Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Elodin

• **
  • 64
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sissoylu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #330 : 01 Aralık 2016, 21:56:51 »
Alıntı
This year, I’m officially announcing the release of our Tenth Anniversary leather edition of Mistborn: The Final Empire. 
Yani sadece Son İmparatorluk :).

Büyük ihtimal sadece Elantris ve Son İmparatorluk ile kalmazlar ama. Devamı gelir gibime geliyor.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #331 : 06 Aralık 2016, 12:02:00 »
Ilk Sissoylu serisi bitti, okuyan okudu. Seri icin bi spoiler basligi iyi olur mu sizce.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #332 : 19 Aralık 2016, 16:31:34 »
Bugün reyizler reyizi Brandon Sanderson hazretlerinin doğum günüymüş. 41 yaşına basmış, kendisine 41 kere maaşallah diyoruz ve kitaplarını dört gözle bekliyoruz.

Daha sonradan çıkan Sissoylu devamı kitaplarını da (The Alloy of Law vs.) çabuk çıkarın pls. Reyiz sürekli yazıyor güncelden takip etmemiz imkansız gibi bir şey, bari eski kitaplarını okuyabilelim :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Rom: 0
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #333 : 19 Aralık 2016, 17:00:19 »
Ilk Sissoylu serisi bitti, okuyan okudu. Seri icin bi spoiler basligi iyi olur mu sizce.
Çok iyi olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #334 : 19 Aralık 2016, 18:05:08 »
Aynen iyi olur. Devamı için artık Akıl Çelen'in eline bakıyoruz. Aylardır bekliyoruz, bakalım... Bu arada doğumgünü kutlu olsun Sanderson reyisin.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı korayalthor

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #335 : 15 Ocak 2017, 12:13:18 »
Sanderson'u Zaman Çarkı serisinden tanıyordum ve uzun zamandır  kitaplarına başlamak istiyordum. nasip Sissoylu serisine oldu. son imparatorluğu bitirdim. ve bu seride gözde serilerimden oldu. öncelikle bende büyü sistemine hayran kaldım. tabi karakterler Kelsier, Ham vesaire çok iyi işlenmiş. kısacası kuşatmayı en yakın zamanda okumak istiyorum...

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #336 : 04 Mayıs 2017, 23:26:09 »
Spoiler: Göster
Yazarın diğer kitapları gibi bu seri de su gibi akıp gidiyor tabii. Okuyalı uzun zaman oldu ama aklıma geldikçe hala sinirleniyorum, affedemiyoruuum seni Sanderson... Kelsier gibi efsane bir karaktere serinin daha ilk kitabında nasıl kıyarsın  :-[ sümsük Vin e mecbur ettin bizi. Vin e hiç alışamadım, Elend i de sevemedim maalesef. Ben Kelsier in ölümünden hiç memnun kalmadım hiç, hep geri dönecek diye bekledim ama naafile. Bi de okurken Kelsier olarak hep şu adam canlandı gözümde Mentalist sağolsun ;D Simon Baker https://hizliresim.com/ojRY0R

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #337 : 08 Mayıs 2017, 09:31:59 »
Icinizi rahatlatacak bir bilgi

Kelsierin maceralari Mistborn: Secret History kitabinda devam ediyor. Ote dunyaya gectikten sonraki cilginliklari cok eglenceli gercekten. Temel olarak Sissoyludaki hikaye devam ederken Kelsierin neler yaptigini anlatiyor. Sissoyludaki bazi olaylara da aciklama getiriyor bu sayede.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #338 : 10 Mayıs 2017, 18:41:48 »
Icinizi rahatlatacak bir bilgi

Kelsierin maceralari Mistborn: Secret History kitabinda devam ediyor. Ote dunyaya gectikten sonraki cilginliklari cok eglenceli gercekten. Temel olarak Sissoyludaki hikaye devam ederken Kelsierin neler yaptigini anlatiyor. Sissoyludaki bazi olaylara da aciklama getiriyor bu sayede.

müthiiş bir bilgi aslında kitabın varlığından haberim vardı ama içeriğinin malum kişi olduğunu bilmiyodum çok sevindim  :uhe ama türkçeye çevrilecek mi acaba

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #339 : 10 Mayıs 2017, 20:00:59 »
Akılçelen bu hızda giderse zor, en son Sanderson kitabını 2016 nisan sonu okuduk bir daha da ses gelmedi.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #340 : 11 Mayıs 2017, 11:52:39 »
En son duyduğuma göre çevirmenle ilgili bazı sıkıntılar yaşamışlar. Akılçelen, Sanderson'a önem veriyor ve düzgün bir iş çıkarmak istiyor, o nedenle yeni arayışlara girmişler.

Sissoylu'nun dördüncü ve beşinci kitabı üzerinde de çalışmalar devam ediyor. Bu sene en az bir Sanderson görürüz o yüzden bence :) Geç olsun, bizim olsun, düzgün olsun.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #341 : 11 Mayıs 2017, 13:52:05 »
En son duyduğuma göre çevirmenle ilgili bazı sıkıntılar yaşamışlar. Akılçelen, Sanderson'a önem veriyor ve düzgün bir iş çıkarmak istiyor, o nedenle yeni arayışlara girmişler.

Sissoylu'nun dördüncü ve beşinci kitabı üzerinde de çalışmalar devam ediyor. Bu sene en az bir Sanderson görürüz o yüzden bence :) Geç olsun, bizim olsun, düzgün olsun.
Umarım dediğin gibi olur abi. :) Hiçbir haber gelmeyince insan ister istemez bir ne oluyor diyor, hadi bakalım.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #342 : 12 Mayıs 2017, 07:37:24 »

Ceviriyi bilmem ama dunya bi kac tane Sanderson kitabi gordu akilcelenin bir kitabi ceviremedigi surede. Sene sonuna dogru da Firtinaisigi 3 geliyor.  Yazar ayni surede bir kac kitap birden yazarken Turkce ceviri haklarina sahip olanlar bir kitap ceviremiyor olmasi ilginc.

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #343 : 12 Mayıs 2017, 13:53:36 »

Abi sissoylunun son kitabını neden farklı bir kişi çevirdi o zaman? Hangi kitapların çevrilip çevrilmeyeceğini bile söylememişlerdi. Sadece çalışmalarımız devam ediyor diye cevap veriyorlardı. Keşke forumda yayınevinden bilgi alabileceğimiz biri olsa.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #344 : 12 Mayıs 2017, 14:49:20 »

Abi sissoylunun son kitabını neden farklı bir kişi çevirdi o zaman? Hangi kitapların çevrilip çevrilmeyeceğini bile söylememişlerdi. Sadece çalışmalarımız devam ediyor diye cevap veriyorlardı. Keşke forumda yayınevinden bilgi alabileceğimiz biri olsa.
Aynen, facebook sayfalarına yazınca da çalışmalarımız devam ediyor diyorlar sadece. Yayınevi politikasına karışmak haddim değil tabii ama biraz daha bilgi verseler hiç fena olmazdı, bir yıl oldu yahu. :P
 Ayrıca burada İhsan abi varken niye çevirmen arıyorlarmış ki? :D