Kayıt Ol

Cradle Of Filth~COF

Çevrimdışı simosopo

• **
  • 166
  • Rom: 0
  • anti-kayiprihtim
    • Profili Görüntüle
Cradle Of Filth~COF
« : 24 Haziran 2008, 22:14:45 »

Grup Hakkında
   "İsa tarafından ellendi, Tanrı tarafından parmaklandı " Cradle Of Filth'in kendilerine ait Vampyrotica adlı firmasının çıkardığı t-shirtlerinin üzerindeki slogan... Zevksiz? Belki... Tahrik Edici? kesinlikle .. Yeterli? Herzaman kuşku uyandırıcı... Cradle Of Filth sadece kendi işini yapmaktadır. Onlar dünyanın en büyük black metal grubudur. Sadece görünüşte değil hayat tarzı olarakta müziklerini benimsemişlerdir. BBC belgeselerinden The Face onların bu sıradışı hayatlarını dünya turnelerini ödüllerini içeren yaptığı belgesel büyük sansasyon yapmıştır. Onları sevin yada nefret edin onlar işlerini yapıyorlar.

Herşey 1991 yılında başladı, ilk karşı çıkışları olan demolarını tamamladılar.Bu gençler biraz karanlık, biraz şeytansı, biraz dünyadışı birşeyi başlattıklarının farkındaydılar.İlk albümleri "The Principle Of Evil Made Flesh " 1994 yılında Cacaphonous Record adı altında çıktığında hayal kırıklığına uğramadılar.Bu ilk albümlerindeki gotik klavye partisyonları, keskin gitar riffleri ve vampirik şarkı sözleri ile direk bütün dikkatleri üstlerine çektiler .Sonsuz hayal güçlerinden kaynaklanan müzikleri ile gelişen kalitede müzik yapmaya devam ettiler.Gözleri yükseklerdeydi.Herkesi kendi hayal güçlerine ve yaşadıklarına ortak etmek istiyorlardı .. efsanelerle, mitolojik hikayelerle ve vampirlerle dolu bir hayalgücü ...

Maalesef grup üzerindeki uğursuzluktan dolayı gruptan elemanların bir kısmı ayrıldı Grup ardından yeni albümleri " V Empire " için yeni bir kadro oluşturdu ve yoluna devam etti. Öfkeli, kanlı, vampirik sözlerle yeniden sahnelere çıktılar. Doğal değişimler sürecinde grup harika gotik şarkı sözleri yazmaya başlamıştı. Yeni bir nefes yeni bir vizyon yeniden yapılanma adına grup kadrosundaki bazı elemanlarını değiştirdi, çalıştıkları Cacaphonous firmasından ayrıldılar. Üçüncü albümleri " Dusk And Her Embrace " insanları tartışmaya davet eden, tahrik edici, kasti olarak yapılmış sözlerle dolu idi. Music For Nations firması hemen Cradle Of Filth ile sözleşme imzalayarak onları bünyelerine dâhil ettiler. Bu yeni çalışma Cradle Of Filth'i çok memnun etmişti Music For Nations firmasının sağladığı olanaklar ile daha kaliteli bir eser daha kaliteli bir albüm kapağı ve tanıtım ve en önemlisi daha kaliteli şarkılar ortaya çıkmıştı. Efsanevi Venom grubunun, efsanevi vokalisti Cronos bu albümü şimdiye kadar yapılmış en iyi C.O.F albümü olduğunu ama ileride çok daha iyilerinin olacağını söylemiştir.

Birkaç başarılı dünya turnesinden sonra Cradle Of Filth evine dönmüş ve yeni albümleri hakkında düşünmeye başlamıştı bile. Music For Nations'tan çıkan ikinci albümleri " Cruelty And The Beast " 1998 yılında bitirildi. Müzikal olarak iyice olgunlaşan grubun bu albümünde muhteşem albüm kapakları ve resimleri hazırlanmış ve Mrs Hammer Horror " Ingrid Pitt " grupta misafir olarak vokal yaptı. Muhteşem Amerika, Rusya ve Japonya turnesinden sonra grup yeniden çalışmalara başladı artık insanları daha çok tahrik edecek onları meraklandıracak kimilerini nefret ettirip kimilerini merak içinde bırakacak bir albüm çalışmasına başladılar. " From Cradle To The Enslave " Ep'lerini çıkardılar. Yanlız bu bekledikleri albüm değildi biraz değişiklik yapmak istediler. Deneysel dans- black metal Hemen takip eden süreç içinde " PandaemonAeon " adındaki video albümlerini çıkardılar ve ünlü müzik kanalı MTV tarafından anında yasaklandılar, istedikleri reaksiyonu almışlardı.

Beşinci albümleri " Midian " 2000 yılında cadılar bayramında piyasaya sürüldü. Ardından "Bitter Suites to Succubi " 2002 yılında iki Cd'lik " Lovecraft & Witch Hearts " piyasaya sunuldu. Bu albümde bazı şarkılar yeniden düzenlenip kayıt edildi bazı şarkılar cover yapıldı bazı şarkıları remix yaptılar. En son şeytansı ürünleri ise yine İki CD den oluşan " Live Bait For The Dead " kendi firmaları AbraCadaver tarafından piyasaya sürüldü. Adından da anlaşılacağı gibi bu albüm, grubun konser performanslarından oluşuyordu.

2003 yılına gelindiğinde ise " Damnation And A Day " albümlerini çıkarttılar. Bir yıl aradan sonra " Nymphetamine " albümlerini piyasaya sürdüler, bu albümün hemen ardından 2 CD'den oluşan, ilk çıkan " Nymphetamine " albümünde olmayan yeni şarkılarında olduğu, bir albüm daha çıktı. 2006 yılında ise grubun bir şarkısı " Underworld 2 " filmine yapılan soundtrack'te yer aldı. 2006 yılının ortalarına doğru Cradle Of Filth'in yeni çıkaracağı albümün ismi belli oldu. " Thornography " içindeki seksüel metaryellerle bakalım nasıl bir albüm olacak derken 2006 Eylül'de grup bir single albüm çıkardı. Bu albümün adı ve albümün şarkısı olan "Dirge Inferno", "Thornography"nin nasıl bir albüm olacağının küçük sırlarını verdi. "Thornography" 16 Ekim'de satışa sunuldu. Grup bu albümle oldukça değişmişti. Ve albüm çıkışından itibaren onlarca konsere çıktılar..

Geleceğin kendilerinin olduğunu söyleyen grup son 10 sene içinde yeni bir metal prensi ortaya çıkarmıştır. Ruhunun 250 sene önce Cadı Avcısı General Matthew Hopkins tarafından katledildiğini iddia eden Dani, yeni bedeninde dünyaya geldiğini söylemekte...

kaynak=>coftr.com

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Cradle Of Filth~COF
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2008, 22:51:35 »
Piyasaya sert çocuklar olarak görünmek istedikleri için corpse paint yapıp satanistiz diye gezinen poserlar. Dani Filth'den tiksiniyorum; çok yapay ve kolpa. Sesine kadar; harmonizer kullanıyor hep. Sen zaten çok yaşayamayacaksın Dani; Varg Vikernes kesecek seni. Olay da şu: Varg hapishanede röportajda satanist ayağına yatanları lordum adına öldürcem ve buna Dani Filth'le başlıycam gibi bi demeç vermiş.

Neyse efenim güzel şarkıları da yok değil. Satanic Mantra harikulade sonra Nevermore bir şaheser. Nimfatimin daha farklı bir tarzda olmasına rağmen kulağa hoş geliyor. Her Ghost in the Fog'un girişindeki klavye ortalığı yarıyor faln. Dirge İnferno da fena değil. öyle...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2008, 22:59:04 »
Şimdi ben bu grubun Thornography'sini çok severim. Tonight In Flames, Byronic Man, Dirge Inferno felan o albümün en mükemmellerindendir. O albümden olmadığı halde sevdiğim bir de Nymphetamine vardır ki kulağa hoş gelir. Ama Eleven Burial Masses albümüne ısınamadım niyeyse. :/

Dipnot: Varg dediyse Dani cidden öldü demektir :P Psikopat o adam, sağlık sorunları var kanımca.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2008, 23:02:01 »
Ben o kadar emin değilim. Dengesiz o. Bir röportajında Norveç'in kuzeylerinde bir köye yerleşip çift süricem diyodu diğerinde de Marlin Mensınla Dani Filti öldürcem diyodu :D

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2008, 23:07:37 »
İyi de yapmadığı şey değil :D Vikernes Mayhem'den birini kesmişti yanılmıyorsam. Onu yapan bunu da yapar, dengesiz olsa bile :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2008, 23:22:36 »
Evet Örönimosu (yazılışını unuttum dallamanın, mayhem prodüktörü işte) vurdu. Yapar mı yapar. Öyle işte Dani, son albümlerini çıkar yani :D

Çevrimdışı Arago

• *
  • 40
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2008, 10:53:11 »
cradle of filth en azından müzik yapıyor da,varg zavallısının ne yaptığı meçhul.her neyse sorunlu zaten o,lorduymuş,öldürmesi gerekirmiş peh anana küfretti sanki!

cradle of filth sevdiğim gruplardandır aslında nymphetamine,nemesis,bathory aria cart curt iyidir,atmosfer olayı müthiştir bunlarda

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2008, 13:55:46 »
Aksine Varg'ın yaptığını kendine has olan bir müzik, Dani'ninkini ise yapay bir uğraş olarak görüyorum.

Çevrimdışı haliltsf

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2008, 10:49:38 »
çok güsel sahsen ben cok sewiyorum evde son sesde ve bası full leyip dinliorum cok zevkli oluor    :strip
kopuyorum evde.. :yup
ama aksam babam geldiginde komsular şikayete gelio o ayrı mesele ;D ;D