Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralların Yolu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #60 : 15 Nisan 2014, 15:51:01 »
Yayınevi'nin oyalama taktikleri, başka bir açıklaması yok. Bu tavırlarıyla artık en az güvendiğim yayınevleri arasında ilk 3'e oynarlar.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 15 Nisan 2014, 16:27:11 »
Arkadaşlar "baya baya bir güvenilir" kaynakların dediğine göre kitap matbaaya bugün-yarın gitti gidecek. Aşağı yukarı tahminim 20 güne gelir ama bu sefer sanırım kesin geliyor

Hayırlı uğurlu olsun hepimize :)

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 15 Nisan 2014, 17:33:44 »
Kitabı elimize almadan bu "çıkacak" haberlerine inanmayacağız artık anlaşılan.. :P

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 15 Nisan 2014, 18:04:27 »
 :ne Matbaaya verildi de gelmesinde problem vardı sanmıştım. Keşke şu sıralarda çıkmış olur demeselerdi de biz de böyle beklentiye girmeseydik. Amaçları bezdirmekse bu konuda üstlerine yok
''think about it''

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #64 : 15 Nisan 2014, 18:39:42 »
Doğrudur, Işığın Anısı sadece sekiz ay sonra çıktı türkiye'de. Demek ki bir çeviriyi yapmak, diğer işlemler falan iki seneden daha kısa sürebiliyor. Ben artık bir şey diyemiyorum. Tanıtım yazısı hazır, ön okuması bir senedir bekliyor, e daha ne kaldı geriye?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 16 Nisan 2014, 14:22:03 »
Stealhard'ın filmi çıksın, sükse yapsın ondan sonra piyasaya sürüp voleyi vuralım diye düşünüyorlar belki de, kim bilir

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #66 : 16 Nisan 2014, 14:34:57 »
Ya arkadaşlar :) Siteminizi anlıyorum, tamam. Ben de kırgınım kendilerine. Özellikle de "Çıkıyor!" dedikten sonra bunca zaman bekletmeleri beni bayağı üzdü. Ağzımıza bir parmak bal çalıp kaçtılar tabiri caizse. Müthiş bir pazarlama hatası yaptılar. Ama bu kadar da ezmeyin insanları yahu... Sonuçta buraya gelip sorularımızı yanıtlıyorlar öyle ya da böyle. Bakın kaç tane başlık var, kaçı aktif? İki, bilemedin üç. Siteminizi daha güzel yollarla belirtmeniz dileklerimle...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 16 Nisan 2014, 15:07:02 »
sitemin ana kaynağı senelerdir insanları oyalamaları olsa gerek. 5-6 ay önce bir yorumlarını görmüştüm, elantris in başarısız satışından sebep yayınlamıyoruz diye. onların da ticari kaygıları olması normal ama keşke ümitlendirmeseler insanları :)

ve bu siteyi canlandırmanın bir yolunu bulmak lazım. konular hiç aktif değil. fantastik kitap seven bir avuç insanız sonuçta ve bu site bizleri bir araya getirmesi bulunmaz bir fırsat olmuş ama pek değerlendiremiyoruz işte

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 16 Nisan 2014, 16:41:19 »
Her sene belli dönemler sitedeki durgunlukla ilgili üyelerden bu tür mesajlar alıyoruz :). Ama yaz da geliyor bir yandan. Özellikle yaz aylarında insanlar tatil dönemine girince okuyacak/yazacak daha çok şeyleri oluyor.

Şimdi sınav dönemleri olduğunu da unutmamak gerek. Azıcık sabır :).

Kitapla ilgili de söylemek istediğim bir şey var. Arkadaş Yayınevi'ne gerçekten çok kızgınım. Ama Farus'un da tecrübelerini bilen biri olarak belirttiği süreyi sabırla beklemeyi düşünüyorum. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Yine söylenenler yerine gelmezse o zaman zaten bu kitabı bekleyen herkesin sitemi burayı gümbür gümbür inletir :D.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 16 Nisan 2014, 19:15:24 »
Eh, bekleyelim. Zaten hayatta hep bir şeyleri beklemiyor muyuz? :)

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 17 Nisan 2014, 14:38:10 »
Kitap gercekten piyasaya cikmadan yayinevenin tek bir lafinan inanmiyorum. Brandon'un en guzel kitaplarindan birine su anki durumu reva gorenler, ayni yazarin tum cosmere(Brandon'un epik kitaplarinin gectigi evren) kitaplarinin yayin-haklarina da sahip. Bence de darkone'in dedigi gibi filmi falan cikarsa voleyi vururuz hesabiyla yayin-haklarini almislardir. Ama yayinevine kotu bir haberim var, mistbornun film haklarini alan sirket projeden vazgecti.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #71 : 17 Nisan 2014, 16:35:28 »
Telifi alırsın, kitabı basarsın ve satış rakamlarına göre karını-zararını hesaplarsın. Olay bu değil midir tam olarak? Yani kitabın telifi alınmış, çevirisi yapılmış, kapağı hazırlanmışken daha neyi bekliyorlar anlamak güç gerçekten. Hayır yani şu saatten sonra biz vazgeçtik deseler, ödedikleri telif bedeli bunlara geri ödenecek mi? Sözleşmede böyle maddeler var mı acaba? Emin olmamakla birlikte çok saçma bir durum olacağı için, ben ihtimal vermiyorum. Hal böyle olunca, yapmaları gereken tek şey, kitabı basmak ve satışa sunmak. Kitabı basmayıp, satışa sunmadıkları her gün aleyhlerine işliyor. Haliyle de ödenen para geri gelmiyor, yayınevi zarar ediyor. Okurların yayınevine güvenlerinin sarsılması da cabası.

Yanlışsam düzeltin.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 17 Nisan 2014, 18:03:29 »
Arkadaşlar, bir yayıncı dostumdan duyduğum şeyi sizlerle de paylaşmak isterim.

Şu an ciddi bir kağıt sıkıntısı tüm yayın sektörünü vurmuş durumda. Yurtdışından kağıt temin etmeye çalışıyormuş çoğu yayınevi. Matbaalarda kitaplar sıraya girmiş bekliyor, ortada kağıt yok. Açıkçası böyle bir ihtimal olduğunu bile bilmiyordum. Ancak bana bunları anlatan kişi de bir yayınevinin (adını vermeyeyim hoş olmaz, başı yanmasın) editörü. Bu bahsettiklerimi daha önce Farus da bu başlıkta söylemiş. Ben sadece Arkadaş Yayınları için geçerli sanıyordum ama ciddi ciddi herkesi etkiliyormuş.

Benzer bir durumu İhsan abi ile de konuşmuştuk. Nisan ayında çıkması planan bazı kitaplar böyle böyle ertelenmeye başlamışlar.

Peki ben burada Arkadaş Yayınları'nı mı savunuyorum? Hayır. Ama piyasayı vurmuş böyle bir durum var, bilginiz olsun istedim. Beklediğimiz başka kitapların da bu durumdan etkilenmesi çok olası (hatta etkilenmiş gibi duruyor).

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 17 Nisan 2014, 19:08:46 »
Şunu gerçekten merak ediyorum. Elnde bir kitap tutmanın apayrı bir tadı var anlıyorum, ki bir görme engelli olarak bir ktabı elimde tutmak bana da müthiş bir haz veriyor, ama yayıncı kuruluşlar neden e kitap olarak çıkarmayı düşünmüyorlar? Tamam, kitap ellerinin arasında olmaz ama yine de okuma şansı bulabilirsin. Gerçi okuyan kesimin, hele fantastik kitap okuyan kesimin ne kadar az olduğunu düşünürsek cevap çıkıyor sanırım.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 18 Nisan 2014, 10:20:06 »
Serinin ikinci kitabinin ciktigi mart ayinda muthis bir Brandon Sanderson havasi vardi. Heryerde yazar ve kitap konusuluyordu. zaman carkini saymazsak, yazarin en fazla beklenen kitabi olmustu. En cok satanlar listesinde 1 numara olmustu. O bir ay onceki dalga yakalanabilseydi, yayinevi bekledigi kari yapardi.
Kagit sorunu gercekse o konuda belki bisey diyemeyiz ama bitirdik dedikleri kitabi neden 2 senedir beklettiklerini sorariz o zaman. 2 senedir kitap basamiyo mu bu yayinevi yoksa. Kitaplari yayina hazirlama uzunmus falan filan biraz mazaret uydurmak gibi geliyor. Cok cabuk cevrilip yayinlanan kitaplari biliyoruz.
Bu kadar kizip elestiriyorum ama yine de kitap ciktiginda edinicez en kisa zamanda.