Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı raz158

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralların Yolu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #210 : 06 Haziran 2014, 23:11:24 »
Aynı şekilde basılırsa bi sorun olmaz. Gerçi nasıl basılırsa basılsın kabulümüzdür. Yalnız şuan en büyük korkum istenilen miktara ulaşılamayıp serinin devamının gelmemesi.

532. Sayfadayım şimdiye karar okuduğum kadarıyla gayet başarılı bi kitap karakterler çok hoşuma gitti. En çokta hoşuma gidende şimdiye kadar hiçbir anlatım bozuluğu, çeviri hatası olmaması yayın evi gerçekten çok özen göstermiş geç oldu ama çokta harika oldu bence

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 06 Haziran 2014, 23:52:53 »
Aslında yurtdışı basımında ilk kitap 1208 sayfa, ikinci kitap 1080, ya da o civarlarda. İlk kitap gibi basabilirler sanırım. Amazon'da öyleydi.

İki farklı edisyon olmasın onlar? Biri paperback, biri hardcover falandır belki. Çünkü ikincisi daha uzun. Her neyse, ilk kitap gibi basılabilir belki ama cidden ağır ve daha uzun bir kitabı böyle basarlarsa okunması konusunda ciddi sıkıntı olacak. Zaten taşımak pek mümkün değil bunu da.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 07 Haziran 2014, 00:21:42 »

İki farklı edisyon olmasın onlar? Biri paperback, biri hardcover falandır belki. Çünkü ikincisi daha uzun. Her neyse, ilk kitap gibi basılabilir belki ama cidden ağır ve daha uzun bir kitabı böyle basarlarsa okunması konusunda ciddi sıkıntı olacak. Zaten taşımak pek mümkün değil bunu da.

Haklısınız hardcover da 80 sayfa fark var ve ikinci kitap daha uzun. Kitabı okurken tutması gerçekten de zorluyor.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 07 Haziran 2014, 14:26:36 »
Ozellikle bir karaktere dikkat etmenizi istiyorum. Ana hikayeyle simdilik pek alakasi yok. Kitap elime daha gecmedigi icin Turkce'deki ismini bilmiyorum. Ama kralin yaninda onune gelene hakaret edip dalga gecen biri. Gorevi de bu. 
Bu karakterin gectigi yerleri iyi okumak lazim.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 08 Haziran 2014, 18:40:16 »
konu dışı olacak ama cuma 15:00 gibi verdiğim sipariş tüm gün boyunca hazırlanıyor gözüktü e tabi araya haftasonuda girdi hâla hazırlanıyor gözüküyor da acaba siparişi haftasonu kargoya verilen ya da benim verdiğim saatlerde sipariş veripte aynı gün içinde kargolanan birisi var mı ?? arkadaş' a mail attım ama geri dönmediler neyse yarın öğrenmiş olacağız herşekilde ama yinede sorayım dedim  :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 08 Haziran 2014, 19:14:51 »
Ozellikle bir karaktere dikkat etmenizi istiyorum. Ana hikayeyle simdilik pek alakasi yok. Kitap elime daha gecmedigi icin Turkce'deki ismini bilmiyorum. Ama kralin yaninda onune gelene hakaret edip dalga gecen biri. Gorevi de bu. 

Kral'ın Aklı olarak geçiyor Türkçede. :)
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 08 Haziran 2014, 21:03:52 »
--Konu dışı---

Facebook'ta kitap, yazar ve seri ile ilgili olarak bir yarışma var. Kitabın tanıtımları,yazarın tanıtımlar gibi şeyler yapıyorlar. Kitabı ve yazarı bilmeyenler göz atabilir.

Klasik bir  blog turu ama katılmak isteyen olursa yada beleş kitap çıkar belki diye düşünürseniz deneyebilirsiniz :D

https://www.facebook.com/pages/Okuyan-K%C4%B1zlar-Kul%C3%BCb%C3%BC/169296413218082?fref=nf

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 11 Haziran 2014, 09:22:08 »

naiblesim gene yaptın yapacağını, Mistborn da da öyle yaptın şuna dikkat et buna dikkat et diye, şimdi de diğer karakterlere yeterince dikkat edemiyorum. ansızın biri beni sırtımdan bıçaklayacak ve son ana kadar fark edemeyeceğim :)

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 11 Haziran 2014, 15:29:15 »
Hikayeye etkisi olmayan ama yazarin tum kitaplarinin gectigi evrene dair spoiler

Spoiler: Göster
Kralin akli denilen karakter ve baska bir kaci elentris ve mistbornda da cikiyor ortaya, cok cok kisa

Bunun disinda ozellikle Kaladin ve Shallan yorumlarinizi merak ediyorum. Kitabı okumayanlar için aşağısı spoiler içerir:

Bana gore kaladin sanki ic ice gemsi iki kisilikli biri. Bazen asiri guvensiz, bir bakiyorsunuz en oz guvenli becerikli karakter olup cikiyor. Bazen, her yerseyden suphe duyup umutsuzluga savrulmusken bir anda 180 derece donebiliyor. Yazar nasil bir karakter gelismesi planlamissa artik hic surekli iyilesen yada surekli kotulesen bir cizgi goremedim (karakter yapisi acisindan). Hep dalgali geziniyor Kaladin

Shallan karakterinde biraz zaman carki esintisi hissettim. tamamen kisisel birsey ama aes sedaileri sevmem, onlardaki kendini begenmisligi yansitiyor baskalariyla konusurken ama kendi icinde cok gucsus hissediyor. Yok efendim esas aes sedai kilikli Jasnah diyenler cikabilir(Jasnah'da zaman carkindan Cadsuane esintisi var sanki). Dogrudur ama Shallan da o yolda ilerliyor.

Dalinar, ah Dalinar. Favori karakterim, en mukemmel insan asker baba amca olmaya calisip cevresindekileri kendinden sogutan talihsiz adam. Dalinar ve Kaladin bolumlerini beklerdim kitapta hep, shallan bolumleini hizli hizli gecerdim.

Szeth, kendi bolumu pek az olsa da ana karakterdir, gerceklestirdigi olaylar bir bulmacanin parcalari gibi sonradan birlesip birseyelr ortaya cikaracak. Ana karakterler arasinda en buyuk bunalimi yasayan ama en tehlikelisi. Szeth bir gun huzur bulsa da rahatlasak diye beklemek eziyet oluyordu.

Simdi aklima birsey gelmeyen ama ana karakterlerden sayilan Adolin, Sadeas, Elhokar ve Renarin de var. Bu karakterlerin kendilerine ait bolumleri pek yok ama hikaye icin kilit karakterler. Bir tane daha var ama burda ismini bile soylemek spoiler olur.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 11 Haziran 2014, 19:33:55 »
Kitabı aldım, utanmasa dizüstü bilgisayarımdan ağır olacakmış :D . Okuyana kadar bu başlıktan uzak duracağım, bitince yorum yapmak için gelirim.

Taşımak zor olacak, iki cilt olmayı hak ediyor kitap açıkçası.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 11 Haziran 2014, 20:32:03 »
Hikayeye etkisi olmayan ama yazarin tum kitaplarinin gectigi evrene dair spoiler
Kralin akli denilen karakter ve baska bir kaci elentris ve mistbornda da cikiyor ortaya, cok cok kisa

Bunun disinda ozellikle Kaladin ve Shallan yorumlarinizi merak ediyorum. Kitabı okumayanlar için aşağısı spoiler içerir:

Bana gore kaladin sanki ic ice gemsi iki kisilikli biri. Bazen asiri guvensiz, bir bakiyorsunuz en oz guvenli becerikli karakter olup cikiyor. Bazen, her yerseyden suphe duyup umutsuzluga savrulmusken bir anda 180 derece donebiliyor. Yazar nasil bir karakter gelismesi planlamissa artik hic surekli iyilesen yada surekli kotulesen bir cizgi goremedim (karakter yapisi acisindan). Hep dalgali geziniyor Kaladin

Shallan karakterinde biraz zaman carki esintisi hissettim. tamamen kisisel birsey ama aes sedaileri sevmem, onlardaki kendini begenmisligi yansitiyor baskalariyla konusurken ama kendi icinde cok gucsus hissediyor. Yok efendim esas aes sedai kilikli Jasnah diyenler cikabilir(Jasnah'da zaman carkindan Cadsuane esintisi var sanki). Dogrudur ama Shallan da o yolda ilerliyor.

Dalinar, ah Dalinar. Favori karakterim, en mukemmel insan asker baba amca olmaya calisip cevresindekileri kendinden sogutan talihsiz adam. Dalinar ve Kaladin bolumlerini beklerdim kitapta hep, shallan bolumleini hizli hizli gecerdim.

Szeth, kendi bolumu pek az olsa da ana karakterdir, gerceklestirdigi olaylar bir bulmacanin parcalari gibi sonradan birlesip birseyelr ortaya cikaracak. Ana karakterler arasinda en buyuk bunalimi yasayan ama en tehlikelisi. Szeth bir gun huzur bulsa da rahatlasak diye beklemek eziyet oluyordu.

Simdi aklima birsey gelmeyen ama ana karakterlerden sayilan Adolin, Sadeas, Elhokar ve Renarin de var. Bu karakterlerin kendilerine ait bolumleri pek yok ama hikaye icin kilit karakterler. Bir tane daha var ama burda ismini bile soylemek spoiler olur.

Haha, Jasnah'da Aes Sedai havası daha fazla gerçekten, siz söyleyince fark ettim şimdi. Ki ben de aşırı derecede uyuz olurum Aes Sedai'lere. Ama Jasnah onlar kadar uyuz değil gibi. :D

Shallan daha pek yorum yapabileceğim kadar gözükmedi, kitabın daha yarısındayım zira, bitirdiğimde onunla ilgili yorum yapabilirim herhalde.

Kaladin kitapta bölümlerini beklediğim tek karakter, net şekilde favorim. Kitapta bir yere kadar gelen herkesin muhtemelen çözmüş olduğu şeyi ne zaman fark edecek çok merak ediyorum açıkçası.

Bir de daha tek bir bölümünü okuduğum Koleksiyoncu Axis isimli karakter var ki kendisinin epey ilginç bir kişilik olduğunu düşündüm. Pek bir rolü var mı bilmiyorum ama hoşlandım epey. :D

#hayır

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 12 Haziran 2014, 09:35:36 »
minik minik hepsi :D Kaladin huysuz görünmüyor o kadar :D

Kaladin'den çok babası Lirin'i merak ediyorum

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 12 Haziran 2014, 12:07:52 »
Spoilerdeki resim iyi gorunmuyor gittim buyuk halini buldum, cidden cok guzel olmus. ama cok cok onemli bir karakter eksik. belki ikinci kitapta ciktigi icindir.

Ana hikayenin bolumleri arasina koyulmus alakasiz hikayeler kitanin baska bir yerinde gecen olaylar. Genel hikaye ile baglantilari sonradan kurulacak, bazilari ana karakter olacak. Hatta favori karakter namzetleri var. Ayrica bir tanesinde cok tanidik bir kac sahsi muhterem var gizli sakli dolaniyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 12 Haziran 2014, 12:08:53 »
Bu konu başlığı giderek ilginç bir hal alıyor. Okuyup görelim arkadaşlar bazı şeyler :). Nerede ne olacağını biz bekleyip görelim. Kitabı okuyan biri olarak bu konuya her tıklayışım giderek nahoş sonuçlar vermeye başladı.

Olmasın öyle :). Bazı şeyleri biz görelim, burada söylenmesin.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 14 Haziran 2014, 02:45:07 »
"Bu tek olayın, herhangi bir insanın, herhangi bir krallıkta, herhangi bir çağda yaptığı en abidevi aptallık olması gerekirdi."

Gerçekten de öyle Kaladin. Gerçekten de öyle.

#hayır