Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson
« Yanıtla #600 : 14 Nisan 2016, 11:17:13 »
Fiyat konusunda kesinlikle size katılıyorum arkadaşlar ama bu haber üstüne sırıtmaktan kendimi alamıyorum  ;D

Fırtınaşığı Arşivi'nin ilk kitabı Kralların Yolu, favori Sanderson kitabımdı, vaaddettikleri o kadar çok ki, devamını sabırsızlıkla bekliyordum :)
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı ionik

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #601 : 14 Nisan 2016, 12:13:32 »
Warbreaker türkçeye çevrildide benmi kaçırdım  :blink :blink :blink

Çevrilmedi. Yukarıdaki arkadaş da zaten İngilizcesini zorlayacağını söylemiş.

warbreaker'ın yayın hakları da akılçelen'de, twitter'da bir soruya cevaben yayınlayacaklarını söylemişler, zaman tabi ki belli değil

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #602 : 14 Nisan 2016, 15:05:15 »
warbreaker'ın yayın hakları da akılçelen'de, twitter'da bir soruya cevaben yayınlayacaklarını söylemişler, zaman tabi ki belli değil

Bugün ne güzel haberler geliyor böyle :)

Bilgilendirme için teşekkürler...
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #603 : 14 Nisan 2016, 15:31:01 »
İlk kitabın özetini koysalar iyi olur. Hiç bir şey hatırlamıyorum çünkü.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #604 : 14 Nisan 2016, 16:47:04 »
Bu fiyattan ciltli satılması gerektiğini söylüyorum zaten. Karton kapaklı kitap fiyatlandırması değil bu. Ciltli olsa pahalı olmazdı.

Ben kitap maliyetinin %20-30 aralığını geçmeyeceğinindüşünüyorum.

Işığın Anısı 928syf ciltsiz 45₺ ciltli 65₺

Bunu da Zaman Çarkı kitaplarını baz alarak söylemiştim. 1000 sayfa civarı olan kitapları bu fiyattan satılıyordu. Kağıt kalitesi falan diyecekseniz hiç demeyin, çünkü kimse bize sormuyor o kağıda basarken. Herkes neye basıyorsa siz de aynısına basıp ciltli yapın. Herkes tercih eder bunu. İlla karton kapak yapacaksanız da fiyatını ona göre ayarlayın. Ciltsiz kitaba 60 liranın üstünde fiyat biçmek absürd oluyor.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #605 : 14 Nisan 2016, 17:52:38 »
Bana göre her kitap pahalı 64 lira tek kelime maşallah  :(  Ama dolar geçen sene 1.85 iken şimdi 3TL. Kendi işimde de bunun etkisini çok net gördüm,  bu yüzden yayınevini biraz olsun anlayabiliyorum. Maliyetleri hemen hemen iki katına çıktı.

Işığın Anısı ile bunu kıyaslamak yanlış bana göre, çünkü arada ciddi bir boyut ve sayfa farkı var.

Kralların Yolu 16,5 x 24 cm (herhalde parlayan sözlerde aynı boyutlardadır) , 1016 Sayfa
Işığın Anısı  13 x 21 cm , 928 Sayfa

Üstüne ışığın anısı puntosu çok daha küçük. Kralların Yolu ile aynı boyutlarda olsa 700 sayfa ancak olur. Kıyaslamak için yanlış kitap ama dediğim gibi bana her kitap pahalı geliyor.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #606 : 14 Nisan 2016, 18:11:14 »
Aynı kitaplar yurtdışında ne kadara satılıyor? Bir bilen varsa yurtdışı fiyatıyla da kıyaslayabiliriz.(Brandon Sanderson kitapları için.)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #607 : 14 Nisan 2016, 18:29:31 »
Az önce verdim siparişimi. :) Kralların Yolu benim çok sevdiğim bir kitaptı, şimdi Parlayan Sözler bizlere neler verecek çok merak ediyorum.

Warbreaker türkçeye çevrildide benmi kaçırdım  :blink :blink :blink

Çevrilmedi. Yukarıdaki arkadaş da zaten İngilizcesini zorlayacağını söylemiş.

Haklarının alınmasına sevindim ama ne zaman yayınlanacağının söylenmemesine hiç şaşırmadım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı colruzgari

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #608 : 14 Nisan 2016, 18:37:41 »
Aynı kitaplar yurtdışında ne kadara satılıyor? Bir bilen varsa yurtdışı fiyatıyla da kıyaslayabiliriz.(Brandon Sanderson kitapları için.)

http://store.brandonsanderson.com/words-of-radiance/
http://www.amazon.com/dp/0765326361?tag=brandsande-20

Spoiler: Göster

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #609 : 16 Nisan 2016, 20:20:49 »
Kitabın siparişini Perşembe günü verdim ama hâlâ gönderime hazır diyor, Kralların Yolu iki günde gelmişti. :D Umarım bir sorun yoktur.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #610 : 16 Nisan 2016, 22:03:18 »
Kargolar pazartesinden itibaren yollanmaya başlanacakmış. Ben de sipariş verdim bekliyorum. Bu arada arkadaş yayınevinin sitesinde kredi kartı sipariş onay ekranı gelmedi. Hani şu telefonunuza gelen kodu girdiğiniz ekran. Güvenlik konusunda sakıncalı biraz sanki.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #611 : 17 Nisan 2016, 00:08:54 »
Pek çok yerde gelmiyor o bana ya. Acaba bir şey mi seçmek gerekiyor?

Pazartesi mi? Aslında aklıma da geldi ama daha önce erkenden gönderirlerdi, elimizde olurdu. :)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #612 : 17 Nisan 2016, 02:44:34 »
Pardon muhabbetten uzağım ama öğrenmem lazım Fırtınaışığı Arşivi'nin ikinci kitabı çıktı mı? Az önce bir sitede Parlayan Sözler diye bir kitap gördüm ama sadece bir yerde gördüm anlam veremedim şimdi çıktı mı çıkacak mı? Türkçe yani.

edit: Evet tam olarak yarın çıkacakmış pardon şeyi böldüğüm için birden heyecanlandım da 65 lira vuv yani keşke 100 lira olsa da ciltli olsa bu kalınlıkta kitaplar karton kapak olunca olmuyor.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #613 : 17 Nisan 2016, 12:59:36 »
Ciltli sevmeyen bir ben mi varım acaba koca forumda :D Taşıması ve okuması çok zor geliyor. Tek cilt Yüzüklerin Efendisi kitabını açıp okumaktansa üç tek kitap olan versiyonundan okuyorum mesela.

Hafta başlasın da bir an önce kitaba başlayayım. 65 lira çok ama Brandon reyiz ile Akılçelen'e helali hoş olsun.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #614 : 17 Nisan 2016, 13:14:31 »
Ciltli sevmeyen bir ben mi varım acaba koca forumda :D Taşıması ve okuması çok zor geliyor. Tek cilt Yüzüklerin Efendisi kitabını açıp okumaktansa üç tek kitap olan versiyonundan okuyorum mesela.

Hafta başlasın da bir an önce kitaba başlayayım. 65 lira çok ama Brandon reyiz ile Akılçelen'e helali hoş olsun.

Bence siz cilt işini değil kalın kitabı sevmiyorsunuz. Tek cilt Yüzüklerin Efendisi'ni ben de okumam mesela kucağa koyup da okunmaz masaya koyup da böyle kırışır bir şekilde o cilt. Ama misal üçlemenin her kitabının ciltli olduğunu düşünsenize böyle kalın kalın vurdun mu tok tok tak tuk diye ses gelecek hof çok heyecan verici. Özellikle Silmarillion gibi kutsal sayılabilecek bir kitap karton kapaklı mesela küfür gibi. Bu Kralların Yolu aslında çok kalın değildi biraz boyuna büyüterek o orantısız kalınlığı gidermişler mesela Kralların Yolu süper olurdu ciltli olsaydı böyle ansiklopedi gibi bilgisayara oturmak için ağlayan misafir çocuğuna kısmi felç geçirtmek için birebir.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"