Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sissoylu 1: Son İmparatorluk - Brandon Sanderson
« Yanıtla #15 : 10 Kasım 2014, 17:13:57 »
İlk kapaktaki runlere hâlâ karşı mısın :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 10 Kasım 2014, 17:17:10 »
Ahaha karşıyım abla, kusura bakma :D. O rünler yine de bu ara moda olan "Allah de gerisini şey et" kitaplarına benzemesine yol açıyordu. Şu anki kapağı atmosfere çok daha uygun :).

Ehe o kül yağmurları falan.

Çevrimdışı dilek

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Kasım 2014, 21:14:17 »
Merhaba, ben de kitabın 150 küsür sayfasındayım. Fantastik edebiyata yeni başladım ve bu benim ilk yorumum :) Sissoylu benim bu edebiyattaki 4. kitabım.
 Ben de birazcık tartışmak istiyorum. Tabi ki kitap akıyor fakat buradaki Allomansi özellikle de Kelsier'in saldırı sahneleri bana sanki Szeth'i çağrıştırdı. Szeth'in  temel çivilemesi, gücünü fırtına ışığından alması ve duvarlarda yürümesi mesela. Ben şimdilik Kralların Yolu'nu hala ayrı tutuyorum bakalım önümüzdeki günlerde belki fikrim değişir.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Kasım 2014, 21:38:57 »
Kralların Yolu'ndan önce yazılmış Sissoylu. Ama benzerliği yok desem yalan olur :). Yine de ikisinin temeli çok ayrı formlar dayanıyor. Hele ki,

Spoiler: Göster

Yutulan metallerden güç çekmek vs.

Çevrimdışı miladras

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Kasım 2014, 22:52:58 »
Öncelikle kitap vize dönemime denk geldiği için büyük sıkıntı. Sınavlarım biter bitmez okuyacağım. Sanırım 3 kitaplık bir seri ?  Yeri olmasa da  ufak bir soru sorabilir miyim ? Sanderson'un sitesine girdiğimde Elantris'in ve Steelheart'ın seri olduğunu gördüm. Aslı var mıdır? Varsa diğer kitapların Türkçe'ye çevrilme gündemde mi ?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #20 : 11 Kasım 2014, 00:10:53 »
Elantris konusunda bir şey diyemem ama Steelheard kitabının devamı olan Firefight Ocak ayında çıkıyor, dünyada. Deks yayınları da büyük ihtimalle kitabın dünyayla aynıanda çıkmasını sağlayacaktır.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Kasım 2014, 07:20:48 »
Elantris seri değil ama bir devam kitabı var. Şöyle ki Elantris'ten yıllar yıllar sonrasını anlatan bir kısa roman bu. Bu kısa romanla birlikte Elantris de tamamlamıyor. Keşke çevrilse :(.

Steelheart'ın devamı içinse arkadaşımız gerekli bilgiyi vermiş :).

Sissoylu 4 kitaplık bir seri bu arada. Ama (yanlış hatırlamıyorsam) 4.kitap 3'ten epey bir zaman sonrasını anlatıyor. Karakterler de farklıydı diye hatırlıyorum. Elantris'te olduğu gibi.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Kasım 2014, 08:00:27 »
Bu arada konu dışı ama TUYAP'ta Sissoylu ve Kralların Yolu için özel basılan ayraçlardan istemeyi unutmayınız. Ayracın arka yüzünde güzel sürprizler var :)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Kasım 2014, 18:16:48 »
Umarım ilk sayfaları Kralların Yolu kadar sıkıcı olmaz. Ama o kitabın sonunu gördükten sonra Sanderson'a güvenim tam artık. Okuyoruz.

Spoiler: Göster
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Kasım 2014, 12:45:45 »
D&R yollayabilirse ben de başlayacağım. Cumartesi 7 kitaplık sipariş verdim 6 tanesi dün elime geçti ama Sissoylu hala tedarik sürecinde. Toplu sipariş vermeyecek olanlar Arkadaş'ın sitesinden alsın derim.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Kasım 2014, 14:21:03 »
Ben de cuma günü Sissoylu ve Locke Lamora'nın Yalanları'nı idefix'ten sipariş verdim ama, hala temin ediliyor ikisi de. Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım idefix'le, yeni oldukları içindir deyip bekliyorum hala. Bakalım, hayırlısı.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 12 Kasım 2014, 15:20:22 »
Locke Lamora'nın Yalanları'nı ben de sipariş vermiştim, onu yolladılar ama Sissoylu bugün de gelmeyecek gibi.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 12 Kasım 2014, 15:23:38 »
Sissoylu'yu arkadas.com.tr'den sipariş verdiğimde kitap çıktığı gün kargoya verilmişti.

Üzüldüm bu talihsizliği yaşayan arkadaşlara. Tek kitap için bu kadar beklemek çok can sıkıcı. Ama önümüzdeki Sanderson kitapları için bu adresi kullanabilirsiniz. Ben Kralların Yolu'nu da buradan ön siparişle almıştım. Aynı hızla kargoya verilmişti. 1-2 gün sonra da elime ulaştı zaten.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 12 Kasım 2014, 16:16:43 »
Bende üzüldüm açıkcası :(

3 Kasım'da sektöre dağıtımı başladı. Gelen ilk tepkiler yüzümüzü güldürüyor. Sanderson severleri mutlu edebildiğimizi görmek diğer kitaplarını daha hızlı çıkarmak için motive ediyor.

Web mağazalarında zaman zaman bu tür aksaklıklar olabiliyor. Eminim biraz geç de olsa kitap ulaşacaktır :)

Ama @Fırtınakıran'ın dediği gibi arkadas.com.tr Akılçelen'den çıkan Brandon Sanderson kitapları için en hızlı seçenek gibi duruyor

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Kasım 2014, 16:59:19 »
bende arkadaş üzerinden almanızı tavsiye ederim. elime ertesi gün ulaştı.