Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı calrathian

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Biz Hala Kralların Yolu’nu Beklerken…
« Yanıtla #15 : 29 Aralık 2013, 14:15:08 »
Bi' haber var mı acep?

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Ocak 2014, 22:16:42 »
Kimse bosuna beklemesin. Bu verdikleri cevabi ayni kelimelerle iki sene once bu forumun okur hattinda bulabilirsiniz. Bizzat yazarin kendisine mesaj atin twit falan atin sikayet edin bence.
Bu arada Kralllarin Yolu muhtesem bir kitap. En az on serilik bir serinin baslangici oldugunu da soyleyim, meraklisi ona gore baslasin. Serinin ikinci kitabi mart ayinda cikacak. Ikinci kitabi Brandon Sanderson 2013 da yazdi bitirdi, 2013 de ayrica zaman carkinin final kitabi Isigin anisi basta olmak uzere en az 3 baska kitap daha yayinlanmisdir. Bu kadar caliskan bir yazarin kitabinin bitmis cevirisi ise guzel ulkemizde 2 senedir basilamamakta.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #17 : 13 Ocak 2014, 21:09:44 »
Yazara tweet atınca çok bir şeyin değişeceğini sanmıyorum ama cidden Brandon Sanderson çok müthiş bir yazar.
Arkadaş yayınları bir şekilde iteklenmeli, yoksa bu adamlar yüzyıl sonra hâlâ bekleyin diyecekler. Gerçi dikka edeniniz, hatırlayanınız var mı bilmem ama arkadaş yayınları yetkilileri 2015'e kadar çıkarırız demişlerdi... Eğer iş böyleyse, bir yılımız var gençlik...
İnsan, hayalleriyle vardır.

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Mart 2014, 15:15:00 »
Yazdığınız mesajları hafiften gülümseyerek okudum; yanlış anlamayın lütfen, gülümsemem ciddiye almadığımdan, yazdıklarınızı komik bulduğumdan ya da bana tepki göstermenizi gerektirebilecek herhangi bir neden yüzünden değildi. Yüzüme yayılan hafif gülümseme aynı mesajları yirmi yıl önce de okuyor olmamdandı. Fantastik edebiyat okuyucusu söz konusu olduğunda, durum bir yirmi sene sonra da farklı olmayacak sanırım. Öyle ya da böyle, okuyucunun kitaba ilgi göstermesi her zaman ve her şekilde güzel bir şey...

Laf salatasını bırakıp işitmeyi beklediklerinizi söylemem gerekirse, Kralların Yolu'nun yayın aşamasına geldiğini haber vererek başlayabilirim. Evet evet, yanlış duymadınız. Kitap yayın aşamasında ve "çok kısa bir süre sonra raflarda olacak". :)

Gerçekten de...

Hatta bir iki detay vermek gerekirse, tek cilt olarak yayınlanacağını, son okumasının falan bittiğini, üzerinde yapmam gereken birkaç değişiklik kaldığını ve bunlar biter bitmez de, en geç 10-15 gün içerisinde matbaaya göndereceğimi söyleyebilirim.

Biraz daha sabır lütfen...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Mart 2014, 15:48:37 »
Mistborn için de bilgi verebilir misiniz Boğaç Bey? Onda da yüzümüz gülecek mi :)?

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2014, 17:01:44 »
Tabii ki... Mistborn'un birinci cildinin çevirisi bitmiş durumda. İkinci ve üçüncü ciltlerin çevirileri ise devam ediyor. "Çok yakında" raflarda olur diye tahmin ediyorum. :)

Çevrimdışı fantastiksever

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Mart 2014, 18:26:11 »
Yihuuu

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Mart 2014, 18:43:21 »
Nihayet!... :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Mart 2014, 23:06:54 »
Günün güzel haberlerini almış bulunuyorum şu an. Hadi hayırlısı :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Mart 2014, 01:42:56 »
Az önce öyle bir sevindim ki annem bile ne oluyor diye sordu. B bu müthiş bir haber! :D
Fakat yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum. Bunu sakın kötü bir şey olarak almayın ya da bana kızmayın lütfen ama sormazsam rahatlayamayacağım.

Kitabın çıkacağı konusu bir iki yıl önce de gündemdeydi ama iki senelik bir gecikme yaşandı. Acaba bu gecikmenin sebebi nedir? Her hangibir teknik problem, orijinal kapağın beklenmesi -ki eğer o kulanılacaksa- falan mı? Yani gerçekten merak ediyorum, sonuçta ortada koca bir iki yıldan bahsediyoruz.

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Mart 2014, 13:45:02 »
Ben nasıl hissettiğinizi anlıyorum tabii ki ama bahsettiğimiz kitap 1100 sayfa. Böyle bir kitabın çevirisi, düzeltileri ya da baskı hazırlıkları uzun zaman alabiliyor. 2 yıl az bir zaman değil, ben de farkındayım ama 1.100 sayfalık bir kitabın hazırlığı kolay olmuyor.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 11 Mart 2014, 14:04:28 »
Uzun süre kitap almayacağım dediğim bir döneme denk geldi. Ama istisna yapacağım sanırım. Teşekkürler güzel haberler için.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 11 Mart 2014, 18:26:40 »
Evet, çıkışını merakla bekliyorum. Ve çok da sabırsızlanıyorum.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 11 Mart 2014, 23:44:18 »
Arkadaşlar, uzun bir süre cevap yazamadığımızı için kusura bakmayın. İnanılmaz bir yoğunluk içerisindeydik.

...

- The Way of Kings'in çevirisi tamamlandı. Ancak şimdi kontrol, denetleme ve yayına hazırlık aşamaları başladı. Ne yazık ki bir kitabı en iyi şekilde hazırlamak oldukça zaman alıyor. Bu işe başladıktan sonra kitabı yayına hazırlamanın ne kadar uzun bir zaman aldığını gördüğümde ben de şaşırmıştım :)

Umarım sorularınızı bu cevaplarla giderebilmişimdir.

Bu alinti iki yil oncesine ait. Ceviri bitti denilen mistbornun ne zaman yayinlanacagini varin siz dusunun.

Bu arada tam olarak bir hafta once Stormlight serisinin ikinci kitabi Words of Radiance orjinal dilinde yayinlandi. Kitabi cikar cikmaz ebook olarak aldim okudum. 1080 sayfalik oldukca kalin bir kitap ama nasil geldi gecti anlamadim bile.
Tek kelime ile muhtesemdi. Brandon Sandersonun simdiye kadar yazdigi en iyi kitap oldugunu dusunuyorum. Gittikce kendini gelistirip surekli daha iyi eserler veriyor.
Words of Radiance okuyucuyu yerden yere vurup sarsiyor. Olaylara karakterlere o kadar bagliyor ki gozler nemden kurtulamiyor bazen. Azar azar anlatilan yan karakterlerle oldukca ayrintili bir dunya kuruluyor. Bu hikayenin gelisimini, dunyasinin zenginligi acisindan zaman carkina benzetiyorum. Ilk olarak belli bir merkeze odakli baslayan hikaye tum dunyayi belki daha da fazlasini kaplayacak bir yola giriyor.

Eger bir gun olurda bir gun biz gocup gitmeden ilk kitap, mistborn serisi yada herhangi bir baska Brandon Sanderson kitabi daha turkce yayinlanirsa ilk firsatta onlari da satin alacagim. Ama yazar bu ceviriler bitene kadar 5-10 kitap daha yayinlar. Adam asiri hizli yaziyor.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #29 : 12 Mart 2014, 13:59:14 »
Bu mesajınınz hiç iyi olmadı ama :D Zaten hevesle ve merakla beklediğimiz bir kitabın ikinci cildinin de ilki kadar iyi olması okuma iştahımı feci kamçılıyor.

Sevdiğim kitapların (mistborn, dresden, witcher) İngilizcelerini okumamak için uzun zamandır direniyorum ama direncim artık kırıldı kırılacak. :/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.