Kayıt Ol

Ultimate X-Men

Çevrimdışı Berker

• **
  • 55
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ultimate X-Men
« : 08 Temmuz 2010, 14:30:49 »
Ultimate X-Men, Marvel Comics'in uzun yıllardır devam eden çizgi roman dizisi X-Men'in, yeniden gözden geçirilmiş modern bir versiyonudur..Bu seride vuku bulan olaylar, ana Marvel evreninden bağımsız olan Ultimate Marvel Evreni'nde geçmektedir..

Başroldeki kahramanlarımız, hepimizin de tahmin edebileceği gibi, sıradışı genlerinin hem her birine olağanüstü güçler ve özellikler kazandırdığı, hem de onları insanlığın geri kalanından ayırdığı süper-insan (mutant) grubu X-Men'dir.. Başlarında ise dünyanın en güçlü telepatı Profesör Charles Xavier bulunur.. Dizi çoğu zaman aksiyon ve macera yüklü ilerlese de, kimi zamanlar azınlık, ırkçılık, önyargı, hoşgörüsüzlük vs. gibi belli başlı sosyal sorunlara da gönderme yapabilmektedir..Hikâye, karakterler ve kurgu, orjinal X-Men dizisini takip eden okurların bir çoğuna tanıdık gelecektir..Buna rağmen, Ultimate X-Men'de, normal X-Men dizisinden farklı olarak, alternatif gelecekler, paralel boyutlar ya da dış uzayda geçen maceralar gibi doğaüstü ve mistik öğeler bulunmaz..Ayrıca X-Men ekibinin gizli kimlikleri yoktur, mutantlar ise toplumda azınlık muamelesi görüp horlanmaktadırlar..

Dizi, 2001 yılında senarist Mark Millar ve çizer Adam Kubert ile başladı.. Ağustos 2006 itibarı ile Robert Kirkman tarafından yazılıp, Tom Raney ve Ben Oliver ikilisi tarafından çizilmektedir..

-Men

Ultimate X-Men

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
Ynt: Ultimate X-Men
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2010, 19:19:13 »
Arkabahçe tarafından bir kaç cildi yayımlandı.Ben 2. cildi okudum ve çizimler olsun hikaye olsun çok hoşuma gitti.Özellikle x-Men hayranlarının kaçırmaması gereken bir çizgi roman.Ayrıca sadece hikaye olarak değil verdiği mesajlarada dikkat edilmelidir.Özellikle Irkçılık ve önyargı gibi sorunlara bolca değinilmiş.
Chief, I can't take it no more.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2012, 21:51:04 »
X-MEN klasik serisini de okuyun, okutturun(Türkiye`de sadece 1 ve 2 çıktı).
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2013, 20:25:28 »
Bilindiği üzere Ultimate Evreni, Ultimate Comics başlığı altında devam ediyor. 24. sayıdan itibaren ise (Mart 2013) Türk çizer Mahmud A. Asrar ise Ultimate Comics X-Men'nin çizeri olarak karşımıza çıkacak. Supergirl ile zaten adından sıkça söz ettiren çizerimize daha nice başarılar diliyorum...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.