Kayıt Ol

Deadpool (2016)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Deadpool (2016)
« : 10 Mayıs 2011, 12:01:44 »
Gelmiş geçmiş en geveze kahraman ile tanışmaya hazır mısınız?

Deadpool'u  bilir misiniz? "Merc with a mouth" lakabı ile de tanınan, boş  boğazlığıyla meşhur çizgi - roman karakterini? Hayır mı? Peki, X-Men  Origins'de karşımıza çıktığını hatırlatsak? Bölüm sonu canavarı misali?  Yine mi hayır? O zaman çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

İlk  olarak 1991 yılında, Marvel Comics'in yayınladığı "The New Mutants"  çizgi-romanında ortaya çıkan ve o günden bugüne giderek artan bir  popülariteye sahip Deadpool. Aslında bir yan karakter, üstelik de kötü  adam olarak tasarlanmasına rağmen hem de...

Her şey New  Mutants'ın yazarı Fabian Nicieza'nın birlikte çalıştığı çizer Rob  Liefeld'dan yeni bir kötü adam çizmesini istemesiyle başlar. Bu karakter  kiralık bir katil olacaktır ve Cable'ı öldürmesi için tutulacaktır.  Fakat Rob Liefeld tam bir "Deathstroke" hayranıdır. (DC Comics'te  yayınlanan "The New Titans" isimli serinin baş karakterlerinden biri.  Daha sonra kendi serisine sahip olmuştur. Deathstroke hem bir paralı  asker hem de katildir. Kısıtlı da olsa kendini iyileştirme gücüne  sahiptir. Yani ufak yaralarını kolaylıkla iyileştirebilir ama kopan bir  uzvu iyileştiremez. Gerçek adı Slade Wilson'dır.)

Deathstroke

Liefeld'ın  tasarladığı yeni karakter tamamen bir Deathstroke kopyasıdır. Maskesi,  çapraz astığı kılıçları hatta iyileştirme gücü bile aynıdır. Yine de  çizdiği bu eskizi yazar Nicieza'ya sunar. Nicieza çizime bakar ve  "Dostum, ben senden yeni bir karakter istemiştim. Bu ise Deathstroke'un  ta kendisi!" der. Buna rağmen çizimlerde değişikliğe gidilmemiş ve  çizgiromana aynen aktarılmıştır. Ne de olsa tek sayılık bir karakterdir  ve muhtemelen bir daha da görünmeyecektir. Hatta işi bir adım daha  ileriye götürerek karakterin adını Deadpool, gerçek ismini ise Wade  Wilson (Slade Wilson ile olan benzerliğe dikkat) koyarlar. New  Mutants'ta pek çok ciddi ve sert karakter olduğu için de kişiliğini  sürekli espri yapan, komik, geveze ve sinir bozucu biri olarak  tasarlarlar. Böylece Deadpool doğmuş olur.

Sebebi tam olarak  bilinmese de Deadpool karakteri büyük bir patlama yapar. Çizgiroman  okurları bu karakteri inanılmaz derecede sever ve onu daha fazla görmek  isterler. Böylece Deadpool önce diğer kahramanların maceralarında  görünmeye başlar, ardından da kendi serisine kavuşur. Artık bir geçmişi  ve hikâyesi de vardır.

Kanser  hastalığına yakalanan ve birkaç ay ömrü kalan Wade Wilson iyileşme  vaadi ile kandırılarak Weapon-X projesine dâhil edilir. Buradaki  deneyler sonucunda tıpkı Wolverine'de olduğu gibi kendi kendini  iyileştirme gücüne kavuşur. Fakat onun özelliği diğerlerine göre çok  ileri düzeydedir. Vücudundaki yaraları saniyeler içerisinde  iyileştirebildiği gibi kopan uzuvlarını bile yeniden vücuduyla  birleştirebilmektedir. Fakat Wilson bunun bedelini pahalıya öder.  Vücudunda bulunan kanser hücreleri Weapon X deneyi sırasında aniden  olağanüstü bir büyüme gösterir ve iyileştirme faktörü devreye girmeden  tüm vücudunu ve beynini kaplar. Deadpool bu deneyden canlı çıksa da  vücudu tamamen deforme olmuştur ve her yanı yaralarla kaplıdır. Aynı  zamanda zihinsel olarak da ciddi hasara uğramıştır. Deney başarısız  kabul edilir ve Deadpool bir tesise kapatılır. Çok geç olmadan da oradan  kaçar.

Bu yeni seride Deadpool Anti-kahraman kavramı ile  alabildiğince dalga geçen, popüler kültüre sürekli göndermeler yapan bir  karaktere dönüştürülür.  Artık tam manasıyla bir kötü adam değil de  etik duygu ve düşünceleri olmayan, her daim kendi çıkarlarını ön planda  tutan biri olur. Bu sayede onu hem iyi hem de kötü tarafta görebilmeye  başlar çizgiroman okurları. O da tıpkı Spiderman gibi harika bir espri  anlayışına sahiptir ve olup olmadık her yerde bu özelliğini çekinmeden  kullanmaktadır. Bunun dışında Deadpool bir çizgiroman karakteri  olduğunun da bilincindedir ve sürekli bunu dile getirmekte, diğer  karakterlere de bununla ilgili espriler yapmaktadır. Bu da onu  diğerlerinin gözünde tam bir çatlak yapıyor elbette.

Peki,  ne diye tanıttık şimdi biz bu karakteri size? Hayır efendim, Deadpool bizi soğuk espri yağmuruna tutmakla tehdit ettiği için değil. Bu  egzantrik karakter -nihayet- kendi filmine kavuşuyor da ondan. Aslında  film söylentileri X-Men Origins: Wolverine görücüye çıktığından ve Ryan  Reynolds, Deadpool rolünü başarılı (kimilerine göre ise rezalet) bir  şekilde canlandırdığından beri ortalıkta dolaşmakta. Fakat bu proje bir  türlü kesinlik kazanmamıştı. Bugüne kadar... Çünkü film haklarını elinde  tutan 20th Century Fox şirketi sonunda Deadpool için bir yönetmen  buldu. Bu kişi daha önce "X-Men" ve "Daredevil" filmlerinin görsel  efektlerini üstlenen Tim Miller'dan başkası değil. Söylentilere göre Miller ilk yönetmenlik denemesi için stüdyo ile anlaşmış durumda.

Eğer  bir aksilik olmazsa 2014 yılında bu kaçık ve bir o kadar da sevimli  karakteri beyaz perdede görme şansına erişeceğiz. Hatta yeni çekilecek  "Wolverine" filminin yönetmeni Darren Aronofsky'nin istifası göz önüne  alınırsa bu proje sandığımızdan da çabuk gerçek olabilir.

Gelişmeler için bizi izlemeye devam edin.

Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Deadpool (2016)
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2011, 18:13:38 »
Haberin en güzel tarafı, okumayı bitirdiğinizde, karakter hakkında sanki onlarca çizgiroman okuyormuşsunuz gibi bir his oluşması. Mit'in bu güzel haberi sayesinde Deadpool adlı Anti-kahramanımız için çekilecek olan filmi daha bir merak etmeye başladım.

Ellerine sağlık :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2015, 20:18:30 »

Çizgi roman dünyasının en çatlak, en manyak, en ayarsız, en enerjik karakteri Deadpool’un filmdeki kostümü belli oldu!

Deadpool’u canlandıracak Ryan Reynolds’ın birkaç saat önce attığı tweet tam da Deadpool’a yakışan cinsten bir kostümü gözler önüne seriyor! Hem de sere serpe!

Reynolds
’ın kısa süre önce attığı tweet şöyle:
Alıntı
   "Büyük güç, büyük sorumsuzluk getirir."

Kostümdeki inceliği biz Deadpool’a oldukça yakıştırdık. Dahası, Reynolds’ın şömine önünde verdiği poz da rolünü nasıl benimsediğini, onunla özdeşleştiğinin bir kanıtı âdeta!

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2015, 20:43:16 »
Bu kostüme bittim! Tam da olması gerektiği gibi. Ayrıca Hazal'ın da haberde belirttiği gibi karakteri çok benimsediği her halinden belli :) Çıksa da çıldırsak...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2015, 21:03:25 »
Haha ne güldüm ya :D
Tam da Marvel'in tarzında işte, Deadpool karakterine yakışsa da "six abs" görünmemesi dikkatimi çekti nedense :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2015, 05:42:47 »
Ya bu Deadpool her seferinde tatlış haberlerle karşımıza gelmeyi nasıl başarabiliyor? İnanılmaz sempati duyuyorum. Projeler farklı olmasına rağmen kafa yapısı hep aynı! Hunililer gibi.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2015, 10:48:00 »
Ryan Reynolds haklı olarak Green Lantern faciası yerine Deadpool'la hatırlanmak istiyor. Şimdilik gidişat iyi, eğlenceli ve ilginç olacak gibi duruyor film. Ancak söylentilere göre filmin senaryosunu PG-13'e uygun yapmışlar.

Bu demek oluyor ki klasik Deadpool "sapıklık ve sapkınlıkları"nın minimalize edildiği, eğlenceli ve bol göndermeli bir film izleyeceğiz.

Spoiler: Göster

Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2015, 01:28:51 »
İlk panel efsaneymiş :D
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2015, 10:23:06 »
Ryan Reynolds Deadpool'un R-Rated olacağını onayladı.

Gün içinde detaylı haberini Rıhtım'da da yapmış olacağız. Ama siz önden şunu izlemiş olun :).

1 Nisan şakası olmadığına dair pek çok film sitesinde doğrulamalar mevcut :).

Çevrimdışı tetsuo

• *
  • 37
  • true pain true peace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2015, 12:46:01 »
Rated R olmasına çok sevindim. Röportajda harika olmuş. Uzun zamandır ilk defa bir süper kahramana filmi için heyecanlandım valla.
It was me, waiting for me, hoping for something more...

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2015, 12:51:24 »
Ryan Reynolds Deadpool'un R-Rated olacağını onayladı.

Gün içinde detaylı haberini Rıhtım'da da yapmış olacağız. Ama siz önden şunu izlemiş olun :).

1 Nisan şakası olmadığına dair pek çok film sitesinde doğrulamalar mevcut :).

Ha şöyle yahu, şimdi onlar düşünsün. (Ne?)
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2015, 15:20:54 »

Deadpool, baştan sona absürdlükler furyasındaki bir atom bombası gibidir. Üstelik o bomba, okurla birlikte kahkahalar atar düşerken. Ancak sadık hayranlarının uzun süredir içini kemiren bir korku var gündemde: Ya film +13 olursa? Ya çocuklara yönelik bir içerikle karşımıza çıkarsa? İşte bu  korkuları dindirmek yine Deadpool‘a düştü.

Ryan Reynolds, Deadpool rolüne şimdiden bürünmüş gibi görünüyor. Çünkü haberimizde paylaştığımız tweetleri tam da Deadpool'a yakışacak türden. Üstelik Deadpool'un bizzat videoyla verdiği cevabı görmeyen çok üzülür!

Hepsi tam olarak şurada sizleri bekliyor.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Nisan 2015, 15:22:09 »
Puhahaha! Video müthiş olmuş :D Koptum ki ne koptum. Bu film çabuk gelsin artık yaaa... 2011'de duyurmuşuz ilk haberini!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Nisan 2015, 15:45:21 »
Bir rahatladım, yalan yok. Özellikle videonun sonu bir anda tüm endişelerimi aldı götürdü. Şu +13 işi çıktığından beri filmden soğumuştum. Şimdi yeniden heyecanla beklemeye devam ederbilirim.

Fakat Ryan Reynolds'ın tweetleri? :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Nisan 2015, 09:42:49 »

Kanada, Vancouver’daki setten ilk görüntüler gelmeye başladı! Ryan Reynolds’ı kostümünü kuşanmış, maskesini takmış ve aksiyona başlamış halde görüyoruz.

Chimichanga!