Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralların Yolu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #150 : 29 Mayıs 2014, 15:52:05 »
Daha seriye başlamadan çıkardığımız yaygaraya bakıyorum da kitabı okuduktan sonra kıyamet olmasa da bayağı bir şeyler kopacak :D
''think about it''

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 29 Mayıs 2014, 20:46:51 »
Pek umudum yok ama umarim arkadas yayinevinden birileri izliyodur ilgi seviyesini. Ikinici kitabin cevirisine baslamak icin satislari bekliceklerse bir kac ay, daha buyuk kiyamet olacak.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #152 : 30 Mayıs 2014, 01:29:05 »
Gördüğüm gibi üye olup sipariş verdim haydi hayırlısı! :D
Ya bu arada bir şey soracağım. Görme engelli olduğum için kitabı bilgisayara tarayacağım, sığar mı tarayıcıya, bir problem olur mu?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 30 Mayıs 2014, 10:05:04 »
Gördüğüm gibi üye olup sipariş verdim haydi hayırlısı! :D
Ya bu arada bir şey soracağım. Görme engelli olduğum için kitabı bilgisayara tarayacağım, sığar mı tarayıcıya, bir problem olur mu?

Kitap, 16x24cm 5cm civarı kalınlığı var, sorun olacağını zannetmiyorum.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 30 Mayıs 2014, 11:19:09 »
Arkadaş yayınlarına zerre güvenim kalmadığından kitabı çok okumak istesemde almayacağım ayrıca yayınevinin 2012 yılında  "çeviri bitti, kitap redaksiyonda " (bkz: Yayınevleri soru bölümü) deyip kitabı 2.5 yıl sonra yayınlamalarına  bakılırsa seriyi tamamlacaklarınada inanmıyorum. Umarım Arkadaş bir kere olsun beni yanıltırda 30 sene sonra "vay be helal olsun bak seriyi bitirmişler" diyebilirim. :hönk
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 30 Mayıs 2014, 12:06:51 »
vallahi yayıncılık sektörünün az buçuk içinde olan birisi olarak şunu söyleyeyim, hiçbir şey dışarıdan görüldüğü gibi değildir. Okuyuculara yansıtılmayan çok şey var.

Belki gerçekten 2,5 sene önce hazırdı her şey ama bizim göremediğimiz yayınevini ilgilendiren şeyler oldu ve kitabın basım süreci yavaşladı. Bu kadar önemli ve büyük bir kitabı hazırlamak çok zordur eminim.

Hatta o zamanlar Brandon tanınmıyordu. Kitabı bassalar yazar tanınmadığı için belki de 2.sini yapmayacaklardı. (bkz: Game Of Thrones, ilk arkabahçe bastı.)(bkz: Harry Potter, ilk Dost Kitapevi bastı. Ama yazar tanınmadığı için satmadı.)

Şu anda yazar tanınıyor belki bu bekleme serinin geleceği için daha iyi oldu. Satışları umarım iyi olur ve yayınevi 2.kitabı bir an evvel çıkarır.

Bu arada kitabı aldım ve 20-21 tane resim var içinde, kağıtı çok güzel kadife gibi.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 30 Mayıs 2014, 17:03:00 »
Dün sabah saatlerinde sipariş verdiğim kitap bugün elime geçti! Çok hızlı gönderdiler, mutluyum ^^.

Hemen kitabın fiziksel özelliklerine dair notlarımı düşeyim:

- Arkadaş Yayınları'nın neden döne döne kağıt aradığını şimdi anladım bu sayede. Gerçekten de kağıt yumuşacık. Değişik bir kağıt seçmişler, kuşe kağıdı gibi. Elinizi sürtünce pürüzsüz bir his veriyor.

- Bilge Adamın'un korkusundan daha büyük bir kitap çıktı o.O. Hem boydan ve enden daha geniş açıkçası. Yan yana durduklarında Kralların Yolu onu epey geçiyor.

- İç resimler ve yazı fontları gayet hoş.

- Kaç kg bilmiyorum ama oldukça ağır :/.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 30 Mayıs 2014, 17:09:07 »
Dün sabah saatlerinde sipariş verdiğim kitap bugün elime geçti! Çok hızlı gönderdiler, mutluyum ^^.

Hemen kitabın fiziksel özelliklerine dair notlarımı düşeyim:

- Arkadaş Yayınları'nın neden döne döne kağıt aradığını şimdi anladım bu sayede. Gerçekten de kağıt yumuşacık. Değişik bir kağıt seçmişler, kuşe kağıdı gibi. Elinizi sürtünce pürüzsüz bir his veriyor.

- Bilge Adamın'un korkusundan daha büyük bir kitap çıktı o.O. Hem boydan ve enden daha geniş açıkçası. Yan yana durduklarında Kralların Yolu onu epey geçiyor.

- İç resimler ve yazı fontları gayet hoş.

- Kaç kg bilmiyorum ama oldukça ağır :/.

benimde elime aynı saatlerde geçti. yorum yapmak için girmiştim ama benden hızlısın.

ağırlık konusunda yorum yapim bari :)

yaklaşık 2,5-3 kg arası diyebilirim. şirkette 5-6 arkadaşın tahmininden yola çıktım ;)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #158 : 30 Mayıs 2014, 18:03:51 »
Yaklaşık bir iki saat önce mail geldi, kargoya verilmiş. Yayınevi bayağı hızlı çıktı ama onlar Ankara'da ben İstanbul'dayım, birkaç günü bulur diye tahmin ediyorum.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 30 Mayıs 2014, 18:09:05 »
Ben Perşembe sabah verdim, bugün 15.00 civarı kargo bana ulaşmıştı. Yarına gelebilir kitap :).

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 30 Mayıs 2014, 18:09:20 »
Yaklaşık bir iki saat önce mail geldi, kargoya verilmiş. Yayınevi bayağı hızlı çıktı ama onlar Ankara'da ben İstanbul'dayım, birkaç günü bulur diye tahmin ediyorum.

Yayınevinin Ankara'da olduğundan haberim yoktu, ben de sipariş vereyim madem. Zaten düşünüyordum ama İdefix'e gelen kadar bekleyip beklememekten emin değildim. İyi oldu bu.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı raz158

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 30 Mayıs 2014, 20:40:38 »
Yayınevi hızlı dediniz bastım sparişi :D inş hayal kırıklığına uğramam

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 30 Mayıs 2014, 20:41:39 »
Turkiyeden kitabi alip oldugum yere getirmek bir iki haftami bulacak daha. ama haftasonunu firsat bilip okuyanlarla bi muhabbet cevirelim, iyi olur bu kadar beklemeden sonra.

Bu arada unutmadan ve ozur dileyerek diyorum ki

MISTBORN NERDE?

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 30 Mayıs 2014, 21:21:11 »
Turkiyeden kitabi alip oldugum yere getirmek bir iki haftami bulacak daha. ama haftasonunu firsat bilip okuyanlarla bi muhabbet cevirelim, iyi olur bu kadar beklemeden sonra.

Bu arada unutmadan ve ozur dileyerek diyorum ki

MISTBORN NERDE?

Aynen. Onu da 2.5 yıl bekleyeceksek yayınevinin yanına yaklaşmam bir daha.

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 30 Mayıs 2014, 21:23:35 »
Dur hele ne mistbornu daha 'Kralların Yolu Basımdan Çıktı Şenliği' ni kutlayacağız  :P
''think about it''