Kayıt Ol

Daybreakers.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Daybreakers.
« : 08 Ocak 2010, 17:27:13 »

Facebook'ta Placebo'nun bildirimlerinden birinde rast geldim, fragmanı da oldukça hoşuma gitti.

Film bilim kurgu-fantastik türleri seven izleyicilere hitap ediyor. Biraz da aksiyon var sanırım ama korku konusunda bir şey diyemeyeceğim. Yine de oldukça özgün bir konusu var. Şöyle ki; 2019'da meydana gelen bir salgın dünyadaki neredeyse herkesi vampire dönüştürmüştür. Vampirlerle insanların yer değiştirdiği bu yeni sosyal düzende (of çok hoş ya), vampirler normal insanlar gibi yaşamlarına devam ederler ve insanları kan için çiftlik hayvanı gibi yetiştirirler. Fakat kan stoğunun bitme tehlikesiyle karşı karşıyalardır. Bu sırada bir araştırmacı (Ethan Hawke oluyor kendisi, al sana filmi izlemek için bir sebep faha :=)) bir grup insanla çalışarak bir tedavi geliştirir ve insanlığı tekrar kurmaya çalışır.

IMDB'den 8,5/10 almış, Türkiye'de ne zaman gösterime gireceği belli değil ne yazık ki.

Buyurun;
http://www.youtube.com/watch?v=H-8kG-KzUEI&feature=player_embedded#

p.s
Fragmanda kullanılan, Placebo'nun "Running Up That Hill" cover'ı cuk oturmamış mı ya?
Willem Dafoe'nin "Who are you?" Sorusuna verdiği "We are the folks with crossbows." cevabı yüzümde kocaman bi gülümseme bıraktı.

Afiyet olsun. Film gösterime girdiği zaman burada tartışırız. Heyecanla beklemekteyim.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Daybreakers.
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2010, 18:22:24 »
Hakikaten de harikaymış fragman. Konusu bana da çok ilgi çekici geldi. Dilerim ülkemize gelir de beyaz perdede izleme imkanı bulabiliriz.

Tanıtım için teşekkürler. :D

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2010, 18:48:00 »
Wow. Cidden fragman iyimiş. Umarım buraya da gelir.

.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2010, 10:08:57 »
Vampir fenomenine farklı bir bakış açısı getirerek, kendisini sıkmadan izlettiren bir film olmuştur. Gerçek anlamda beğendiğim filmler listesine girdi...

Şu aralar baş gösteren vampir furyasına karşılık olarak, konusuyla, farklı bakış açısıyla zenginliğini gözler önün seren ve oyunculuklarıyla başl döndüren yapım olmuştur.

Konusu itibariyle sizi zaten içine çeken, bilindik vampir figürlerinin yanı sıra farklı bir bakış açısı izleyen bu yapım ile yapımcıları kutlamak gerek. [*]tüm film kadrosu dahildir tabii[/*]

Ethan Hawke karizma durmuş lakin biraz daha vampirsel olsaydı o dediğim karizmasına karizma katacaktı. Farklı filmlerde kötü vampir rolünde görmek isteriz kendisini!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2010, 19:59:35 »
Türkçe çevrimi Vampir İmparatorluğu (ne alaka ise) olan Daybreakers ı izledim. Konusu ilginç fakat aceleye gelmiş bir film olmuş.Keşke daha özenli ve görsel efektli bir yapım çıksaydı ortaya. Filmin ağırlığı yoktu. Ne korkuttu ne gergi...sadece filmin başında ve sonunda aniden çıkan yarasa zıplattı okadar:) Ama türün meraklıları izlemeli.Farklı bir çalışma...
Gerçeği öğrendim bir gün...
Ve gerçeğin acı olduğunu...
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da "lezzet" kattığını öğrendim. (Mevlana)

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Mart 2010, 22:18:16 »
Filmi satın aldım. Sırf o saçma ad çevirisi nedeniyle sinemada izlemekten vazgeçtim :D Başka nedenler de var tabi ya neyse. İzlediğim an çakıcam yorumu buraya. Benim aldığım duyumlar da filmin süresinin yetmediği yönünde.

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2010, 16:31:56 »
Filmi satın aldım. Sırf o saçma ad çevirisi nedeniyle sinemada izlemekten vazgeçtim :D Başka nedenler de var tabi ya neyse. İzlediğim an çakıcam yorumu buraya. Benim aldığım duyumlar da filmin süresinin yetmediği yönünde.

Diğer bir neden: Yaş sınırı? +18 yapmışlar. 1 yaşın lafını yapıp beni de almamışlardı :D
Mecburen aldım evde izleyeceğim bende.

.

Çevrimdışı extraproximity

• *
  • 42
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Mart 2010, 17:07:50 »
Açıkçası harika bir konuyu berbat eden bir film. Vampir filmlerine farklı yaklaşımına rağmen ortalama bir Hollywood filmi kurgusu kalitesinde bir kurgu ile konunun ilginçliği ve aktörlerin başarısına kendisini odaklamış bir film imajı veriyor. Alelacele kotarılmış bir film havası var. Filmin sonu ise saçma bir şekilde bitiyor. Yarım yamalak ahlaki bir yargıyla filmin sonunun nasıl olacağı belirlenivermiş havasında. Dante 01 de de gördüğümüz Beyaz Amerikan halkının isteklerine bağlı popülist finaller arasında yerini almış durumda.

Aradığınız kalite kurguda değil aksiyonda ise sorun yok, kendisini izlettirir.

Harika bir konu vasat bir film. Krizin etkisi ile midir bilinmez, Hollywood bu aralar ilgi çekici konularda ucuza kaçma peşinde gibi.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2012, 11:48:17 »
Cd si odamda bir köşede duruyor ama bir türlü izlemeye zaman bulamıyorum.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)