiş olsam da esrarengizliğin türlerini hayatım boyunca tecrübe edecektim. Dolayısıyla bu yapraklar, teşkilatla alakalı vak’aların haricinde kalmış, evraklara düşülmemiş bu ve benzeri esrarengiz vakalardan aklımda kalanları kayda geçirmeme vesile olacak.”

Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları albümleriyle İfşa-yi Sırr teşkilatının maceralarını Seyfettin Efendi’nin hususi notlarından derleyip bize aktaran Devrim Kunter, meslektaşlarının yardımıyla bu kez aynı notlardaki müstakil esrârları hikâyeleştiriyor.

1911-1935 seneleri arasında Seyfettin Efendi ve dostlarının açıklığa kavuşturduğu, kimisinde o dönemin ve ilerleyen senelerin müstesna zatlarının, eşyalarının ve mekanlarının bulunduğu bu on vak’ayı çizgiye kazandırmış olmanın heyecanını ve sevincini bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Son olarak yine 20 Nisan’daki etkinlikte gösterimi yapılacak tanıtım filminden bir kareyle haberimizi sonlandırıyoruz. Katılanlara şimdiden iyi eğlenceler!

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 18 Nisan 2014, 10:27:13 »
Hediyeler devam:
Doğuş Üniversitesinde sergilenen Seyfettin Efendi sayfaları.
Esrarengiz Hikayeler harici Olağanüstü Maceralar'ın birinci albümü Yeditepe Canavarı ve Eylül'de çıkacak ikinci albüm "Hayırsız Ada"dan sayfalar da var.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Seyfettin Efendi tanıtım filmi
« Yanıtla #57 : 21 Nisan 2014, 08:39:21 »
İlk gösterimini dün yaptığımız kısa tanıtım filmini bağlantıdan izleyebilirsiniz.
Filmi Yunus Emre Güler vücuda getirdi, müziği Steady Fingers icra etti.

http://vimeo.com/92037475

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
Seyfettin Efendi
« Yanıtla #58 : 24 Nisan 2014, 08:08:14 »
Yeni kitap hakkında düşüncelerinizi buraya yazabilirsiniz.

İnternethaber'den Bülent Tellan ile röportaj yaptık.
http://www.gazeteciler.com/roportaj/seyfettin-efendi-maceralarini-anlatti-76067h.html

Öteki Sinema'dan Fatih Yürür inceleme yazmış.
http://www.otekisinema.com/seyfettin-efendi-ve-esrarengiz-hikayeleri/

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #59 : 02 Mayıs 2014, 15:26:02 »
Kitap fuarı sağ olsun, geçen hafta pençelerimi geçirebildim Seyfettin Efendi'ye. Gerçi ben mi onu ele geçirdim, o mu beni etkisi altına aldı bilemedim. "Olağanüstü Maceraları" cildindeki macerayı oldukça sevdim. Seyfettin Efendi kadar, ona eşlik eden diğer karakterler de hem oldukça sevilesi hem de akılda kalıcı. Favorim tam bir Osmanlı olan İsmail oldu. Esat ve Münevver de hemen onun ardından geliyor. Konuyu tarihi gerçeklere bağlaması ve tabii ki yurdum topraklarında geçmesi diğer büyük artıları. Devrim'in muhteşem çizgilerinden fazla söz etmeye gerek yok zaten, her zamanki gibi her bir karesi fevkaladenin fevkinde.

Esrarengiz Hikayeler ise daha kısa maceralardan oluşuyor. Bir intihar vakası, Yedi Uyurlar ve Schrödinger'in 'köpeği' bu ciltteki favori öykülerim oldu. Yine de keşke daha uzun olsalardı demekten kendimi alamadım, çünkü daha konuya tam ısınamadan bitiveriyorlar. Sayfa sınırlaması olunca normal tabii. Belki de bir dahaki sefere daha az hikaye, daha doyurucu içerik yönetimi tercih edilebilir.

Sevgili Devrim'in ve emeği geçen diğer değerli dostların emeğine sağlık.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.